10 alimente care trebuie evitate în timpul unei diete, îmbunătățiți-vă

(2 voturi, medie 5.00 din 5)

10 alimente care trebuie evitate în timpul unei diete, îmbunătățiți-vă

Dacă sunteți angajat în auto-îmbunătățirea personalității, o figură frumoasă subțire, evident, nu va face rău. Deci, dacă tocmai ați început să pierdeți greutatea sau ați fost pe o dietă pentru un timp, atunci cu siguranță trebuie să știți despre alimentele cu un truc murdar pe care ar trebui să-l evitați în timpul unei diete. Să facem o mică listă de semnale care să ne amintească de alimentația alimentară din când în când.







Iată 10 produse pe care trebuie să le evitați în timpul dietelor. Să vedem dacă poți rezista seducției diabolice?

Dacă beți în mod regulat apă de sodă, atunci este pentru dvs. Deoarece nu este o modalitate de a înlocui alimentele în timpul unei diete, deoarece acestea conțin încă calorii goale sub formă de zahăr.

Supele pot promova dietele, dar supele-piure, de exemplu, cu broccoli sau carne de pui sunt foarte grase si contin mult sare. Repetați: "Sosurile de piure trebuie evitate în timpul unei diete ...". Dar supele pe bulion pur pot fi consumate. Desigur, dacă nu sunt umplute cu pastă de roșii.

Nu, deserturile nu pot fi evitate în timpul unei diete. Dar nu le poți mânca în permanență. Nu vă lipsiți de o mică plăcere, dar amintiți-vă, este încă o dietă.







4. Lapte cu conținut ridicat de grăsimi în toate tipurile

Laptele este delicios și, de asemenea, conține vitamine și minerale, care avem nevoie atât de mult, dar pentru rezultatele pozitive ale dietei, evitați consumul de lapte sau înlocuiți-l cu 2% grăsimi din lapte. Unele companii oferă un conținut de grăsime 1% și chiar 0,5%.

Eu adaug branza peste tot, pentru ca eu cred ca mancarea este mai gustoasa cu ea. Dar, deoarece este mai bine să nu mănânci alimente grase în timpul unei diete, mă abțin de la brânză ... aproape întotdeauna ... sau aleg brânză cu un conținut mai scăzut de grăsimi.

6. Sosuri care adaugă calorii

dieta timp. Sau cel puțin să numărați calorii când le folosiți.

7. Alimente în cutii (citiți eticheta)

Majoritatea produselor alimentare vândute în cutii (cu excepția micului dejun cu cereale integrale) conțin conservanți dăunători, grăsimi, sare și calorii.

8. Alimentele din cutii

... și mâncăruri pe bază de conservanți. De exemplu, ravioli conservate, o supă puțin conservată, chiar și conserve de pastă de roșii. Dacă nu sunteți sigur, verificați ingredientele de pe etichetă și alegeți corect.

Știu, știu, nu este nevoie să fie inteligent, dar a trebuit să includă acest articol de pe listă, pentru că nepoata mea a insistat că roșiile prăjite, conopida prajita si ciupercile prajite sunt utile, și nu va afecta în timpul unei diete. Hmm, nu. Toate prăjiturile NU sunt alimente în timpul unei diete. Sfârșitul povestirii.

Cu unele excepții, cea mai mare parte a fast-food-ului este partea opusă a dietei. Eliminați-l. Adevărat. Acesta conține grăsimi, zahăr și alte calorii pe care nu aveți nevoie. De fapt, un fast-food este egal cu numărul de calorii pe care un dieter ar trebui să le ardă într-o singură zi.

Este necesar să excludem multe lucruri în timpul unei diete, dar cum puteți obține succesul și perfecțiunea personală cu acest lucru? Sună melodramatic, nu-i așa? Știți că există o mulțime de alimente sănătoase și sănătoase alternative în timpul dietei ... așa că încercați să o mâncați și să vă pregătiți să vă întoarceți în acei blugi slabi!

Doriți să aflați mai multe - cunoașteți-vă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: