8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

  • 8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

8 rețete reci de la bucătarii Michelin

Și eu, sincer, încă nu mi-am dat seama cum să rezolv această problemă cu păstrarea corpului meu în formă. Dieta? E plictisitor. Sport? Având în vedere că călătoresc în mod constant, este dificil.







Există o opțiune. Este gustos și sănătos să mănânci. Și cel mai bun mod de a mânca delicios este restaurantul Michelin. Știm cu toții că stelele Michelin reprezintă un standard al serviciului de restaurante și al calității preparatelor. Este aproape un Oscar printre restaurante.

Unii cred că Michelin rețete este ceva atât de rafinat, priceput și incredibil încât poate găti doar un bucătar cu o stea Michelin și repeta-l acasă nici măcar nu merită încercat. Dar știți, nimic nu este imposibil.

Ei bine, dacă nu este timp, sau vrei să gătești acasă? Apoi vă sugerez să alegeți una dintre cele opt rețete Michelin de la cei mai buni șefi din cadrul proiectului Food'n'Chef.

Bucătarii Michelin sunt oameni speciali. În consecință, vasele lor au calități neobișnuite. Dar am fost convins de un singur lucru. Înseamnă aproape nimic. Vă avertizez imediat: unele dintre rețetele Michelin sunt greu de pregătit, ei bine, atunci sunt Michelin, iar pentru unii veți petrece doar o jumătate de oră.

Este util? Da, am luat în mod special astfel de rețete Michelin, care vor fi interesante din acest punct de vedere. Bucurându-se de gust și foarte util. Și nu vă puteți îngrijora că am mâncat o porție suplimentară.

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Dacă doriți ceva ce nu puteți găti bine, nu mergeți la cel mai tare magazin gastronomic din oraș, fără să vă rătăciți prin banchete cu brânzeturi și nu numai - această rețetă Michelin este doar pentru dvs. El este, de asemenea, pentru tine, dacă carnea de căprioară așteaptă 15 minute de glorie în congelator. Aceasta, în sine, o delicatesă și, în combinație cu o duzină de alte ingrediente, va deveni acea fantomă culinară, al cărei gust vă va persecuta mult timp.

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Somon cu piure de morcov, sos de ghimbir si sos picant. Trei ingrediente simple. Acest fel de mâncare are o schemă de culoare frumoasă. Aceasta este o mâncare foarte simplă, fără grăsime, smântână, unt, deoarece atunci când bucătarul-șef, Jean-Pierre Jacob o pregătește, el se gândește mereu la cifra fetelor tinere. Nu vreau ca ei să devină grași!

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar






Acest fel de mâncare este ușor de pregătit acasă, dar cu o singură condiție. Dacă găsiți în "satul dvs." un cuib de pasăre, o delicatesă preferată în China.

Squid cu fenicul, chanterelle gri și cârnați negri

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Acest bucătar-șef Michelin a ales această rețetă pentru că este foarte tradițional pentru bucătăria catalană să amestece carnea și peștele, iar la Barcelona se numește "mar i muntanya", ceea ce înseamnă "munte și mare". Dar, în acest caz, Oriol a încercat să ia cele mai bune calmaruri și să adauge câteva ingrediente proaspete pentru a găsi un echilibru cu gustul cârnaților spanioli negri și fenicul.

Rețetă: Squids cu fenicul, chanterelle gri și cârnat negru

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Pepene de iarna / dovleac de ceara este un fruct misterios, pentru ca prin gust si aspect - ca o leguma. Este adesea folosit în bucătăria asiatică, iar un alt mister este că nu are gust cum ar fi pepene sau dovleac, ci cel mai obișnuit dovlecel al bunicii. În combinație cu carnea de crab - gustul este delicios. O altă rețetă exclusivă Michelin din colecția ta.

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Acest vas a fost creat în timpul deschiderii restaurantului Gold. Acum a devenit specialitatea lor. Dulceața scallop-ului Hokkaido, densitatea ouălor italiene lentă gătite la 52 de grade și sosul parfumat al trufei albe vă vor spune - mai mult, mai mult, mai mult.

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Această rețetă este o viziune a lui Luigi - rețete moderne ale Michelin și rezultatul întregii sale căi culinare. Ei bine, și este foarte popular aici, în instituția lui Luigi. Vino la Milan, încercați și nu veți rămâne indiferenți față de acest fel de mâncare! Sau pregătește-o acasă. Rețeta este

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Dacă există un motiv să invidiezi un fotograf al unei alimente, atunci doar unul. Nu, sunt două. În primul rând - fotograful alimentar este implicat în lucrul favorit. Și al doilea motiv este că fotograful alimentar mănâncă la restaurantele Michelin gratuit.

Dar astăzi nu trebuie să invidiezi. La urma urmei, aveți ocazia de a pregăti acest minunat fel de mâncare de la un bucătar abrupt, dar foarte modest, cu starul Michelin De Berardinis Luka.

Distribuiți această poveste, alegeți platforma!

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

Colaborează cu multe companii și restaurante internaționale, se retrage pentru reviste, cărți și diverse publicații dedicate hranei. Înainte de camera sa au existat bucătari renumiți și bine-cunoscuți și feluri de mâncare, clienții sunt restaurante populare cu Michelin Stars și alte premii semnificative din industria gastronomică.

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar

8 Rețete abrupte de la bucătarii Michelin, bucătar-n-bucătar







Trimiteți-le prietenilor: