100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Titlurile date în acest material au fost mai întâi sistematizate de Victor O Schwab în 1958.

Vremea a trecut, a venit un nou secol, dar principiile stabilite în titlurile acelor vremuri, cum au funcționat și încă funcționează. Epocile se pot schimba, dar psihologia umană rămâne aceeași.







Deci, primele 30 de titluri legendare, care au adus creatorii lor milioane de dolari.


1. Secretul care va face ca oamenii să te iubească
(Secretul de a face oameni ca tine)


2. O mică greșeală care costă agricultorului 3000 de dolari pe an
(O mică greșeală care costa un agricultor 3000 de dolari pe an)

Acest titlu a fost folosit cu succes uimitor în magazinele agricole. Spre deosebire de antetul anterior, acest lucru se concentrează pe costurile financiare care pot fi evitate.

Și acum să ne gândim psihologic. Dacă ți se spune că faci o greșeală în munca ta, care te costă a doua suma de bani, te interesează? Absolut! Moralul acestui titlu este că o persoană va încerca mai mult să nu piardă ceea ce are, decât să obțină ceva nou.

Al doilea punct puternic al acestui antet este că eroarea este "mică" și, prin urmare, logic, este ușor de rezolvat. Curiozitatea crește de multe ori atunci când o persoană se întreabă: "Recunosc"?

3. Sfatul soției către neveste ale căror soți sunt răsfățați
(Sfaturi pentru soții soțiilor proprii nu economisesc bani - de soție)

Puterea acestui titlu este dublă:

  1. Sfatul este un lucru foarte util. Puțini oameni refuză să ofere sfaturi utile, mai ales că pot urma sau nu.
  2. Sfatul provine de la o persoană care se află în aceeași situație și la lăsat câștigătorul, ceea ce întărește în continuare dorința de a citi textul principal.

4. Un copil care a cucerit inimile tuturor
(Copilul care a câștigat inima tuturor)

5. Sunteți în permanență obosiți de rușine în companie?
(Esti vreodata legat la o petrecere?)

atinge foarte puternic titlul „pentru o viață“, „sarind“ pentru cititor și spunând: „Puteți să-l negi la fel de mult cât este necesar, dar nu aveți această problemă: tu știi și eu o știu. Citiți mai departe și veți scăpa de ea pentru totdeauna! “. Oamenii le consideră greu să-și recunoască complexele, dar este chiar mai greu pentru ei să trăiască cu aceste complexe. O soluție potențială a problemei reale este adevărata rezistență a acestei rubrici.

6. Cum o nouă descoperire a făcut o fată obișnuită prima frumusețe
(Cum o nouă descoperire a făcut o fată simplă frumoasă)

Vreau doar să fiți atenți: fiecare fată este frumoasă în felul ei. Cu toate acestea, societatea, mass-media și moda impun stereotipuri asupra noastră, din cauza căreia multe fete sunt complexe cu privire la aspectul lor. Dorința destul de inteligibilă de a arăta frumos și atractiv. Acest titlu, precum și cel anterior, face apel la problemă, dar în același timp raportează existența unei soluții.

7. Cum să câștigi prieteni și să influențezi oamenii
(Cum să câștigi prieteni și să influențezi oamenii)

8. Ultimele 2 ore sunt cele mai lungi, iar acestea sunt orele pe care nu le pierdeți
(Ultimele două ore sunt cele mai lungi - și acestea sunt 2 ore pe care le salvați)

9. Cine altcineva vrea să-și imagineze o stea TV?
(Cine altcineva dorește o cifră a ecranului)

Și cine nu? Excepția, probabil, este numai pentru bărbați, deoarece acestea sunt mai puțin luate de semnele externe în partea greșită a ecranului albastru. În plus, trebuie să facem, bineînțeles, o modificare pentru o perioadă de timp. În 1958, poate, la televizor, au fost luați doar "skater-ele", dar astăzi acest lucru nu este surprinzător.

Puterea acestui titlu este în primele două cuvinte. El nu întreabă dacă vrei sau nu, spune el: "Vino la noi, avem locuri, deja facem figuri, cine mai vrea? ", Arătând astfel soluția problemei oamenilor și salvarea lor din complexe.

10. Faceți aceste greșeli în limba engleză?
(Faceți aceste greșeli în limba engleză?)

În general, întrebarea din titlu sunt puternice, astfel încât să nu vorbesc doar despre ceva, ele implică cititorul într-un dialog, cel puțin cu tine. Acesta este un punct. Al doilea punct este că titlurile de acest gen provoacă curiozitate, aruncând un om într-o provocare.

11. De ce unele alimente "explodează" în stomac
(De ce unele alimente "explodează" în stomac)

Antet, satisfacerea informațiilor foame. Explică de ce și face cititorul mai inteligent. Deja un plus. Al doilea plus este într-un cuvânt extraordinar "explodează" împreună cu "în stomac". Persoana crede în imagini și își imaginează o imagine atipică teribilă care provoacă, dacă nu teamă, temeri. Cel mai bun mod de a scapa de frica - este de a afla mai multe despre această problemă și asigurați-vă că nu-l au, dar trebuie să citiți textul de pe, pe contează și creatorii titlului.

12. Mâinile sunt mai frumoase în 24 de ore sau ne vom rambursa banii
(Mâinile care arată mai bine în 24 de ore - sau banii înapoi)

Un argument universal pentru femei. Rezultatul este garantat: mâinile sau banii frumosi. O petrecere câștigătoare.

13. Puteți râde de grijile financiare dacă urmați acest plan simplu
(Puteți râde de grijile banilor dacă urmați acest plan simplu)

14. De ce unii oameni aproape întotdeauna fac bani pe bursele de valori?
(De ce unii oameni aproape întotdeauna fac bani pe piața de capital)

15. Când medicii se simt rău, asta fac ei
(Când medicii "se simt putini", asta fac ei)

16. Incredibil, dar puteți oferi aceste gravuri originale semnate pentru doar 5 dolari
(Se pare incredibil că puteți oferi aceste gravuri originale semnate pentru doar 5 dolari fiecare)







Acest antet utilizează două pârghii: „numai“ - creează un sentiment de simplitate și a prețurilor subestimarea și „incredibil“ - o explozie, patosul, descoperirea „Americii“, și alte chestii de genul asta.

17. Cinci probleme de piele cunoscute - de la care dintre ele vreți să scăpați?
(Cinci tulburări de piele cunoscute - pe care vrei să le depășești?)

18. Care dintre acești lideri de vânzări din gama de prețuri de 2,5-25 $ doriți să obțineți - pentru doar 1 $?
(Care dintre cele mai bune vânzări de la 2,50 la 5 dolari doriți - numai pentru fiecare 1 dolar?)

19. Cine a auzit vreodată despre pierderea în greutate a unei femei în timp ce se bucura de 3 feluri delicioase de mâncare?
(Cine a auzit vreodată despre o femeie care pierde în greutate - și se bucură de 3 mese delicioase în același timp?)

20. Cum mi-am îmbunătățit memoria într-o seară
(Cum imi imbunatatesc memoria intr-o seara)

Experiență personală. Acest lucru scoate în evidență acest titlu. Între linii este scris: "Dacă aș putea face asta, atunci veți fi în stare." Tot ce rămâne rămâne să citiți textul principal și să aflați cum.

21. Găsiți întreaga avere ascunsă în salariu
(Descoperiți averea ascunsă în salariu)

Fiecare persoană trăiește un aventurier. Toată lumea vrea să găsească o comoară, mai ales când această comoară este foarte bine ascunsă. Cu toate acestea, aveți nevoie de o hartă pentru a căuta. Acest antet indică locația hărții. Și cel mai plăcut este că locul de căutare este sub nas.

22. Doctorii s-au dovedit: 2 femei din 3 pot avea pielea mai frumoasă după 14 zile
(Medicii dovedesc că 2 din 3 femei pot avea pielea mai frumoasă în 14 zile)

Deci, această poziție se evidențiază:

23. Cum am făcut o avere dintr-o idee proastă
(Cum am făcut o avere cu o idee "nebună")

Și din nou paradoxul, care provoacă curiozitate arzătoare. Plus experiența personală. Doi factori foarte puternici care strânge atenția.

24. Cât de des îți spui: "Nu, încă n-am citit-o, dar mă duc"
(Cât de des vă auzi spunând: "Nu, nu l-am citit!")

25. Mii au acest dar neprețuit - dar niciodată nu o dezvăluie
(Mii au acest dar neprețuit - dar nu o descoperă niciodată)

26. Cine e vina când copiii nu se supun?
(Cui vina cind copiii nu se supun?)

În cazul mentalității slave, situația este contrară. Soțul crede că soția lui este vinovat, ca un copil rasfatat (bine, și chiar bunici pe ambele părți, și altele asemenea), și soția sa, fără a clipi din ochi, a răspuns că soțul ei - pentru că nu oferă suficient timp pentru copil. Într-un cuvânt, principiul slavi este oricine, dar nu eu (în cel mai rău caz, ambele).

27. Cum mi-a făcut o glumă stupidă un vânzător remarcabil?
(Cum se face "cascadorul nebun", un vânzător?)

Fiecare dintre noi are propriul set de abilități și talente. Și toată lumea vrea să devină remarcabilă. Acest titlu indică un text care poate schimba radical viața fiecărui cititor și cititorul dorește să creadă în el, dorește să obțină o nouă abilitate - să își vândă abilitățile.

28. Aveți aceste simptome de epuizare nervoasă?
(Ai aceste simptome de epuizare a nervilor?)

29. Aveți garanția că veți trece prin gheață, noroi și zăpadă - sau vom plăti pentru remorcare!
(Garantat să treacă prin gheață, noroi sau zăpadă - sau plătim remorcherul!)

30. Aveți o mulțime de îngrijorări?
(Aveți un stoc de "îngrijorare"?)

Aceasta a fost prima treime din sutele de titluri legendare, care le-au adus milioane de creatori. Abonați-vă la RSS. așa că nu săriți continuarea sau urmați blogul pe Twitter!

Sau partajați-l în rețelele sociale:

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Această metodă este relevantă numai pentru offline. Pentru magazinele și pavilioanele reale de vânzare cu amănuntul. Dacă doriți, îl puteți transfera la magazinele online, dar efectul nu va fi același. Esența metodei este că o cartelă cu descrierea de vânzare este instalată pe fereastra de afișare, lângă mărfuri. De obicei, oamenii, privindu-se la fereastra, priviti doar bunurile. În cazul în care produsul este de interes, oamenii cer [...]

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Recepția vine de la limba engleză. cuvintele se referă (în traducere - "exil"). Este un fel de recomandare pentru partener, dar este folosit puțin diferit. Și permite extinderea semnificativă a bazei de clienți. Programul de recomandare se bazează pe doi factori: interesul personal și caracterul de masă. Mai mult decât atât, această tehnică a devenit esențială în domenii precum marketingul de rețea și piramidele financiare. [...]

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Această tehnică de marketing este relevantă în special pentru unitățile situate în locuri îndepărtate (în planul de transport). Există cazuri în care un restaurant sau o cafenea nu era în cerere doar pentru că vizitatorii nu știau cum să ajungă acolo. Un expert renumit în domeniul marketingului partizan, Alexander Levistas, a spus că în orașul său era un restaurant "nefericit", care abia se întâlnea. [...]

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Dacă vindeți produse complexe, este posibil ca publicul să nu fie gata să le cumpere imediat. În astfel de cazuri, pentru a crește conversia, se folosește așa-numitul algoritm de vânzare în doi pași. Se pare că: Vânzați mai întâi un articol introductiv care aduce audiența mai aproape de produsul dvs. principal și apoi vinde produsul principal. De exemplu, dacă vindeți consultanță [...]

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Buna ziua tuturor! Din nou, Daniil Shardakov este la telefon cu un alt articol neprogramat, dar foarte important pentru mulți dintre voi. În ultima lună, am primit scrisori de la dvs. cerându-vă să-mi spuneți cum găsesc clienții, sunt de acord cu ei despre proiect, plătesc, rezolv situații conflictuale, dau muncă etc. Acest lucru, într-adevăr, [...]

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Întreabă de multe ori în timpul unui interviu sau pur și simplu vorbesc despre cine a fost profesorul meu. De la care am preluat abilitățile vânzătorului și copywriter-ului. Și, din anumite motive, toată lumea se așteaptă să audă numele unor specialiști cunoscuți de Runet sau de guru-i vorbitori de engleză de copywriting și de vânzări. Dar ... Nu, nu e. Cu adevărat, nu absolut. Lucrul este că atunci când am început să copywriting, 90% din copywriteri vorbitori de limbă rusă [...]

100 titluri legendare fiecare titlu a adus creatorii milioane

Buna ziua tuturor! Se întâmplă cu tine: starea de spirit în iad și chiar și imaginile cu pisici drăguțe provoacă agresiuni violente? Cel puțin, pentru că le plac milioane de oameni, deși nu au nicio valoare. De la zero. Și de ce pisoi, nu cățeluși? Sau koalas? Sau panda? Sunt, de asemenea, minunate. Dar nu, este [...]







Trimiteți-le prietenilor: