41 Anul titlului de nuntă cu daruri interesante

Salutări pentru dvs., dragi prieteni și cititori de bloguri obișnuiți! Intotdeauna tratau cu o agitație specială aniversările căsătoriei. Există ceva emoționant, cald și romantic.







Și dacă între prietenii mei și oamenii apropiați de mine este planificată următoarea aniversare, atunci vreau întotdeauna să dau ceva nu doar util, ci și simbolic. De aceea am decis sa impartasesc cu tine ce sa dati pentru 41 de ani de la nunta si care este numele acestei date, astfel incat sa va fie mai usor sa va orientati si sa alegeti un cadou originar interesant.

Încă din cele mai vechi timpuri, 41 de ani, trăiați în căsătorie, se numește o nuntă de fier.

Ca toate celelalte nume (de exemplu, mercur și rubin), această zi a fost un simbol de fier nu întâmplător. Sindicatul de căsătorie este într-adevăr testat de ani de zile și, cum ar fi fierul, este foarte solid și solid. Deja nu există catastrofe familiale, crize, certuri și clarificări ale relațiilor nu sunt teribile. Da, și ce este acolo pentru a afla când totul este clar: doi oameni se iubesc unii pe alții, știu cum să audă și să înțeleagă. Și ce altceva este cheia unei uniuni puternice și fericite?

Iar felul în care este numită nunta ne va ajuta cu alegerea cadourilor. Desigur, puteți merge pe calea unei rezistențe mai reduse și să dați tot ce include fierul. În acest fel, limităm căutarea de cadouri. Prin urmare, propun să arăt imaginația și să aleg ceea ce este combinat cu fierul. Poate fi orice aliaj, umbra (metal sau argint), etc.

Idei de cadouri pentru iubita ta soție

  1. Bijuterii. Desigur, nu trebuie să luați literalmente simbolul acestei zile și să oferiți soției dvs. o brățară sau inel de fier. Cred că nu va fi încântată de creativitatea voastră. Dar, dintr-un ringlet nou, cerceii sau brățările nu vor refuza o singură femeie.
  2. Aparate de uz casnic. Alegeți cu o atingere metalică: o mașină de cafea, un prăjitor de pâine, un multivark - da, orice. Cred că câte gadget-uri noi pentru bucătăria unei femei nu apar, încă mai visează încă o dată.
  3. Cutie metalica pentru decoratiuni.
  4. Oglindă pe piciorul metalic.
  5. Hairpin, broșă - orice accesoriu elegant.
  6. Îmbrăcăminte. Da, desigur, este dificil să folosiți simbolul "fier" într-un astfel de cadou, dar să încercați să alegeți obiecte elegante de garderobă sau accesorii în umbra metalică. Poate fi o eșarfă la modă, tippet, fleac sau rochie. Ți-e frică să pierzi cu mărimea sau cu stilul? Simțiți-vă liber să oferiți un certificat sau împreună mergeți la cumpărături.

41 Anul titlului de nuntă cu daruri interesante






Ce să-i dai soțului?

Cadouri de la copii la părinți

În cazul în care soțul și soția pot partaja unele cadouri nepretențios în această zi, este mai bine să învețe pe copii ceva util și practic, mai ales ca un simbol al 41 de ani de la sine zumzet dă.

41 Anul titlului de nuntă cu daruri interesante

Cum să-ți felicit prietenii?

Dacă prietenii dvs. sunt programați pentru a 41-a aniversare a nunții, atunci nu așteptați neapărat o invitație oficială. Cred că de atâția ani aveți dreptul să mergeți la o vizită și să-i felicitați pe cei dragi fără o invitație specială. În acest caz, darul nu ar trebui să fie foarte scump, pentru a nu pune pe făptașii celebrării într-o poziție incomodă.

O tavă din metal. pe care există un tort de nuntă. Arată foarte original și simbolic. Și proprietarii vor gata imediat, care pot fi puse pe masă.

Puteți transforma procesul cadou într-un spectacol real. Cereți soților să spargă bucățile de pâine, sărate și să se hrănească reciproc. Amintiți-vă această tradiție de nuntă, atunci când tinerii concurează, care va rupe o bucată mai mare de caravană, pretinzând că este responsabil?

Timp de 41 de ani de căsătorie, soțul și soția, așa cum spun ei, nu au mâncat nici un puț de sare. Sa întâmplat în relația lor, dar cel mai important, că au reușit să salveze familia și acel sentiment minunat, al cărui nume este iubire! Asta este, și concentrați atenția, felicitând prietenii.

Policandru. Lumânările adaugă întotdeauna în interior un stil și un farmec deosebit, oferind o atmosferă unică de confort. Un candelabru frumos, în care deja există lumanari decorative, va deveni un cadou foarte memorabil și util.

Coș de vitamine. Da, nu simplu, dar umplut cu "fier". Bineînțeles, nu în sensul literal al cuvântului. Arătați-vă imaginația adăugând o umoritate și umpleți coșul cu alimente bogate în fier: caviar roșu, nuci, portocale, fructe de mare etc. Cred că prietenii tăi vor aprecia cu siguranță un astfel de cadou original.

41 Anul titlului de nuntă cu daruri interesante

Va fi chiar mai bine dacă îți completezi darul cu o carte poștală unică făcută cu mâna ta pe cursul extra-detaliat de la Boris Potashnik.

41 Anul titlului de nuntă cu daruri interesante

Cum să sărbătoriți cea de-a 41-a aniversare?

Cu un an în urmă, ai sărbătorit zgomotos o nuntă rubinică. Și este puțin probabil să vrei o sărbătoare zgomotoasă, un restaurant, toasturi tari și o mulțime de oameni. Prin urmare, cea mai bună opțiune va fi o vacanță de familie frumoasă împreună cu familia.

Colectează-ți copiii și nepoții la aceeași masă. Și puteți merge cu un iubit la un restaurant. Cred că copiii și nepoții vor înțelege dorința "tinerilor" de a se retrage în seara și de a li se oferi amintiri frumoase.

Dacă locuiți în același oraș unde v-ați întâlnit odată și ați început să vă dating, atunci puteți aranja o excursie "prin paginile memoriei". Va fi interesant și util pentru voi doi. Începeți de la locul unde ați întâlnit prima dată sau ați avut o primă întâlnire. Încearcă să-ți amintești cine a fost îmbrăcat și despre ce vorbești. Este atat de distractiv si, in acelasi timp, reuneste astfel!

Sper sincer că te-am ajutat în căutarea ideilor pentru Anul de Fier. Principalul lucru este să nu ignorați astfel de sărbători, pentru că aceasta este întreaga noastră viață. De la linia vieții de zi cu zi cu problemele lor și zilele atât de bucuroase când poți să te oprești, să-ți mulțumești și să spui cele mai importante cuvinte.

Cu sinceritate, Anastasia Skoryeva







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: