220180 Ilts south almaty - plângere, carte de plângeri din Kazahstan

EC694927296US
unde este parcela?

Svetlana Trubach Satpaev - vă rugăm să informați codul poștal codificat (numărul) al parcelei

Ruslan, pentru a afla locația exactă a parcelelor dvs., puteți contacta Departamentul de EMS din Astana pe tel. 333332, 87057352881, sau prin DIC South tel.8 (7273) 306059 (vnutr.5147), 87057324898, [email protected]; [email protected]







Jeanne. vă rugăm să specificați întrebarea dvs.

Alo Astăzi am primit un colet din China, partea chineză pe ea lipit foaie de hârtie (imprimat pe computer pe bandă samokleeschaysya) scris 3,522 kg, am primit un colet și un stilou pe ea a fost scris 1.815. Când am ajuns acasă am deschis și a constatat că jumătate din lucrurile pe care nu-l atunci când am cântărit, ea a cântărit exact 1800 de grame. Spune-mi cine poate răspunde la întrebarea unde s-au dus lucrurile Număr număr piesă RB194700656CN. Acest lucru nu este ultima mea postare astfel încât ar dori să știe ce să se aștepte la următorul. Vă rog să răspundeți la întrebarea mea.

Bună, Olga.
Greutatea indicată de mâner este greutatea reală cu care transportul a ajuns pe teritoriul Kazahstanului. Întrucât poșta a fost deschisă în afara instalației de producție, nu va fi posibilă efectuarea unui control.
În viitor, atunci când primiți colete și pachete mici, pentru a evita astfel de incidente, se recomandă deschiderea de trimiteri poștale la unitatea de producție. Dacă o autopsie relevă o lipsă, se va întocmi un act și se vor efectua verificări corespunzătoare.






În ceea ce privește lucrurile care nu au fost primite în expedierea RB194700656CN, cereți vânzătorului să prezinte articole interzise. Întrucât există posibilitatea ca obiectele să poată fi confiscate la biroul vamal al țării expeditoare, adică. China.
Iar la plecare, unde este indicată greutatea, pe banda autocolantă, trebuie indicată inserarea pachetului (nume și cantitate), verificați această listă pentru respectarea comenzii dvs.

Ce înseamnă asta. Chem la oficiul poștal și acolo spun că mi-au cerut să sun la SUD SUD.
Spune-mi ce e rău. Vă mulțumim anticipat.

Olesya Am aceeași situație, pachetul meu a zburat din China la 25.03 și tăcerea. Spune-mi că ai făcut-o pe a ta?

La ce adaugă documentul?

Dragi prieteni, va recomand sa nu scrie aici plângeri cu privire la Kazpost nostru preferat, deoarece toate parcelele care au „strălucire“ se încadrează în lista neagră și sunt trimise numai în ultimul moment, așa cum sa întâmplat cu parcela mea!
Doresc noroc tuturor!

fete! Postcrisul la capacitate este parcela dvs. înregistrată în registru. și îl puteți urmări deja. este bine. dar cine mă va răspunde. parcela mea este scrisă TRIMITEȚI ANULARE. și aceasta este cea a fiarei. ar putea cineva sa-mi placa asta?

Bine ai venit! Numărul articolului poștal RC101246921KZ, parcela a venit la Almaty la 26.05.13. Adăugarea statutului la capacitate (document). Când poate fi luată și din ce oficiu poștal?

Bună ziua, sper că mă vei ajuta.
a trimis 2 pachete trimise din Turcia pe 16 mai, cele mai recente știri au venit pe 23 mai, lipsite de inspecția vamală internațională. încă nu există știri. Cui să se întoarcă?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: