Știri vechi care se califică în primul tur al meciului se califică

Fotbaliștii Borisov BATE nu au reușit să câștige la începutul celui de-al 13-lea sezon al Ligii Campionilor, corespondentul BELTA.
Astăzi la „Borisov-Arena“ Oleksandr Ermakovich în primul meci al etapei de calificare a 2-a avut avantajul față de campion al Armeniei „Alashkert“, dar a terminat o întâlnire la egalitate - 1: 1. Borisov a trebuit să se confrunte cu apărarea masivă a oaspeților și, de mult timp, toate atacurile lor au fost burlaci. Doar două minute înainte de pauză, gazdele au avut succes: Alex Rios a profitat de o transmisie precisă a lui Igor Stasevich și a deschis scorul.

În primul meci al celei de-a doua runde de calificare a Ligii Campionilor, Ha-Poel Beer-Sheva a câștigat, însă este posibil să nu fie suficient pentru a intra în runda următoare.
Rivalul campionului Israelului a fost destul de permisiv: campionul Ungariei a câștigat premiul. Și în primul meci acasă a fost necesar să câștige o victorie încrezătoare. Cu toate acestea, meciul a fost format nu doar pentru cei din sud. Ei au reușit să lovească adversarul de două ori, dar au ratat un gol. Victoria pentru israelieni 2-1, dar în a doua etapă într-o săptămână vor trebui să transpire în serios pentru a transmite

Uita-te la filmul fotografic Sputnik Azerbaijan cele mai bune imagini din meci.
La stadion republican numit după Tofig Bahramov la Baku a găzduit meciul din turul 2 preliminar al Ligii Campionilor dintre clubul de fotbal azeră „Karabah“ și georgiană „Samtredia“. Încă de la început, oaspeții selectați tactici dure ale jocului, ceea ce a condus la o pedeapsă după o încălcare a fundașul georgian Bakar Balde. După ce a trecut prin obiectivul lui Samtredia, Afran Ismailov a deschis contul în 10 minute, scrie Sputnik Azerbaijan.
La 37 minute înainte de "Garabagh", Dino Ndlovu, după ce a trecut, a dublat scorul.

"Zilina" (Slovacia) - "Copenhaga" (Danemarca) 1: 3
Goluri: Nicholas Shpalek 39 - Andrey Pavlovich 68, Andrey Pavlovich 73, Andrey Pavlovich 82
"Dundalk" (Irlanda) - "Rosenborg" (Norvegia) 1: 1
Obiective: David McMillan 18 - Tore Regussionen 44

"Habnarfjordur" (Islanda) - "Vikingur" (Insulele Feroe

Au avut loc primele meciuri ale celei de-a doua etape de calificare a Ligii Campionilor. BATE nu a reușit să bată "Alaskert" 1: 1. "Zalgiris" a învins "Ludogorets" 2: 1.
BATE (Borisov, Belarus) - Alashkert (Armenia) 1: 1
Ambele bile au înscris Alex Rios: pe 43 de la poarta oaspeților, pe locul 78 - în propriul lor.
Zalgiris (Vilnius, Lituania) - Ludogorets (Razgrad, Bulgaria) 2: 1
În minutul 18, Aniset Andrianantenain (fostul jucător al "Auxerre" și Sofia CSKA Moscova) a deschis scorul de 1: 0.
La sfârșitul meciului, lituanienii au reușit să lovească de două ori pe poarta fostului portar al lui Botafogo Renan. Distinsul Serge Newiadzi (fostul jucator al CSKA Moscova din Sofia) si Mantas Kuklis.
În minutul 4 al timpului compensat, strikerul "Zalgiris" Deividas Shernas a fost eliminat.

BATE, în primul meci al celei de-a doua runde de calificare a Ligii Campionilor, a recunoscut că se așteaptă la cea mai bună stare fizică a adversarului. Fotografie de fcbate.by
- Crezi că echipa ta este acum preferată?
- Favoritul este dezvăluit pe teren. Cred că al doilea joc va decide totul.
- Ai jucat cum era planificat?
- Da.
- De ce a fost înlocuit Artek Edigaryan, cine a fost probabil cel mai activ pe teren?
- Era obosit, au existat multe greșeli și aveau nevoie de un jucător proaspăt.
- În a doua etapă, echipa va juca mai activ?
- Și am jucat pasiv astăzi?
- Comparativ cu acest meci?
- Contul contează, bineînțeles. Am planificat să jucăm din apărare. Aveți un scop, care a fost asociat cu pierderea concentrației.

Până la sfârșitul meciului, BATE nu a creat un singur moment periculos la porțile lui Alashkert. Jocul se va întoarce într-o săptămână. Belarusii sunt evident mai puternici și trebuie să câștige. Înfrângerea BATE sau o tragere la zero va duce la runda următoare "Alaskert

Au avut loc primele meciuri din a doua rundă de calificare a Ligii Campionilor. În Vilnius, campionul lituanian Zalgiris a obținut o victorie puternică asupra bulgarului "Ludogorets" - 2: 1. Este interesant faptul că șase brazilieni au ieșit în gama de start a lui Ludogorets (încă doi au fost în rezervă) și doar doi bulgari.
La Barysau, campioana belarusă BATE a jucat o remiză cu armeanul "Alashkert" - 1: 1. Apărătorul Borisov Alexei Rios a marcat prima dată în poarta altcuiva și apoi în propriul său.
Cea mai mare victorie a fost obținută de "Garabagh" din Azerbaijan - 5: 0 peste debutantul turneului "Samtredia" georgian. Cu o marjă de trei goluri, polonezii "Legia" și austriacă "Salzburg" au câștigat meciurile. În perechile rămase, lupta este mai încăpățânată.

Primul meci cu participarea BATE din Belarus în următoarea remiză a Ligii Campionilor sa încheiat. Borisov a marcat două goluri, însă întâlnirea sa încheiat la egalitate.
Fotografie din surse deschise
Primul meci al celei de-a doua runde de calificare a Ligii Campionilor a fost jucat de jucatorii Borisov la stadionul de acasa "Borisov-Arena". Concurenții galben-albastru - armean campion FC „Alashkert“, care, în etapa de început a calificărilor abia a luat FC „Santa Coloma“ (Andorra).
Începutul Ligii Campionilor. Ar putea "BATE" să concureze cu "Real" și "Barca"?
Borisov a început cu încredere meciul. În primele zece minute, echipa gazdă a lovit trei goluri pe terenul adversarului.

În prima rundă, rivalul echipei din Belarus nu a reușit cu ușurință "Santa Coloma" din Andorra. În pereții de acasă, echipa armeană a câștigat 1: 0, iar pe drum a jucat o egalitate de 1: 1. Se părea că BATE nu ar fi un efort enorm de a bate adversarul, cel puțin în casă. Dar era netedă pe hârtie.
Echipa gazdă a curățat inițiativa din primele minute, iar Mirko Ivanich a putut înscrie în minutul 5, dar șutul său a fost parajat de portarul Arsen Beglaryan