7 Setările care trebuie făcute în Facebook pentru protejarea datelor personale, gratuite online

Toate setările de bază ale Facebook sunt colectate pe o singură filă - "Securitate".

1. Este necesar să activați transferul de date prin protocolul HTTPS criptat. Dacă doriți, puteți face o listă cu "Contacte de încredere" - prieteni care vă pot trimite coduri de securitate dacă pierdeți accesul la pagina dvs.







7 Setările care trebuie făcute în Facebook pentru protejarea datelor personale, gratuite online


Deci, Facebook va cere codul PIN primit de fiecare dată când vă conectați.

7 Setările care trebuie făcute în Facebook pentru protejarea datelor personale, gratuite online

3. În secțiunea "Confidențialitate", configurați setările legate de vizibilitatea publicațiilor și a contactelor dvs. Secțiunea "Cronică și note" este dedicată conținutului altor utilizatori (fotografii, actualizări ale "stărilor", Chekins etc.), în care există referințe la dvs. Setați opțiunile de confidențialitate la discreția personală, însă vizibilitatea paginii dvs. pentru motoarele de căutare va fi mai bună.

7 Setările care trebuie făcute în Facebook pentru protejarea datelor personale, gratuite online






4. Din motive de securitate, este inutil să puteți primi mesaje numai de la prieteni. dar nu de la nimeni. Pentru a face acest lucru, faceți clic pe pictograma blocare din meniul de sus, selectați "Cine mă poate contacta?" Și verificați opțiunea "Filtrare îmbunătățită".

7 Setările care trebuie făcute în Facebook pentru protejarea datelor personale, gratuite online


7 Setările care trebuie făcute în Facebook pentru protejarea datelor personale, gratuite online

7 Setările care trebuie făcute în Facebook pentru protejarea datelor personale, gratuite online

  • Cum se șterge folderele $ WINDOWS.

Și este mai bine să ne amintim că rețelele sociale sunt necesare pentru a spiona oamenii. Singurul lucru pe care sunt utile este promovarea site-ului dvs. Și deja aici ne confruntăm cu adevărata lor față - încercând să "facem prieteni" (este această prietenie?) Cu cât mai mulți oameni posibil, primim o notă - "te rog, fii prieten cu cei pe care-i cunoști personal". M-am oprit de la o asemenea impudență - nu, draga mea, nu voi PRINCIPAL posta informații adevărate despre mine în rețelele sociale și voi fi prieteni cu aceia pe care nu-i cunosc în principiu ...

Încercat să pun datele fictive - pentru mine administratorii au închis accesul, aparent pentru încălcarea acordului de utilizare. Și au refuzat să restabilească accesul la pagină. De fapt, parola a fost spartă și întrebarea de control (pe care nu am scris-o) a fost schimbată. În plus, am pierdut accesul la alte site-uri, deoarece parola de conectare a fost una.







Trimiteți-le prietenilor: