10 Fraze pozitive care înlocuiesc observațiile negative în legătură cu copilul, rețeaua socială eco-lume

Deci, iată 10 exemple despre cum puteți înlocui frazele proaste atunci când aveți de-a face cu copiii:

1. În loc de un iritat: "Vino repede, cât de mult să te aștepți!";
Pentru a comanda vesel: "La început, atenția ... marșul! Au fugit!







2. În loc de a amenința: "Mănâncă, altfel nu vei primi desert".
Pentru a vă rugăm: "După ce acest cutohotnaya tăiat dispar, ceva gustos va veni la tine."

3. În loc de nepoliticos: "Ai grijă de tine"
Spuneți cu o voce visatoare: "Acum, dacă ați fi un magician și ați putea evoca ordinea pe masă ..."

4. În loc de supărat: "Nu vă deranjează!"
Spuneți: "Du-te, jucați-vă puțin. Și când sunt liber, vom avea un mini-petrecere.

5. În loc de nemulțumiți: "Nu fiți capricios, tricou pirat în rufe, puneți pe cel care este."
Reconciliați cu probleme: "Uite, dar o rudă a tricoului tău pirat. Haideți să o punem în scenă.

6. În loc de retorică: "Mănuiți, în cele din urmă, să dormiți!"
Întrebați: "Arătați-vă un mod viclean de acoperire cu o pătură?"







7. În loc de cel rău: "Vrei să mergi la preot?"
Lăsați-vă aburul: "Mă întreb pe cine-mi voi rupe urechile și îmi voi lăsa gâtul?"

8. În loc de neputincioși: "Nu vreau să" nu vreau să "nu au auzit!"
Dintr-o data striga: "Oh, uite, capriciosul a inceput sa alerge. Prindeți-l, prindeți-l, ca să nu ne stingă starea de spirit!

9. În loc de plictisitor: "De câte ori să repet"
Spuneți într-o șoaptă misterioasă: "O dată sau de două ori sau trei, dau informațiile secrete ... Repetați, după cum auziți."

10. În loc de îndrumare: "Spălați-vă mâinile?"

Sugerați: "Pun pariu că apa din mâinile voastre va curge negru?"
Este uimitor că merită să înlocuiți remarcile obișnuite cu cuvinte noi și să schimbați totul - intonația, starea de spirit, reacția copilului.

Se schimbă spre bine. Nu mă credeți?
Încercați.

Acest grup este creat pentru a ajuta pe toți părinții care îi iubesc pe copiii lor și care doresc să creeze condiții pentru aceștia în care se vor dezvolta cel mai favorabil și pozitiv, fizic și psihic. Aici sunt materiale publicate care lucrează cu adevărat, așa că încercați să le ridicați un copil și poate veți vedea o schimbare spre bine mai devreme în viitorul apropiat!

Chiar și în grup, vom lua în considerare o varietate de tipuri de creativitate pozitivă a copiilor - modelare naturală, desen, colaje, basme, mișcare și multe altele.

De asemenea, veți găsi aici ceva care vă va ajuta să vă dezvăluiți talentele la copii, să arătați cele mai bune trăsături de caracter, să vă diversificați viața.

Te duci în casă - OMRA, aici trăiește o bună creativitate.







Trimiteți-le prietenilor: