33 Secretarul credinței credinței lui Brejnev

33 Secretarul credinței credinței lui Brejnev

Cantareata de 33 de ani este una dintre acele vedete ruse ale căror sfaturi de frumusețe sunt urmărite de mii de fani. Am colectat 33 de secrete ale frumuseții starului despre sport, nutriție, machiaj, păr și alte trucuri feminine.

Dimineața mea începe cu un zâmbet, un pahar de apă la temperatura camerei și încărcarea. Încărcarea a început să se facă după citirea cărții "Vechiul secret al sursei de tinerețe".







Yoga. Lucrez de două ori pe săptămână. O condiție specială și un plus față de activitățile mele fizice.

Există o instalație personală - să treacă un minim de 4 km pentru antrenament. Sunt pe un orbitrekke, acesta este cel mai preferat simulator, nu are nici o sarcină asupra articulațiilor.

Nu sunteți mulțumit de stomac? Primul este controlul alimentelor. Deoarece toate excesele noastre se instalează acolo și în jos - în cazul în care pelvisul, șoldurile. Controlul nutriției nu este o dietă. Aceasta este o hrană obișnuită. Al doilea este sportul la nivel mondial. Cel mai bine este să "uscați" corpul cardiovascular.

Se vânează târziu noaptea? Puteți mesteca pe știința granitului, de exemplu!

Dacă nu vreau să câștig în greutate, nu mănânc cu 4 ore înainte de culcare! Uneori depinde cât de mult mă duc la culcare. Dacă este 00.00, adică miezul nopții, apoi termin cina la ora 20.00! Nu încep, termin! Dacă mă duc la culcare mai devreme, atunci am cina, desigur, mai devreme, mă duc la culcare mai târziu, respectiv. Acest lucru se aplică la orice masă. Gustări grele, ușoare. Și, de asemenea, zahăr în ceai și ceva pentru ceai. O regulă importantă care oferă rezultate bune!

Seara, dacă mănânc ceai, e doar o menta-melisa. Se calmeaza, se relaxeaza, se incalzeste. Dacă este posibil, menta proaspătă este pur și simplu turnată peste apă cu fierbere, dacă nu este preparată sau ambalată cu ceai de mentă. Seara - fără zahăr și miere!

Între micul dejun și prânz am o gustare. Este fie un fruct, fie un suc proaspăt stors.

Margarina, băuturile dulci carbogazoase, carnea de porc, o varietate de sosuri grase, cârnați, sucuri ambalate, cremă sunt excluse din dietă. Acestea sunt produse în care nu există nici un beneficiu, dar vătămarea corporală și cifrele din ele sunt vizibile.

Dacă vrei să mănânci, bea!

Un stil de viață sănătos (HLS) și o alimentație adecvată (PP) exclud dietele. O alimentație corectă se bazează pe mai multe reguli.

Este nevoie de alimente în timp util, sănătoase, mici porții, să nu renunți la mese.

Pentru o masă nu mai mult de două porții: salată + curs principal, salată + supă sau supă + curs principal. În nici un caz nu: salată + supă + curs principal + compot + desert.

Îngrijirea pielii

Oriunde mă duc - mașina, trenul, avionul, nu contează - există doi prieteni, cu excepția pașapoartelor și a cărților de credit, care sunt întotdeauna cu mine. Acestea sunt hidratante pentru buze și pentru mâini.

Pielea noastră funcționează zi și noapte. Iar după o zi și după o noapte trebuie să fie curățată. De aceea, dimineața, spălând dinții, îmi spăl fața cu un prosop umed. Puneți un prosop mic cu apă caldă, stoarceți-l și frecați fața, atingându-l ușor. Dacă nu dorm sau mă simt așa cum arăt eu, eu urmăresc prosopul cald același lucru, numai cu apă rece.

Dacă aveți cuburi de gheață la îndemână, îmi pot freca fața. Îmbunătățirea circulației sanguine oferă rezultate vizibile. Dacă am 10 minute, pot să fac orice mască - curățare, hidratare, revigorare sau nutriție, în funcție de nevoile pieii și de ceea ce a trecut înainte.







Am riduri imitative și nu este înfricoșător! Sunt in viata, sunt emotionala, am o expresie faciala bogata! Și îmi place! Nu am facut interventii chirurgicale plastice pe fata, cu exceptia cosmetologului: ingrijire, masti, peeling. Fac mezoterapie numai cu un cocktail de vitamine.

Ca și hainele, în funcție de sezon și de vreme, schimba mijloacele pentru îngrijirea pielii.

Îngrijirea corpului

O dată pe săptămână folosesc mereu lucrurile mele, nu am timp să merg la un salon sau la un spa pentru asta. Prin urmare, o fac eu acasă. Eu iau orice frecare, pielea mea este sensibilă, așa că prefer particule fine. Dar dacă nu există nici o casă, o pot face singură - poate fi zahăr cu miere, cafea măcinată cu miere, câteva picături de ulei și așa mai departe.

Măsurătorile, striuri, reprezintă o ruptură a țesuturilor. Te rog să nu crezi mijloacele, unde spune că elimină vergeturile! Crema nu poate înlătura ruptura țesutului. Și nu există aproape niciun astfel de procedură. Excepție - foarte scumpă, agresivă, pe termen lung, dar nu oferă garanția eliminării problemei. Primul lucru pe care trebuie să-l gândiți pentru a evita această situație este prevenirea! Când am pierdut greutatea după naștere, am folosit două metode: Rilastil - smântână sau lapte și Weleda - ulei pentru prevenirea vergeturilor. Datorită acestor produse, pielea a fost hidratată, hrănită și a devenit mai elastică, pregătindu-se să-și mărească propriile volume. Aplicase aceste fonduri nu numai abdomenului. Și pe șolduri, coapse, fese, piept.

De asemenea, vergeturile vor fi salvate prin sport și masaj în complex.

Pentru a dormi în mod regulat, am nevoie de cel puțin 6-8 ore. Dar aproape că niciodată nu am o astfel de regularitate, cu excepția plecării, astfel încât să pot dormi cât de mult pot, de la 1,5 la 10 ore. Somnul este cel mai bun medicament al meu, cel mai bun doctor, dragostea mea. Prefer să nu dorm destul.

Nu folosesc cosmeticele în viața de zi cu zi. Și de cele mai multe ori, dacă, bineînțeles, nu trebuie să lucrez, merg în felul ăsta. M-am spălat dimineața, am aplicat crema și am mers cu o față proaspătă curată, dar chiar și o față atât de curată, fără cosmetice, pentru o zi este poluată.

Orice machiaj este doar un ajutor pentru ca fața noastră să fie mai strălucitoare. Prefer ca fața să aibă un machiaj minim. Folosesc baza tonală numai pentru filme și concerte. Dacă nu este necesar să utilizați un corector, puneți imediat pulberea. Loose este aplicat de o pensula, crep-pudra - burete.

Nu-mi place să strălucească, nu folosesc rujul în machiaj în timpul zilei. Am pus rujul igienic și fă un contur ușor în buzele colorate cu creion. Îl plesc.

Există stilul cel mai convenabil și mai rapid. Îmi ia un maxim de 15 minute. Baza: păr curat uscat. Aplic orice protecție, iau un ployka, am pus o mănușă termică. Încălzesc fierul curling, iau părul cu fire mari și îl înfășoară în jurul bazei. Pe partea de sus a firului nu mă țineți cu fixatorul fierului curling, dar cu degetele în mănușă. De îndată ce degetele devin fierbinți, apoi firul se încălzește, am lăsat-o. Deci îmi înfășoară totul. Ca urmare, bucle frumoase.

Încerc să-mi tai părul în prima decadă a lunii, până la luna plină - a 15-a zi. În general, trebuie să începeți orice afacere în luna în creștere.

Nu atingeți părul cu mâinile. Mâinile au propriul lor strat de protecție - apă, grăsime și, de multe ori, atingându-și părul cu mâinile, totul va rămâne pe ele.

Bronzare. Dacă există o astfel de nevoie, pielea poate fi ușor tonifiată. Cu ajutorul bronzatelor. Important! Nu luați o culoare foarte închisă, aplicați uniform și numai după spălare. Pe piele moale hidratată, cu un strat subțire. Nu puneți imediat lucrurile ușoare și asigurați-vă că vă spălați mâinile după procedură!

Arsură în solariu. Toată lumea vorbește despre daunele acestui eveniment. Dar câteodată recurg la ajutorul lui. Doar pregătiți pentru acest lucru cu atenție: mai întâi, curățați cu o zi înainte de procedură. Înainte de procedură, aplic o cremă specială, care este vândută în saloanele de bronzare, se umezește, protejează. Postituri suplimentare pe sfarcurile si ochelarii de pe ochi. În solar în sine, nu mai mult de 5 minute. Două zile mai târziu repet procedura. Și această umbră ușoară este suficientă pentru o medie de o lună.

Sub soare, faceți plajă până la ora 11 dimineața și după patru zile. 1. Acesta este un timp sigur. 2. Nu e prea fierbinte. 3. Chiar bronz. Eu petrec sub soare un maxim de o oră în intervalul de dimineață și același lucru seara. Uneori, doar o oră. Cum permite timpul. La fiecare 15 minute, în același timp, schimb poziția corpului. Tot restul timpului pe care îl petrec la umbra sau, în general, în alte lucruri.

Îmi place naturalețea și naturalețea, acest lucru se aplică și unghiilor. Vârsta acrilului și a lacului de unghii a dispărut.

Eu fac manichiura combinata, schimband doar culorile. Pensete - la minim, manichiură hardware, eliminați lungimea, aplicați gel-lac, culoare în funcție de starea de spirit.


Discutați despre "33 de secrete ale frumuseții lui Vera Brezhneva" la Forum →







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: