Cum a jucat Rusia - Israel în selecția pentru Cupa Mondială din 2018 care a marcat goluri

Obiectivele au fost extrase de către Rusia Vasily Berezutsky, Alexander Kokorin, Denis Glushakov. a adus echipei ruse o victorie increzatoare (3: 1) asupra Israelului. Fabio Capello a reușit să-și întoarcă secțiile la locul I în grupa F, iar echipa, având un avantaj de 18 puncte după turnee, este în fața Portugaliei cu 2 puncte.

Judecând după jocul destul de nereușit al Israelului în întâlnirea cu Azerbaidjanul, victoria era previzibilă. Veteranii și presa locală au criticat acțiunile echipei în jocul care nu a adus rezultate.

De obicei, capelul cu sânge rece a fost nervos de data aceasta, deoarece jucătorii lui au încercat fără succes cu toată prima jumătate a anului, pentru a "scufunda" scorul.

Israeliții, simțindu-se suficient de confortabil, au creat câteva momente, l-au înfuriat pe Capello. Aparent, în timpul pauzei, italianul a interpretat importanța întâlnirii echipei, deci deja la începutul următoarei jumătăți, Berezutsky și Kokorin și-au marcat scopurile.

Dar chiar și după aceea, Capello nu se va liniști, percepând extrem de dureros orice acțiune nereușită a băieților noștri. Rușii au continuat să atace, dar de fiecare dată jucătorii nu aveau noroc. Shirokov a luat bastonul de la atacator, însă mingea a intrat în bară, dar Glushakov a reacționat mai întâi la reluarea mingii și a adus scorul în mod strălucit la 3: 1. Izraelienii deja în timp suplimentar au înmuiat scorul de 3: 1.

Am câștigat 3-1. În prima repriză nu au existat goluri, deși a încercat. Și în al doilea rând au ieșit cu o bună dispoziție și la începutul jumătății Berezutski și Kokorin marcat. Obiectivul lui Kokorin este deosebit de bun din vara anului nouă. Apoi am reușit să înscriem încă unul, dar ne-am relaxat și am ratat în minutul 93. Principalul lucru este că a venit primul nostru cu 18 puncte, Portugalia are mai puține puncte. Acum, totul în mâinile (picioarele) echipei noastre - va câștiga Luxemburg și Azerbaijan, apoi va părăsi grupul fără a juca.

Este păcat că adesea jucătorii noștri creează dificultăți pentru ei înșiși, iar apoi trebuie să-i depășească. Am pierdut Portugalia, desigur, echipa este puternică. Dar în Irlanda de Nord au jucat prost.