Tablourile memorabile pentru Mikhail Romanov și Ivan Bobylev vor apărea în Perm

Scorul final al meciului a fost 2: 1 în favoarea oaspeților.

Primul gol din minutul 5 a fost marcat de oaspeți. Câteva atacuri reușite, lumbago de pe flancul drept către centrul pedepselor - și mingea a fost confiscată de Ivan Markelov, care la trimis la poarta "roșu-negru".

Dar echipa gazdă a egalat scorul deja în minutul 12, datorită unui atac rapid pe flancul drept, Mikhail Kostyukov a reușit să tragă prin poarta adversarului și să intre în plasă.

Cu toate acestea, Markelov a reușit să ocolească apărarea lui "Amkar" și să aducă echipei sale un alt gol în minutul 28.

În a doua repriză, în minutul 87, Nigmatullin a reușit să captureze o minge care arunca în poartă și a împiedicat adversarii să obțină un alt gol. Încercarea de a egaliza scorul în minutul 89 nu a reușit - ultimul periculos pentru momentul "Anji" nu a fost încoronat cu succes pentru "roșu-negru", portarul oaspeților reflectă portarul portarului.

Ca rezultat al meciului, "Amkar" a pierdut cu un scor de 2: 1. Acum "Anji" este pe locul 15 în clasament, dar echipa a marcat 3 puncte și poziția sa se va schimba. "Amkar" cu 17 puncte este situat pe linia a 12-a.

Amintiți-vă că acum o săptămână, "Amkar" legat de rivalii din Ekaterinburg pe "Derby-ul Urals".