6 ianuarie

În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt.
Eu vorbesc de la 77 probleme,
Din orice durere, de la mucegai pe timp de noapte,
Acid uscat, de la cancer,
Potrivit unui copil,
De la răpire, de la crampe de noapte.






Mama Maicii Domnului ia spălat pe Fiul ei,
Am șters prosopul de in.
Binecuvântați, Dumnezeu, și inul meu de asemenea.
În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt.
Pe care eu, slujitorul lui Dumnezeu (nume), acest in,
Îmi voi șterge toate rănile.
Cheie, blocare, limbă.
Amin. Amin. Amin.

Sub Crăciun citiți un astfel de complot al bogăției:

Eu voi merge cu crucea, traiesc și mă rog,

Înclinându-se la Isus Hristos,
6 ianuarie

Pentru Tatăl nostru Ceresc,

Apă pură, mamă pământ

Și în toate cele patru părți ale lumii.

Mă uit la cerul înalt.

În cer, nimeni nu numără stelele,

Nu le vindeți, nu cumpărați.

Doamne, lasă-mă să fiu cu mine

Nu aveau bani să numeri,

Nu-i vărsați și nu dați afară.

În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt. Amin.

Anul neautorizat de Anul Nou

Prezentarea unui cadou spune mental:

"Indiferent cât de mult dau, am mai mult.
Cât de mult îți vine, mă lovește atât de mult!

Acum, cel mai important lucru nu este să cheltuiți o piesă de cinci copeică care nu poate fi distinsă. El va fi mascota ta pe tot parcursul anului. Puteți renunța la restul modificării la discreția dvs.

Cartea "Crăciun: rituri, ritualuri, tradiții"

Această carte conține informații despre Crăciun - una dintre cele mai venerate sărbători din creștinism.

Crăciunul este o sărbătoare luminată, care ar trebui sărbătorită foarte bine, deoarece unul dintre semnele de Crăciun spune: "Crăciunul va trece, așa va și anul".

Referință: cartea conține 52 de pagini de informații utile

6 ianuarie

Divinarea de Crăciun

Idle-ul ar trebui să fie pe stomacul gol și singur. Abordați mesteacanul, faceți o dorință și rupeți crenguța. Înainte de a le rupe, spuneți:

6 ianuarie
Binecuvântat, Sfânta Treime, Sfânta Maică a lui Dumnezeu.

Succes, pauză,

Și apar servitorul lui Dumnezeu (nume) destin.

În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt.

Acum și pentru totdeauna și pentru totdeauna. Amin.

Numărăm pe ramură toți rinichii. Dacă numărul lor este egal, atunci dorința ta va fi împlinită.

Conspirația pentru o adevărată divinizare

În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt.

Stelele s-au născut pe cer.

Magii au venit la Theotokos.

Așa cum adevărul era adevărat în gură,

În afacerile lor profetice

Și cum au prezis nașterea lui Isus,

El a fost numit Mântuitorul lumii.

Așa că ghicitul meu a fost adevărat

Iar minunea este bună.

În numele Tatălui, al Fiului și al Duhului Sfânt.







Acum și pentru totdeauna și pentru totdeauna. Amin.

6 ianuarie

Astăzi este o zi foarte specială și se numește
6 ianuarie
Ajunul Crăciunului. Într-o casă în care trăiesc credincioșii, există o puritate ideală, în tot ceea ce așteaptă miracolul nașterii Dumnezeului-Copil, Salvatorul lumii, Isus Hristos! Persoanele pioase poartă ultima zi a postului lor și, conform tradiției antice, nu mănâncă alimente până când nu apare prima stea de pe cer.

Seara, cel mai mare în familie este sigur de a aprins o lumânare și plasat pe pervazul ferestrei, și este un semn al iubirii lui Dumnezeu, un semn că în această casă gata să accepte Pruncului Divin Hristos și Maica Lui, reamintind relatarea evanghelică a modului în care nu au descoperit în acea zi pentru ei înșiși un adăpost în vechiul Betleem. Afectează persoanele în vârstă: „Cine în Ajunul Crăciunului lumânare arde pe fereastră, și că Dumnezeu nu va pleca!“

Astăzi vreau să vă spun cum să setați masa în Ajunul Crăciunului.

Cu o săptămână înainte de această zi, grădinile s-au spălat, răzuit, spălate și curățate, astfel încât, în ajunul Crăciunului, casa avea har și puritate. În seara de pe masă
6 ianuarie
puneți paie, iar pe partea de sus o masă de zăpadă albă. În centrul mesei, este așezat întotdeauna un colț de Crăciun și, cel mai important, ar trebui să fie douăsprezece feluri de mâncare pe masă - în memoria celor care erau cu Hristos la masa Cinei celei de-a treia.

Oamenii bogati au căutat întotdeauna la masa de Crăciun nu a fost niciodată la fel de bogat și bine ca acest lucru, la rândul său, influențează, de asemenea, dacă un nou an bogat sau nu. Aici este un exemplu de meniu de sărbătoare de Crăciun: kutya, cap de porc cu jeleu de hrean din carne de vită și de porc picioare, pește, clătite, cârnați, jeleu, umplute cu porc terci suptului, friptură, prăjituri cu miere, carne de vită și compot. După ce a așteptat prima stea, familia, după ce sa încrucișat și sa rugat, sa așezat la masă. Masa a început cu kutya și clătite. Totul se făcea grăbit, fără ceremonie și fără agitație. În aceeași zi au început colindele și de la această masă mâncarea a fost dată celor care mângâiau.

Kutya din grâu cu miere și semințe de mac

Aliniere: grâu - 400 g de lapte - nuci 1 cana - 100 g stafide fără sâmburi - 200 g zahar - 1/2 cana miere - 1/2 cana.

Grâul se clătește bine și se toarnă în apă clocotită. Aduceți la fierbere și înclinați sita. Apoi se toarnă peste cereale fierte apă rece și din nou, se umple cu apă clocotită și acoperit cu un capac, pus în cuptor, astfel încât grâul poate fi odihnit (la moliciune). Când boabele finite se răcesc, puneți în ea semințe de mac, zahăr, miere și nuci tăiate. Se amestecă bine și se presară cu stafide. Kutya este gata.

Rice kuta cu migdale și stafide

Structura: orez - 500 de grame, stafide - 200 de grame, migdale - 100 de grame, scorțișoară și zahăr - la gust.

Clătiți orezul și turnați cu apă rece. Aduceți-o la fierbere, apoi apăsați pe o sită. Clătiți orezul cu apă și, din nou, turnați apă, gătiți până când este gata. Nu trebuie să oprești orezul. Scurgeți și răciți orezul. Amestecați migdale cu apă fiartă, amestecați și amestecați cu zahăr. Se toarnă puțină apă în migdale și se amestecă în orez. Apoi adăugați scorțișoara, clătiți stafidele și amestecați din nou cu atenție.

♦ Câinele se întinde pe podea și doarme, răspândind labele sale - pentru a încălzi vremea.

Workshop "Magia Crăciunului"

Deschideți misterul misterului din Ajunul Crăciunului.

Este o zi de trezire și de transformare.

6 ianuarie

Utilizați-l pentru a rostogoli munții în anul următor.

Unicul moment al Ajunului Crăciunului
va deschide fereastra în lumea informațiilor sacre.

Această zi magică de Crăciun vă va oferi o taxă pentru tot anul!

Un cadou: Cartea "Crăciun. Ritualuri, ritualuri, tradiții "în valoare de 700 de ruble.

detalii aici

Crăciunul este una dintre cele mai mari și mai respectate sărbători creștine - nașterea lui Isus Hristos!

Cea mai puternică energie a nopții de Crăciun este folosită în anumite scopuri magice. Care dintre ele?

- cum să întâlnești Crăciunul;

- ce ritualuri de folosit?

- cum să întăriți împlinirea dorințelor îndrăgite;

- cum să ceară asistență entităților superioare;

- cum să te trezești și impasul să devină un drum.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: