14 Fapte interesante despre arborele de lavă despre care probabil nu știați

14 Fapte interesante despre arborele de lavă despre care probabil nu știați

Când auzim numele de Courtney Love, anumite asociații sunt străpunse: soția lui Kurt Cobain, o icoană punk din anii '90, o văduvă, o doamnă nebună ... Dar cât de mult știm despre ea? Vă propunem să verificăm acest lucru cu ajutorul fascinațiilor noastre despre vocalistul trupei Hole.







14 Fapte interesante despre arborele de lavă despre care probabil nu știați

01. Odată ce Courtney a oferit rolul lui Madison Lee în filmul "Îngerii lui Charlie: Doar înainte". Dar, în cele din urmă, a fost interpretată de Demi Moore.

02. A avut o aventură destul de lungă cu actorul Edward Norton, pe care la întâlnit în timpul filmării "The People Against Larry Flynt".

03. Courtney Love a spus că o mulțime de actori au cerut-o să o interpreteze pe Kurt Cobain într-un biopic. Adevărat, numele lor nu au fost numite.







04. La începutul cântărețului zero, două săptămâni s-au întâlnit cu comediantul britanic Steve Cugan. Am folosit cocaina cu Steve. Am sărit. Am văzut că acum se întâmplă acest lucru cu Wilson. I-am avertizat prietenii, "Dragostea a spus cumva.

14 Fapte interesante despre arborele de lavă despre care probabil nu știați

06. A fost o muză de la faimosul designer italian Riccardo Tishi. "El nu a făcut niciodată lucrurile în mod special pentru mine. Mai târziu a trecut la Kim Kardashian, "a spus Dragostea.

07. La începutul anilor '80, Courtney Love a fost solist al grupului nou format Faith No More. Adevărat, muzicienii și-au dat seama că vocile feminine nu le-au convins și i-au cerut politicos să părăsească trupa.

08. Unul dintre cei mai buni prieteni este actrița americană Gwyneth Paltrow.

09. Courtney a studiat la Institutul de Arte din San Francisco, unde a studiat ea însăși arta. Într-unul din interviurile ei, vocalul Hole a declarat că nu a învățat absolut nimic nou acolo.

10. La un moment dat Courtney Love a lucrat ca purtător de cuvânt în cadrul companiei pentru producția de țigări electronice NJOY.

11. Prima dată când a încercat heroină în casa lui Charlie Sheen.

14 Fapte interesante despre arborele de lavă despre care probabil nu știați

13. Într-o zi, Courtney Love a vrut să-și schimbe numele în Courtney Michelle, deoarece numele ei vechi era "deprimant".

14. Courtney Love este unul dintre primii 5 clienți cei mai importanți ai magazinului online Net-A-Porter.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: