Vrei să devii o stea de fotbal pe plajă?

Fotbal pe plajă se bazează pe regulile jocului în fotbalul tradițional. Competițiile se desfășoară pe plaje nisipoase, cu o importanță deosebită fiind tehnica deținerii mingii, viteza de mișcare pe o suprafață vâscoasă. Jucătorii de fotbal se joacă fără pantofi. Sunt permise bandajele protectoare ale piciorului inferior și ale genunchilor. Nisipul moale și vâscos forțează jucătorii să improvizeze foarte mult, să folosească tehnici frumoase (de exemplu, lovituri în toamna prin ele însele - "foarfece" sau "biciclete"). Dimensiunile compacte ale câmpului de joc (28 de 37 metri) permit jucătorilor să marcheze aproape de orice poziție, chiar și prin impact direct de la porțile lor. Golurile sunt înscrise în medie la fiecare 3-4 minute, iar performanța medie a meciului este de aproximativ 11 goluri marcate pe meci (în fotbalul tradițional în ultimii ani, norma este de 2,5 goluri).

Fiecare echipă este formată din cinci jucători (patru câmpuri și un portar). Echipa poate face un număr nelimitat de substituții în timpul meciului (pe bancă există de obicei 3 până la 5 jucători de rezervă). Meciul este servit de doi judecători în teren, un cronometror și un arbitru de rezervă.

Meciul este format din trei perioade de 12 minute. În fotbalul de plajă nu există remize. După ora regulamentară este prevăzută o perioadă suplimentară - 3 minute de "obiectivul de aur". dacă nimeni nu scoruri - se atribuie o lovitură de pedeapsă.

Clubul C CITY invită reprezentanți ai tuturor mass-media să participe la turneu! Colectați-vă echipa, rezervați-vă o stare de spirit bună și entuziasmul sportiv și veniți să jucați! Și oricine îi place să fie bolnav - invităm să susținem jucători de fotbal de plajă!

Descoperiți vedeta fotbalului de plajă! Lasati-i sa rad pentru tine! Organizatorii meciului speră sincer că veți primi o taxă de vivacitate, adrenalină și doar o mulțime de distracție!

Vă mulțumim pentru materialele oferite și pentru invitația organizatorilor de turnee, a serviciului de presă al turneului și a clubului de fotbal CITY!