142 răspunsuri pentru Institutul Internațional de Economie și Drept la adresa Moscova, Basmanny, rubtsovskaya

Însuși din Belarus, a reușit să intre în MIEP acum 6 ani numai prin faptul că sunt instruiți de la distanță. Toate examenele și cursurile au fost înmânate la timp, iar plata a fost făcută la timp. E timpul pentru diplomă și a început, în primul an nu au fost deloc permise, pentru că a existat un procent scăzut din Anti-plagiat. Bine, am luat o academie timp de un an, apoi mi sa spus să plătesc suplimentar și să treacă examenele. A plătit, a predat diploma. Diploma scria, anti-plagiatul a fost de 60% așa cum a fost cerut, dar din anumite motive au avut un alt test acolo, ceea ce nu este. Data viitoare ›







Toate testele din sistem sunt vechi, nu respectă legislația în vigoare! Ce sunt învățați? Ele fac doar bani și nimic altceva!

Profesorii MIEP toate nenaturale. Departamentul de personal este condus de Fish. Aici Obuhov, doctorul științelor istorice, trece la el ca doctor de drept. Persoanele fără studii de specialitate sunt profesori și profesori asociați. Restul profesorilor sunt suflete moarte, adică sunt înscrise în MIEP fără să știe.

În ceea ce privește calificările profesorilor, totul este corect scris aici. Principalul lucru care își închide indicatorii pentru facultatea MIEP, așa cum se spune aici, este sufletul mort. Oamenii care, prin ignoranță, au venit la MIEP, apoi au demisionat și, mai des, MIEP au luat totul de la ei și i-au alungat, dar și-au folosit datele personale.

MIEP este gestionat, iar prorectorii sunt oameni care nu au stat în învățământul superior. Toți profesorii care merită să lucreze cel mai bine lucrează un an și merg. Ei sunt strangulați de această nebunie și prorectori Karpenkov, Gladkov, Matyunin. Ele sunt listate în ordinea listată. Există deja un produs al propriei sale de producție, cum ar fi Nechayev, Ivanov și alții. Departamentul juridic al tuturor militarilor le-a dat un grad freebie și pungași ca Obuhov (Diploma istoric) și Ivanov (produsul MIEP). Restul muncitorilor. Data viitoare ›

Mai mult de jumătate dintre absolvenți nu au fost admiși în stat, deoarece teza noastră nu a trecut un nou test. Această înșelătorie a fost anunțată cu două zile înainte de examen. Vicepresedintele MIEP a sugerat ca formarea sa fie repetata. Interesant, ea și rectorul au o educație juridică? Apropo, astfel de situații sunt comune în multe ramuri. Păi, vom obține o diplomă într-un alt loc, dar mă întreb dacă cineva va veni să studieze la această universitate anul viitor?

MIEP este necesar pentru a face schimb de diplome cu plata în rate în 5 ani. Ei nu învață nimic. Toate acestea sunt de neînțeles, cine și de ce în MIEP.

La un moment dat nu a mers pentru a primi studii superioare și numai în cele din urmă a dat seama că am făcut o mare greșeală. Fiind deja mamă, petrecând mult timp acasă, ea a devenit interesată de educația corespondenței. Mi-au plăcut programele oferite de MIEP. Calendarul convenabil de clase și programul de plată.

Locuiesc în Belarus! În acest an a absolvit Facultatea de Drept (MIEP) în absență. Era dificil, dar interesant. Unii se plâng de anti-plagiat, dar mi-a plăcut, așa că munca mea de absolvire a fost făcută de mine, nu am scris. Acum vreau să merg la magistratură, dar încă mai cred.

De la Roman. Vyacheslav, universitatea este bună. Singurul sfat este bine scrie o teză și să se pregătească pentru examenele finale la sfârșitul formării - este viitorul, bine și să treacă toate testele în curs și practică de timp, și totul va fi bine. Nu înșela, diploma a primit, pe emoții sa aprins și a declarat nu opinii emoționale fundamentate. Sucursala din Minsk aș numi cu îndrăzneală cele mai bune dintre toate ramurile pe care universitatea le are. Este un plus imens că șeful filialei din Minsk este un lider adecvat, înțelegător. Pregătiți-vă pentru examene, studiați și totul va fi bine.

Toată viața mea am avut o dragoste pentru cunoaștere. Nu, nu sunt o viermi de carte și nu sunt înghesuiți, îmi place să învăț ceva nou, să comunic cu oameni inteligenți. Am absolvit liceul cu o medalie de argint, suma punctelor este decentă. Din nefericire, este aproape imposibil să ajungi la o universitate de stat pe un buget, iar studiul pe bază de taxe este insuficient de costisitor. Sunt foarte multumit de existenta unei astfel de universitati ca MIEP. Există profesori minunați, metodologi responsabili, o bună bibliotecă și materiale de referință care ajută la realizarea acesteia. Data viitoare ›







Cred că MIEP este o țară atât de mică și confortabilă, unde totul este întotdeauna bine, unde elevii se simt bine. Este interesant de studiat, prelegerile câtorva profesori impresionează într-adevăr acest lucru ca curse de viteză, atât de multe informații sunt date pentru mastering. Desigur, o mulțime de timp pentru a merge, dar când te afli în zidurile universității - e ca și cum ai ajunge la o plajă caldă după străzile pline ale Moscovei.

A primit anul trecut în cadrul MIEP. Studiez, îmi place tot, profesorii sunt super, conduc prelegeri științifice, literate și de înțeles. Un program foarte convenabil de clase, sesiunea merge pe "ura". Mă bucur că am ales această universitate!

Sunt în al doilea an și pot spune că sunt un student bun! Cei mai buni profesori conduc cursuri interesante și informative, dacă ceva nu este clar, sunt întotdeauna gata să ajute. Sesiunile sunt destul de ușor! În MIEP puteți obține un învățământ superior decent, nu m-am îndoit niciodată de acest lucru.

Printre multe instituții de învățământ superior din orașul nostru MIEP are un avantaj imens în furnizarea de educație de calitate, deoarece oferă o oportunitate de a studenților săi pentru a obține, împreună cu cunoștințele și deprinderile practice teoretice necesare, practicând expertiza lor în domeniile lor respective. Îmi exprim recunoștința față de toată facultatea și personalul MIEP pentru oportunitatea și accesibilitatea unei educații frumoase! Doresc ca universitatea să continue să ocupe o poziție de lider printre universități!

Aș dori să împărtășesc impresiile mele despre acest institut (MIEP). Am sosit luni, a treia zi cu părinții mei pentru a depune documente. Luăm în considerare mai multe universități și MIEP una dintre ele. În partea inferioară a postului de pază și permisă numai pe treceri. Am fost puțin surprins, nu știu de ce, dar m-am gândit că era doar în stat. universități. Comisia de admitere la etajul al doilea este destul de ușor de găsit. A trebuit să aștept 6 minute, au fost deja făcute altele. Ei bine, documentele au fost depuse rapid, cauciucul nu a fost tras, toate întrebările au fost răspuns, chiar. Data viitoare ›

Îmi cer scuze pentru răspunsul anterior, mi sa spus în furia luptei pentru teză. Roman. A trecut toate examenele bine, foarte îngrijorat, dar sa confruntat. Mulțumesc! Îmi pare rău pentru emoții, Institutul este excelent, cunoștințe, dacă încercați să-l obțineți singur. Mulțumesc!

Noi pregătim documente în instanță, înșelăm oamenii. Sucursala Minsk.

Însuși din Belarus, a reușit să intre în MIEP acum 6 ani numai prin faptul că sunt instruiți de la distanță. Toate examenele și cursurile au fost înmânate la timp, iar plata a fost făcută la timp. E timpul pentru diplomă și a început, în primul an nu au fost deloc permise, pentru că a existat un procent scăzut din Anti-plagiat. Bine, am luat o academie timp de un an, apoi mi sa spus să plătesc suplimentar și să treacă examenele. A plătit, a predat diploma. Diploma scria, anti-plagiatul a fost de 60% așa cum a fost cerut, dar din anumite motive au avut un alt test acolo, ceea ce nu este. Data viitoare ›

Îmi place MIEP nativ din Ufa, care nu provoacă obișnuință în organismul nostru. Așa m-am obișnuit cu institutul meu și cu profesorii mei preferați în doi ani. Despre studiu în institut doar emoții pozitive! Îi recomand tuturor, deoarece învățarea este lumină, iar ignoranța este întuneric!

Nu mi-au plăcut schimbările înainte și am stabilit întotdeauna stabilitatea. Dar din moment ce noul semestru profesorii s-au schimbat și am înființat cumva un inamic. Și totuși foarte în zadar. Am înțeles un lucru: nu există profesori răi. În MIEP cu siguranță!

Învăț, sau mai curând absolvesc acest institut. Știi, în zadar oamenii atârnă etichete în licee. Dacă instituția este non-statală, aceasta nu înseamnă că nu vă va da nimic. Studiez la o filială, nu la Moscova. Noi, în Kiselevsk, nu avem de ales, unde să mergem să studiem. Fluxul principal părăsește orașul și se confruntă cu un număr mare de probleme, de la nivel financiar la moral. Ei bine, nu știu, pentru mine e mai bine să studiezi acasă din toate părțile. În plus, ei învață de la Moscova, dau toate lucrurile perfect, de aceea sunt absolut calm.

A primit în această universitate două studii superioare. Prima dată când am mers în sat. Saltykovka. În ultimii 15 ani, nu mi-am regret niciodată alegerea școlii. Multe mulțumiri întregului personal al Institutului, fără excepție. A fost frumos să afli pe site-ul Institutului că unii profesori încă lucrează. Cu problemele mele de diplomă cu găsirea unui loc de muncă n-au apărut niciodată. Acum ocup poziția înaltă în rândul profesiilor juridice. Fără formarea celei mai înalte calități, aceasta pur și simplu nu ar fi. Data viitoare ›

Vreau să vă spun să spuneți ca student, care a studiat pentru al doilea an la un institut neguvernamental, că nu este nimic teribil în acest sens. Principalul lucru este să aveți o licență și o acreditare. Nu presupun să judec și să vorbesc despre alte universități, dar MIEP este o instituție demnă. Un număr foarte mare de profesori combină munca în acest institut cu alții. Deci, avem lectori de la Academia de Științe din Rusia și chiar de la Universitatea de Stat din Moscova.

Am absolvit MIEP cu câțiva ani în urmă și am decis să scriu o mulțime de mulțumiri profesorilor. Mi-e rușine că nu am mai făcut asta, dar asta ma motivat să o fac. Doar ieri am auzit o conversație între două fete tinere din autobuz, care discutau cu institutul lor. Profesorii întârzie întotdeauna, prelegeri sunt citite pentru a scăpa, educația în sine este dubioasă. Și apoi mi-am amintit cum m-am studiat. Profesorul a întârziat pentru lecție? Da, niciodată nu a fost așa. Toate prelegerile au fost citite interesante, explicate. Data viitoare ›







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: