"Zenith": Lunev, Ivanovic, Lombaerts, negru, Tsallagov (Mack 86), Danny Javi García (Neto, 63), Juliano, Hernani, Dzyuba. Kokorin

"Anji": Iurcenko Parshivlyuk (Saeid Ezatolahi, 78) Musaly, grăsimi, Tetrashvili, Thomas Phibel Kac (Khubulov 73), Guliyev Yakovlev, Forbes (Prudnikov, 66) Budkovskyy

Carduri: Forbes, 19, Budkovskyy, 42, Guliyev, 62, Hernani, 63, Thomas Phibel, 81, Khubulov, 84, Saeid Ezatolahi 90

Eliminare. Lombaerts, 55

90 + 2 "Fluierul final este suflat. Lupta la tragere!

90 'O altă carte din mâna arbitrului. Dziuba sa îndepărtat de Ezzatollah în căldura luptei.

89 'În urma unei acțiuni a echipei Ezzatollahi, La oaspeți era un ricochet și un colț. Slow feed la postul de la distanță și mingea trece prin toată lumea.

88 "Răspundeți fanilor. Traducerea din flancul drept spre centru pe Danny - nu exact și trebuie să te întorci.

87 "Nu dati jucatorilor," Anji "sa conduca un atac de succes la adversar. Între timp, Yakovlev pătrunde din afara zonei de penalizare de deasupra porții Lunev.

86 'În loc de Tsallagova pe teren a aparut Mack.

85 'Standard pentru favoarea gazdelor din flancul stâng. Ar trebui să fie lovit în colțul din apropiere al porții în performanța lui Danny. Iurchenko a prins cu ușurință o coajă.

84 "Nu pot jucători," Anji "du-te la contraatac. Urmărirea unei greșeli pe marginea lui Khubulov pe Dziuba este o carte.

82 'În spectacolul "Zenith". Hrăniți cu postul apropiat, mingea este eliminată de Ezzatollahs în teren.

81 'Cardul în mâinile arbitrului. Fibel rupe regulile pe jumătate și va fi un standard periculos. Kokorin a reușit.

80 "Încercând jucătorii," Zenith "continuă să obțină victoria, dar ei sunt în minoritate și timpul rămas foarte puțin.

79 'Offside fixează arbitrul Artyom Dzyuba. Trecerea de întoarcere la marginea dreaptă era grăbită.

78 'Parshivlyuk părăsește terenul și a apărut pe peluza Ezzatollahi.

77 'ГООООООООООООООООООЛЛЛ! Kokorin! Atacati marginea din stanga campului. Reducere în centrul orașului Chernov. Alexander a bătut fundașul apropiat și a trecut mingea peste portar.

76 'Offside fixează arbitrul de la jucător, "Anji". Prudnikov sa grăbit puțin pe linia centrală.

75 'O altă pauză în joc. Legionarul "Anji" a rămas să stea pe gazon. Au apărut reprezentanți ai personalului medical.

73 'Schimbare. Khubulov a apărut pe teren în locul lui Katsayev.

72 'Destul de simplu și cu încredere, mingea este interceptată de către jucătorii "Anji". Arunca departe spre Parshivlyuk nu a fost corectă

71 'mingea rămâne sub controlul "Zenith". Perepas în zona centrală. Tsallagov pe marginea din dreapta, aruncarea în cutia de penalizare este blocată.

70 'Feed-ul la postul apropiat și mingea este scos în câmp, la linia de centru și mai departe spre exterior. Oaspeții au respins.

69 'Tsallagov a fost transferat la post. Katsayev a trimis mingea în corner. Danny este la minge.

68 'Un alt înlocuitor pe drum. Între timp, Chernov și Danny încearcă să treacă de-a lungul flancului stâng, trecând la marginea dreaptă.

67 'O lovitură de la mare distanță pe poartă a gazdelor. Mingea a fost trimisă de pe flancul drept, dar Lunev a luat cu siguranță încrederea în proiectil.

66 "Prudnikov merge la gazon în loc de Forbes.

65 Dziuba a luat proiectilul, sa întors și a lovit, dar exact în adversar. Următorul nu este o trecere corectă și o înlocuire a returnării.

64 "Atac pozitiv în spectacolul" Zenith ". Tsallagov pe marginea dreaptă, o deplasare către centru și o trecere în zona de penalizare.

63 'Cardul este în mâinile arbitrului. De data aceasta, Ernane a fost forțat să se rătăcească. Garcia a părăsit terenul, iar Netu a apărut.

62 "Întreruperea atacului este făcută de Guliyev pentru eșecul atacului și întârzierea lui Ernani. Ayaz nu a rezistat cu adevărat deciziei.

60 'Arbitrul dictează în mijlocul pătularii, mingea este respinsă de la locație. Al doilea cast pe marcajul de 11 metri și din nou nu există exacerbări.

58 'Atacul fanilor "Zenith". Chernov cu mingea de pe marginea din stânga, care leagă Dzyuba și va fi colțul.

57 "În curând va fi înlocuit, dar în timp ce jucătorii," Anji "continuă să atace flancurile și să apese adversarul.

56 'Mingea este în metri de zona de penalizare "Zenith". Lovitura lui Parshivlyuk a căzut exact la capul lui Ivanovic. Tentația lui Tetrashvili este departe de obiectiv.

55 'Arbitrul execută un fault și un arbitru permisibil. Între timp, cartonașul roșu este în mâinile arbitrului.

54 'Între timp, Lomberts pierde un proiectil pe marginea suprafeței de pedeapsă și este forțat să tragă un adversar.

53 'Luptă în mijlocul terenului. Interceptarea mingii și atacarea lui Yakovlev pe flancul stâng. Conectarea Budkovskogo, dar care acoperă.

52 'Perepas de pe marginea din stânga a zonei de penalizare a altcuiva, transferă pe câmp spre Kokorin. Deplasarea în centru și Yurchenko captează o cochilie.

51 'Draw Danny cu un vecin, treci pe Juliano la postul apropiat și Fibel ia mingea cu succes.

50 'A doua încercare a gazdelor de a merge în ofensivă, reușesc să o facă la viteză. Lumbago lui Chernov din stânga și din colț.

Pentru moment, totul este blocat. Forțat Tsallagov arunca cu mult înainte - nu exact. Intrare de la outs în performanța oaspeților.

48 "Încercarea de a merge la linia centrală eșuează. O lungă depășire a echipei gazde pe jumătate.

47 'În pauză, echipele s-au apucat fără o schimbare. Din primul minut, mingea este sub controlul "Zenith", dar oaspeții sunt presiuni.

46 'A doua repriză a început. Să continuăm să urmărim jocul!

45 'O fluieră pentru o pauză!

44 'Cardul este în mâinile arbitrului. Budkovsky nu prin reguli a doborât atacul adversarului. Nu au existat răni.

43 'Danny a conectat Tsallagova pe flancul drept, depunerea în zona de pedeapsă a fost citită și blocată.

42` Un alt atac rapid în echipa gazdă. Foarte aruncat pe Dzyuba, dar era ofsaid.

41 "Atac pozitiv" Zenith ". Transferul mingii la marginea din dreapta Tsallagova - nu exact. Încercarea de a adăuga la sfârșitul jumătății gazdele.

40 "Aruncând de pe flancul drept, Ernani a încercat să spargă poarta, dar sa dovedit un pic nu exact.

39 'Corner în spectacolul "Zenith". Danny trimite la postul de la distanță și scapă în zona de pedeapsă, iar arbitrul tăcut.

38 'Jucând cu mâna în performanța jucătorului de fotbal Zenit. Tranziția la ofensiva invitaților. Distribuția nu este exactă.

35 'Contraatac. Forbes a luat mingea la marginea loviturii libere a altcuiva, a bătut-o pe Lombaerts, sa mutat în stânga și a încălcat regulile.

În ultimele minute, oaspeții dețin mingea în centrul terenului. În cele din urmă a urmat atacul "Zenith", dar fără impact.

33 'Ușor încetinit ritmul jucătorilor, "Anji". Aruncând de la centrul terenului spre flancul drept al lui Katsayev pe curs - nu exact.

32 "Fat a rupt regulile, împiedicând adversarul să ia mingea la etajul al doilea. Continuarea luptei și un fault în centrul de la Juliano.

31 'Cel de-al doilea val se încheie într-un atac greșit în performanța gazdei. Atacul de întoarcere prin Forbes și lovitura finală a lui Yakovlev este trecută de gol.

30 'A trecut la jucatorii de atac, "Zenith". Mingea se află pe marginea dreaptă a terenului, jocul cu vecinul și oaspeții scutură cochilia spre centru.

29 'ГООООООООООООООООООООЛЛ 0: 1! Aruncând mingea spre marginea dreaptă, bătând cu vecinul Katsaev. Pătrunderea lui Budkovski la cel mai apropiat post și lovitura finală a lui Yakovlev nu era așteptată de niciunul dintre proprietari.

28 "O mulțime de pierderi în programe în performanța echipelor. Între timp, oaspeții de atac.

27 "Fan răspunde" Anji ". Flipped și pierdut. Hernani a jucat pe Dzyuba și a luptat din nou în centrul terenului.

26 'Dziuba a încercat să treacă pe jumătatea altcuiva din dreapta, dar a reușit să-l repede pe Jirov.

25 'O lovitură de la golful lui Yurchenko. Din nou, David a întrerupt centrul câmpului, dar niciunul dintre partenerii săi nu a reușit să prindă proiectilul.

24 'Oaspeții sunt forțați să bată mingea în centrul terenului, dar atacul "Zenith" continuă. 66 - 34% în posesia mingii în favoarea gazdelor.

22 "Aventura fanilor" Anji ". Katsaev a luat mingea în centru, a mers 15 metri și a lovit fundul de lângă aliniamentul poarta stânga Lunev.

21 'Jocul a încetat să mai arate. Colectivitățile nu și-au amenințat porțile reciproce de mult timp, lupta principală în centrul câmpului.

20 'Aruncând mingea în calea spectacolului "Zenith". Lupta în mijlocul terenului. Din nou coaja a părăsit terenul, dar din piciorul lui Chernov.

19 'Cardul este în mâinile arbitrului. Ivanovici pe gazon și Forbes nu era corect. Continuați să atacați jucători din Makhachkala.

18 "Zabros pe marginea dreaptă a atacului," Anji ". Lambert a învins Forbes și a bătut proiectilul. Acțiunea de tăcere a fanilor "Zenith" a ajuns la final.

17 'Oaspeții nu pot organiza un răspuns rapid, doar o aruncare de întoarcere din flancul portarului, în mâinile lui Yurchenko.

16 'Oaspeții standard. Mingea este aproape de centrul terenului. Ar trebui să fie servit pe marginea zonei portarului și Lunev operează cu succes la ieșire.

15 'O șarță de pe partea stângă în suprafață de penalty, în minutul Eugene Chernov. Apărătorul a trimis mingea peste poartă.

Danny, cu mingea, a intrat în zona de pedeapsă și sa mutat în centru. Fat în ultimul moment a bătut mingea de la adversar.

13 "Reintrare pozitivă. Transferați mingea spre flancul drept. Jucătorii de la St. Petersburg au încercat să-și extindă apărarea adversarului, dar în zadar.

12 'Trece pe flancul stâng al lui Chernova oprește Katsaev. Standard de la distanța mare din echipa gazdă.

11 "Colectivitățile au început destul de activ. Jucătorii "Zenith" din nou cu mingea și au apărut presiuni din partea oaspeților.

10 'Interceptarea mingii. Din nou, Chernov cu mingea, conexiunea lui Danny, iar acesta din urmă pierde proiectilul de pe prima linie.

9 'A doua încercare a fost finalizată nu de o lovitură precisă de Danny trecută de țintă. O lovitură de la poarta lui Yurchenko, David a întrerupt centrul câmpului.

8 "Camera de pe flancul stâng în performanța de Chernov în zona de pedeapsă a oaspeților. Cu greu, dar jucătorii "Anji" s-au luptat înapoi.

7 '"Zenith" merge în ofensivă. Lupta pe flancul stâng și interceptarea proiectilului de către oaspeți. Forbes nu a reușit să bată imediat doi.

6 "Katsayev intră în zona de pedeapsă, hrănindu-se la postul îndepărtat, Yakovlev a aruncat shell-ul înapoi sub lovitura finală, dar nimeni nu a răspuns.

5 'Atac pe performanța lui Anji pe flancul stâng. Încercarea de a se deplasa în centru nu se termină cu nimic, ci mai degrabă o tranziție la un atac pozițional.

4 'Corner în spectacolul "Zenith". Aplicarea lui Danny la postul apropiat și mingea este lovită în teren. Al doilea val și Dzyuba a lovit în mâinile portarului.

3 "Voi nota ocuparea excelentă a standurilor stadionului" Petrovsky ". Astăzi este ultimul joc al "Zenith" de pe acest stadion.

2 "Echipele se descurcă în culori tradiționale pentru ei înșiși. Din primele minute, fanii din tribune sunt tăcuți - o acțiune de comemorare a victimelor atacului terorist.

- Fluierul de pornire suna. Meciul a început!