001 Cum și de ce este shniva

Pentru experiența mea de conducere mi-am schimbat mai multe mașini personale și mi-am mutat tot ce am putut cu prietenii și rudele. Rutele și condițiile de funcționare, de asemenea, a variat de la picioare de zi cu zi, în blocaje de trafic pentru a lucra / locul de muncă și de transport de echipament frigidere / apartamente bucatarie / studio de la un oraș la altul, și excursii pe un camping / rybalking.






În urma acestui lucru, am formulat setul necesar de calități pentru o mașină pe care am putut să o numesc ideal pentru mine. Și anume:
Capacitate, permeabilitate, comportament sigur pe pistă la viteze normale, costuri reduse de întreținere.

În funcționalitate mi-a fost necesară o flexibilitate, exprimată în absența problemei „va trece - nu va trece?“, Posibilitatea de a pune la 5 persoane, în prezența tuturor celor 4 uși de palier, hayonul mare, sau posibilitatea de a plia scaunele din spate pentru transportul de mărfuri voluminoase, permeabilitatii morală adecvată exprimată în faptul că nu se teme să meargă la un drum pe mlaștini, să conducă orice gunoi și materiale de construcție.
Toate acestea au fost întărite de lipsa de pretenție față de statut și de brand.







Pe de o parte este destul de simplu, având în vedere piața de mașini noi / folosite, dar SUV-urile de cadru sunt, în general voluminoase și au un consum ridicat, mașini urbane în timpul manipulării și confort normale blocat cea mai mică baltă, iar zăpada depusă în curte. Mașinile care combină cu succes toate calitățile necesare din fabrică sunt scumpe la costul inițial și în exploatare.

La început am considerat opțiunea de a cumpăra vechi vehicul Ino-utilitar are maxim necesar, la cel mai mic pret de pe carcasa secundară. Lista luate în considerare, în principiu, include: Opel Frontera, Honda CR-V I, Sportage I, Great Wall Safe, Ford Maveric, Chery Tiggo, Subaru Forester, Cherolet Niva, Niva 5D, UAZ 469 / UAZ Hunter, UAZ Patriot, Huynadi Galloper.
Toți au un etichetă de preț de până la 400 de metri, un portbagaj la vagonul de stație, tracțiunea pe patru roți, unele chiar aer condiționat.

Ulterior, am devenit convins că:
◦ Acesta este un mijloc practic de transport în jurul orașului în care trăiesc
◦ Dacă vă descurcați bine motorul, puteți face o competiție serioasă pe pistă
◦ În portbagaj, lucrurile sunt mult mai mult decât în ​​sedanul meu anterior
◦ Piesele de schimb și consumabilele sunt pline pretutindeni și la prețuri ridicate
◦ Mașina este demontabilă și asamblată pe genunchi cu un set minim de unelte
De fapt, am primit ceea ce am vrut - o mașină care se descurcă cu tot ceea ce am cerut de la el, și care îmi dă emoții cu mai mult decât să acopere toate neajunsurile, a căror corecție este, de asemenea, o parte din interacțiunea mea cu aceste mașini și ca o sursă de emoții.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: