Neskuchnaya trage dinamici jucători jucați cu 0 2 în derby cu Spartak, fotbal, r-sport

Jocul, care a avut loc marți la Khimki, sa încheiat cu un scor de 2: 2. În golurile "Spartacus" au fost înscrise Quincy Promes (29 minute) și Luis Adriano (32). Kirill Panchenko (54) și Alexander Tashaev (90 + 3) au marcat la Dynamo.

Marele fotbal sa întors la Khimki

Fanii echipei gazdă au antrenorat pentru acest derby. Și acest lucru a fost resimțit chiar și la stația din Leningrad, de unde urmau trenurile către Khimki. Inundațiile de culoare alb-roșu și alb-albastru au umplut trenuri și aceeași masă subțire, dar încălzită, sa mutat de-a lungul Khimki spre stadion. În acest caz, nu au existat excese speciale în apropierea arenei, în ciuda naturii "explozive" a meciului. Dar, în castron de fani arena ambelor echipe ne-am întâlnit reciproc, cum era de așteptat, cu o „iubire“ speciale, de încărcare Cântări tradiționale neimprimabile, cum ar fi „banana-mama“, adăugând astfel la amenzi lor la cluburi.

Sămânța pentru acest derby a fost un meci al echipelor de tineret, în care Dynamo a învins "Spartak" - 5: 2. Ex-fundașul echipei "roșu-alb" și echipa națională a Rusiei, Vasili Kulkov, au impresionat acest joc că el a sugerat că derby-ul principal nu va fi la fel de spectaculos.

„Rezultatul meciului,“ Spartacus „și“ Dynamo „este imprevizibil, aceste jocuri au fost întotdeauna foarte important ca ieri sa dovedit încă o dată un meci de echipe de tineret, în care suntem deja în prima jumătate a văzut trei penalități, și toate s-au marcat șapte goluri. Cred că , jocul de marți va fi nu mai puțin spectaculos ", a spus Kulkov.

Pasiuni pe teren și tribune

Deja în minutul 3 Dinamo, revenit doar la Premier League, aproape a supărat pe campionul actual al Rusiei. Alexei Ionov a pătruns pe stânga și a intrat în locul lui Artem Rebrov. Curând Fatos Bechirai a lovit mingea în poartă, dar această lovitură a fost după fluierul arbitrului. Echipa Massimo Carrera a răspuns cu o pereche de "focuri" inofensive efectuate de Luis Adriano. În minutul 17 brazilianul a avut timpul potrivit pentru gol. Înainte, "Spartacus" măsoară șase bate capul - mingea a trecut lângă stâlp.

Jocul sa dovedit a fi spectaculos - cu o abundență de arte marțiale dure și conttrvypadov ascuțite. Între timp, Spartak nu a folosit următoarea șansă după trecerea Promes în zona de pedeapsă. Ze Luis în aer bate portarul, dar rupe deasupra bara transversală. Și totuși și-au atins scopul în prima repriză. Un alt aruncat în zona de pedeapsă, iar Promes pe traseu a lovit mingea în plasă - 1: 0!

Nu au avut timp să se recupereze de la Dynamo, deoarece au primit al doilea gol. Luis Adriano a profitat de eșecul apărătorilor centrali și de tăierea splendidă a transferului de Promes și a lăsat în afara lui Anton Shunin în luptă strânsă - 2: 0. După aceasta, au avut loc câteva ciocniri pe platforma centrală între fanii, unul dintre fani și a scăzut complet câteva rânduri în jos. Conflictele locale au reușit să fie rambursate administratorilor fără ajutorul ofițerilor de aplicare a legii.

Transformarea și "Dynamo"

În a doua jumătate Dynamo a venit supraîncărcat și repede otkvitali o minge. În primul rând, Samba Sow, care la înlocuit pe Artyom Rebrov, nu și-a folosit șansa. În următorul atac, "albastru și alb" a adus poziția de șoc a lui Cyril Panchenko, care, cu toată connivanța apărătorilor "Spartacus", a lovit irezistibil foarte strâns împotriva barului - 2: 1. Jocul a fost pe un curs de coliziune, iar în minutul 70 "Dinamo" Fatos Bechirai a verificat reacția loviturii portarului din apropiere - Rebrov a fost în alertă.

La sfârșitul meciului, "albastru și alb" și nu a apăsat adversarul la poarta. Spartaciștii s-au uitat mai obosiți (de asemenea, a lăsat câmpul principal în acest meci a fost Luis Adriano) și sa bazat pe contraatacuri rare. În ultimul minut în zona de penalizare a început panica "Spartacus", oaspeții nu au putut să bată mingea de la poarta. Dinamo a fost în mod deschis ghinionist în această mizerie. Jocul lor activ în final, echipa gazdă, a meritat o remiză și, în cele din urmă, au reușit. Tashayev deja în plus față de a doua jumătate a împins mingea în goal de "rosu-alb" - 2: 2.