800 de etape sau scări

Plaja Jasper. coborârea la care merge pe 800 de pași. este considerat cel mai frumos și convenabil pe Cape Fiolent. Deși o creștere de 800 de pași este dificil de spus că este confortabil







800 de etape sau scări

Pentru a ajunge la cea mai pitorească plajă din Cape Fiolent cu mașina, trebuie să mergeți pe autostrada Monastyrsky și să vă îndreptați spre Manastirea Sf. Gheorghe.

În felul său - pe microbuz numărul 3 de la stația de 5 km sau Magazinul Central la oprirea "Manastirea", 10-15 minute de la 5 km sau aproximativ o jumătate de oră de la TSUM. Iată oprirea:

800 de etape sau scări

Acest scut arată că ați ajuns corect:

800 de etape sau scări

Și trebuie să intrați în această poartă și să treceți prin societatea de grădină, care a devenit mult timp o cabană:

800 de etape sau scări

Mergem la dreapta drumului spre mare. Cu mașina, în timpul verii, puteți merge acolo și nu încercați, nu va exista parcare. este mai bine să mergem.

După ce societatea grădinii a trecut, merită să ne apropiem de gazebo de ansamblu:

800 de etape sau scări

Din care puteți vedea o priveliște excelentă a Fiolentului și a mănăstirii:

800 de etape sau scări

800 de etape sau scări

Ai fost înălțat? Mergem mai departe, aici începe și aceeași Școală de Sănătate. Într-adevăr, cei care se odihnesc în casele din jur și în fiecare zi coboară și se ridică, chiar și pentru o săptămână, își îmbunătățesc rezistența uneori:

800 de etape sau scări

Scara este bine îngrijită. periodic există bănci. dar pe drumul în jos nu sunt necesare.

800 de etape sau scări

Priviți în jos, cu fiecare zbor de pe scări toate tipurile noi deschise:

800 de etape sau scări

Scară mică, nu-i așa? Undeva aici ne-am întâlnit adolescenți care abia s-au târât în ​​sus și jumătate glume ne-au cerut să nu coborâm, pentru că atunci acest uriaș răscruce.







800 de etape sau scări

Am condus fiecare pas în jos gândurile întunecate care încă urca ... Anterioară și ridica doar iarna trecută lăsat amintiri teribile ca am fost transporta haine călduroase și se așeză pe fiecare bancă pentru a prinde respirația lui, dar nu-mi place ascensoare.

Aceasta este întreaga plajă:

800 de etape sau scări

Pe dreapta există o stâncă, care diferă de versanții de nisip. ca și cum ar fi venit de undeva și ar fi fost aruncată de sus:

800 de etape sau scări

Să mergem mai aproape de ea:

800 de etape sau scări

Lângă el, pare chiar mai neobișnuit:

800 de etape sau scări

Prima dată când am văzut acest miracol, am stat mult timp sub stâncă și apoi sa dovedit că aceste pietricele uneori au căzut de sus. și măriți-le cu un cuplu de kulaks. Deci este mai bine să te uiți și să te miști la o distanță sigură.

Ca și cum această piatră este aruncată din spațiul cosmic:

800 de etape sau scări

Și aceasta este o piatră faimoasă, un simbol al unei plaje de jaspis:

800 de etape sau scări

Ziua a fost vânt, valurile; și am vrut să intru în această apă:

800 de etape sau scări

800 de etape sau scări

800 de etape sau scări

Plaja în sine nu este nimic deosebit, în opinia mea, nu se reprezintă, doar plaja, dar coborârea și împrejurimile sunt destul de neobișnuite.

Dar acum este timpul să mergem sus:

800 de etape sau scări

Pentru cei care se îndoiesc de numărul de pași, ei sunt numerotați. când vă ridicați, puteți vedea numerele, în același timp puteți estima cât timp să continuați. O privire de rămas bun la piatră:

800 de etape sau scări

Și din nou, pașii sunt în sus:

800 de etape sau scări

În mod ciudat, urcarea nu a fost deloc infernală, nici măcar nu am profitat de banchete, doar m-am oprit de câteva ori pentru a face o fotografie. Dacă nu vorbiți și nu respirați în mod corespunzător, chiar și cei care nu sunt la fel de norocoși, mi se pare ușor să urc aici.

De dragul acestor tipuri, merită să opriți:

800 de etape sau scări

800 de etape sau scări

O privire de abanos la cartier este deja pe partea de sus, acum 15 minute am fost acolo, la parter:

800 de etape sau scări

Și până la următoarea dată, un loc magic, acum nu mai mă tem de recuperare:

800 de etape sau scări







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: