7 Tipuri de sandvișuri fierbinți - rețete simple

7 Tipuri de sandvișuri fierbinți - rețete simple

1. Sandvișuri fierbinți cu cartofi

ingrediente:
- 3-4 cartofi
- sare
- piper
- pâine
- ulei pentru prăjire

Mod de preparare:
1. Grate cartofi prime pe o răzătoare și se adaugă sare, piper dupa gust, se taie o bucată de pâine sau nu gros, nu prea pe partea de sus a unui strat gros de expandat rovnenko cartofi.






2. Pe partea, pe care cartofii, puneți ușor într-o tigaie cu ulei de floarea-soarelui preîncălzită, se prăjește până la maro auriu.
3. Întoarceți și prăjiți pâinea nu este necesară. Sunt obținute sandwich-uri destul de delicioase și rapide.

2. Sandvișuri calde în grabă

Porții: 10

Probabil că toată lumea are o cartofi piure și, ca întotdeauna, ei se gândesc: unde să o împingă. Îmi propun să gătesc acest vas leneș. Puteți să le numiți plăcinte leneș, puteți avea sandwich-uri fierbinți. Dar punctul nu este în titlu, ci în faptul că este foarte gustos.






Avem paine sau o paine sau lavash, care este la indemana.

Răspândiți pâinea cu o masă de -1, deasupra masei-2.
Am pus lazare noastre în cuptor timp de 10 minute la 175 * și sunt gata.
Bon apetit!

5. Sandwich fierbinte "Lazy Pizza"

gătit:
Deja de la numele acestui tip sandwich cald rezultă că pregăti și simplu set minim de produse)) Un astfel de tip sandwich cald poate servi ca o gustare, împreună cu prietenii sau pentru micul dejun pentru întreaga familie. Sandwich-ul este delicios, suculent și cu o crustă delicioasă crocantă. Rețetă pentru gătit cu fotografii pas cu pas. Să începem.

1. Loaf tăiat în felii subțiri, de aproximativ 1 cm. Pentru a tăia pâinea moale, utilizați un cuțit cu denticule pentru a face bucățile netede și pâinea nu se rupe.

2. Brânză tare și mezeluri fierte (pentru mine a fost un doctor într-un oaspete) frecat pe o răzătoare mare.

4. Tăiați roșiile într-un cerc.

5. Am răspândit greutatea primită pe bucățile tăiate dintr-o pâine, de sus am pus pe o felie de tomate.

6. Am pus sandvișuri leneș pe o foaie de copt unsă cu ulei vegetal și pus într-un cuptor preîncălzit pentru 180 de grade timp de 15-20 de minute.

7. Serviți sandwich-uri într-o formă fierbinte, deși sunt comestibile la rece))

Hot sandwich-uri "Lazy Pizza" sunt gata. Bon apetit!

6. "sandvișuri fierbinți cu cârnați"

7. Mini pizza sandwich-uri fierbinți

ingrediente:
Loaf (nu dulce) 1 buc.

Au pregătit-o. Uite ce sa întâmplat







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: