8 Reguli pentru coacerea cookie-urilor

Cum de a coace un cookie minunat este o sarcină care a stat chiar și în fața celor mai buni brutari. Vă înșelați dacă credeți că nu puteți face nimic pentru a face cookie-urile dvs. chiar mai delicioase. Există o serie de reguli pentru coacerea cookie-ului perfect și o să-i împărtășesc pe unii dintre ei! Cald, cald, crocant - așa îl iubim! Aceste sfaturi vă vor ajuta să creați cookie-uri pentru ziua de naștere a copilului dvs. și pentru fiecare zi, dacă doriți doar un biscuiți proaspăt! Nu contează dacă coaceți o prăjitură de ciocolată, zahăr sau pâine subțire. Aceste 8 reguli vă vor ajuta să coaceți cookie-ul perfect!







8 Reguli pentru coacerea cookie-urilor

1. Cantitatea exactă de făină

Acesta este cel mai important sfat atunci când vine vorba de coacerea cookie-urilor. Trebuie să măsurați cu exactitate făina. Făină mai mult va face cookie-urile dvs. rigid și uscat. De fapt, ar trebui să reduceți cantitatea totală de făină cu un sfert de ceașcă! Acest lucru nu va afecta gustul dvs. de coacere, dar va îmbunătăți textura și adăuga moale. Nu amestecați aluatul! Doar amestecați aluatul până când făina este complet dizolvată.

2. Răciți aluatul

Una dintre tehnicile cele mai puțin cunoscute și foarte puțin utilizate pentru coacerea unui cookie ideal. Înainte de coacere, aluatul trebuie răcit! Aluatul răcit este mai moale și păstrează forma, este mai ușor să lucrați cu un astfel de aluat. Am aflat că aluatul răcit are cel mai bun gust. Mulți dintre noi sunt prea nerăbdători și nu doresc să aștepte până când aluatul sa răcit, dar tot ce trebuie să faci este stick-l în frigider până când curețe toată mizeria în bucătărie. Se răcește timp de 10-15 minute. Doar suficient timp pentru a spăla vasele și a șterge masa!







3. Se înmoaie bine uleiul

Este foarte dificil să se înmoaie uleiul într-un cuptor cu microunde. Prea des, o parte din ulei se topește, ceea ce schimbă structura cookie-ului. Știați că untul și zahărul creează o bază de biscuiți? Zaharul reduce buzunarele de aer în ulei, care sunt stabilizate de făină și umplute cu CO2 din cauza prafului de copt! Se răcește! Opriți uleiul timp de câteva ore la temperatura camerei. Dacă untul ras pe răzătoare, se va înmuia pentru câteva minute.

4. Asigurați-vă că ingredientele sunt proaspete

Dacă doriți să obțineți cele mai bune sfaturi despre cum să coaceți un bun cookie, ascultă-l cu atenție. Asigurați-vă că toate ingredientele sunt proaspete! Cumpărați praf de copt proaspăt, sifon proaspăt de coacere, vanilie, condimente și zahăr. Cei mai mulți dintre noi nu se coace pe tot parcursul anului și este important să aveți întotdeauna ingrediente proaspete! Acestea vă vor da un gust unic. Ați depus mult efort în aceste cookie-uri, așa că începeți cu ingrediente proaspete!

5. Coaceți biscuiții scurt

De fapt, am descoperit recent această tehnică, când am preparat un ficat pentru prietenul meu, apoi pentru soțul meu. Am setat cronometrul timp de 2-3 minute mai puțin decât cookie-ul trebuie pregătit conform rețetei. În aspect, cookie-urile erau gata, dar gustul era proaspăt și moale! Doar căldura reziduală de pe foaia de coacere continuă să coace cookie-urile. În plus, cookie-urile ușor coapte sunt mai delicate. Încercați să faceți acest lucru și să vedeți cât de delicios este!

6. Alegeți foaia potrivită pentru coacere

Uitați de vechile foi de coacere negre și cumpărați niște aluminiu! Ele sunt oarecum mai scumpe, dar merită atunci când vine vorba de cookie-ul perfect, nu-i așa? Una dintre cele mai mari probleme este coacerea unui aluat subțire, deoarece fundul arde prea mult. Tăvițele din aluminiu ajută la prevenirea arderii și, de fiecare dată, vor fi perfecte. Este un stimulent pentru tine să-ți schimbi oponenții!

7. Folosiți vanilia

8. Adăugați laptele







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: