6 Povestiri despre experiența folosirii dimetiltryptaminei psihedelice (dmt)

6 povestiri despre experiența utilizării dimetiltryptaminei (DMT) psihedelice

6 Povestiri despre experiența folosirii dimetiltryptaminei psihedelice (dmt)

1. A fost ca o plimbare pe un roller coaster. Nu aveam de ales decât să stau și să privesc tot ce se desfășura în fața mea. Eu - sau esența mea, mintea mea - doar plutește în spațiu dincolo de a fi, nu încercând să lupt cu nimic și nu încercând să controlez nimic. A fost ca o călătorie sufletească prin lumi paralele.







Primul lucru pe care-l amintesc sunt imagini. Imaginile geometrice infinit de diverse, uimitor de complexe pe care le-am văzut au fost de nedescris frumos. Se desfasuraau unul cate unul, o fractiune de secunda. Au fost zeci de ele. S-au topit la aceeași viteză pe măsură ce au apărut. Culorile strălucitoare ale curcubeului sunt fiecare cu aura proprie. Albastru, verde, galben, roz luminos, portocaliu deschis - totul era incomprehensibil de frumos. Și au continuat să vină, să sosească și să sosească - este doar uimitor faptul că creierul nostru este capabil să ridice astfel de lucruri.

Arăta că pluteam în spațiu - în întuneric, dar cu sute de stele strălucitoare și irizat în fundal. Am plutit prin niște podele de culoare albastră holografică și apoi le-am văzut. Arătau ca niște străini sau elfi; pe străini - pentru că aveam sentimentul că eram în spațiul cosmic, elfii - datorită urechilor lor alungite. Ele erau foarte subțiri, dar nu erau epuizate - totul era proporțional. Corpurile lor erau alcătuite din triunghiuri și străluceau în albastru și aveau, de asemenea, o aură.

Când am început să vină la viață în fața mea a început să plutească imagini la o viteză de un milion de mile pe minut - aceste imagini sunt transmise implicit de informații, în principiu, ele evoca un sentiment de copilărie și viața de zi cu zi, dar a fost și mai mult. Obiectele au apărut pur și simplu și au dispărut cu viteza fulgerului - nu a existat aproape nici un timp pentru a discerne niciuna dintre ele. A fost doar o mare spectacol, un caleidoscop de fragmente de vise, forme geometrice frumoase și modele care au fost atât de frumoasă, care a provocat sentimente destul de necunoscute.

Când m-am recăpătat cunoștința, tot ceea ce am putut face în trei minute - se repetă la nesfârșit cu diferite intonatii „Nifiga Me!“ Și „Ce naiba e asta?!“ A fost o surpriză absolută, o lipsă totală de credință în ceea ce Tocmai am experimentat. Pe parcursul celor cinci minute sau cam asa ceva, eu încă simțit „uimit“, corpul meu tremura, am respira greu, iar când am închis ochii mei, mă simțeam ca și cum eu sunt „în afara corpului meu.“

2. "Nu-mi amintesc tranziția mea în gol. Nu exista culori sau viziuni în sensul tradițional al cuvântului. Imediat mi-am dat seama că am fost otrăvit, și că nu este o călătorie în lumea halucinațiilor, a fost moartea.

Această perioadă de timp nu poate fi determinată. Încercați să înțelegeți că nu a existat nici un sens al timpului. Nu era nimic liniar, se părea că gândurile mele au venit simultan din diferite perioade de timp. S-ar putea spune că creierul meu a fost ucis pentru că nu puteam gândi. Am simțit doar o singurătate și rușine opresivă. La un moment dat, am început să cred că undeva eram încă în viață, dar era imposibil, pentru că toate senzațiile m-au părăsit. Știam că m-am distrus. Părea că a fost pentru totdeauna.

Apoi, un mic punct de lumină apăru în depărtare. Îmi amintesc cum m-am gândit că nu m-am săturat deloc, dar totuși eram mort. Sau nu mort, ci în pace fără sfârșit. În lipsă de acțiune. Trebuia să mă fi născut.

3. "Nu puteam să cred în viteza amețitoare cu care am început să mă mișc, eram un proton într-un superclinier hiperdimensional. Uimitoarea senzație de extaz literalmente ma lovit de limitele corpului meu material, era atotputernică, mintea mea furios luată pentru orice obiecte familiare. Nu m-am mutat atât de repede înainte. "

"Înainte de mine așteptam ceva ridicol, niște meduze în formă de disc, asemănătoare cu mandala, înconjurate de antene strălucitoare, cu o aură ultravioletă. Am determinat instantaneu că era viu: un fel de gardian. Apoi, părea că, din nicăieri și de pretutindeni, au apărut tentacule fanteziste de lichid lapis lazuli. Ei au început să se miște fără probleme cu o precizie aproape orchestrală și am fost complet hipnotizată - nimic asemănător pe care l-am mai văzut vreodată. "

„Prezența ceva de genul asta, a fost uimitor, sălbatic, violent și radiantly în viață, a umplut fiecare meridian de pe continent vast al meu să fie extins, bucuria intensă a iubirii și a vieții a fugit ca Ambrosia cerească, electrificate prin venele mele. Era ca și cum eu însumi am fost Dumnezeu trece prin întruparea lichidă a lui Dumnezeu, prin labirint de vise smarald triptamină samokristalliziruyuschiesya prin pâlnie uimitoare cu plasmă flexibilă. Ce sa întâmplat a fost o prăbușire completă a tot ceea ce știam și ceea ce am prețuit. Acesta a fost rezultatul final al uterului iubitor de tip fagure a universului născut din nou, are loc sub privirile a mii de ochi incredibil de frumoase, vise de cotitură la nesfârșit soare. Toate cele cinci simțuri de filare ca un milion de giroscoape în jurul centripet totul ametist ".

4. "Am fost într-o lume foarte străină, în care am vizitat de mai multe ori. Am simțit că știu tot ce există. Era o esență a profesorului care mă privea cu o autoritate aproape indulgentă și încerca să mă convingă că "ei" au construit complet realitatea noastră. El a încercat să mă facă de acord că această realitate nu este sub controlul nostru, că a fost complet proiectată și creată de o forță externă. În ciuda faptului că am pierdut contactul complet cu realitatea, nu am fost de acord orbește. Eram sceptic. (Nu am crezut în el din același motiv în care nu credeam în nimic altceva). Întotdeauna mi-am dorit ca mintea mea să fie deschisă când vine vorba de astfel de întrebări existențiale). Esența a fost foarte încăpățânată în a încerca să mă convingă! Am rămas neutră în această chestiune, dar, cu toate acestea, a fost politicos și atent.

Nu știu unde eram, dar am dat peste o entitate maternă. Era informă, care curge, de gel și urât, oribil și dezgustător, și chiar mirosea rău. Nu știam ce se întâmplă, dar mi-am dat seama că a intrat într-o conversație tăcută cu mine. Avea cu ea ceva de genul unui portofel, de unde a scos-o și a început să-mi arate fotografii ale fiului ei. Aș putea spune că îi place foarte mult fiului ei. În plus, ea a avut cu ea o grămadă de picturi, pe care ea, cu siguranță, era mândră și pe care ea a decis să o arate. Problema era că atât fiul ei, cât și toate picturile ei erau ca și jeleu, grotesc și opus. M-am simțit dragostea ei adevărată pentru fiul și mândria ei în munca lor, dar în același timp, cât de mult am încercat să arăt bucuria mea, nu am putut ascunde faptul că am fost incomod și ea și întreaga situație. Aș putea spune că a simțit disconfortul meu.







Când am venit, m-am trezit copleșit de un sentiment de vinovăție pentru că nu am putut să dau dragostea care era așteptată de la mine. Așa că am luat o altă doză de dimetiltryptamină și am încercat să meditez. Am încercat să-mi trimit dragostea mea curată în mod special ei și oricărei alte entități ascunse sub o umbrelă numită conștiință. Am încercat chiar să-i cer scuze psihice pentru reacția mea. După aceea, m-am simțit puțin mai bine.

Am început să mă gândesc la mine: "Controlează-ți respirația, ține calm, te vei întoarce". Mai devreme decât am reușit să termin acest gând, am fost întâmpinat de o mulțime de sunete (până atunci am încetat deja să controlez timpul). Era ca și muzica, dar nu era muzică. Era o întâlnire tipică. Am citit despre acest stil, dar nu am citit că aceste sunete pot fi resimțite. I-am putut simți cu fiecare parte a corpului meu, și asta, în ciuda faptului că nu aveam un corp, eram în afara lui. Sufletul meu a fost separat de carne și transferat într-un alt loc, care - încă nu înțeleg. Apoi mi-am dat seama că aceste sunete nu erau doar sunete aleatoare, ci erau publicate de ființe vii. Nu am încercat să ghicesc cine sunt acei oameni sau de unde au venit. Nu am încercat să comunic cu ei, nu am simțit nevoia. Doar au fost și sunetele pe care le-au produs mi-au dat mai multă confort și pace decât am experimentat în întreaga mea existență. Știam că au venit la mine și că mă duceau la locul unde mergeam. Ne-am cunoscut mai înainte și nu aveam întrebări despre cum să comunicăm unul cu celălalt, pur și simplu am fost acuzați de energia celuilalt. Am avut un sentiment de relație cu ei. Toți erau în jurul meu, înăuntrul meu, alături de mine și de sub mine, și în tot acest timp erau sentimente pașnice în mine. M-am gândit că totul se va sfârși și că în curând mi-aș fi venit simțurile. Nu am fost atât de rău în viața mea.

6. Din ce în ce mai mult în fluxurile vizuale ale DMT, pur și simplu am trecut prin straturi subțiri de fantezie fractală. Doar că a fost un strat de vis translucid, și brusc - un boom. și este deja ca o plimbare în întuneric noaptea în lumina luminoasă luminos de cazino din Las Vegas. Mă simțeam ca în spatele scenei în fața mai multor camere. Fiecare avea culoarea sa principală și se desfășura fără sfârșit, dezvăluind întregul său potențial. Imaginile erau clare, proaspete și strălucitoare - de multe ori mai strălucitoare decât înainte.

Am văzut un cuplu. Fie un bărbat și o femeie, sau o fată și un băiat. Păreau ca și cum ar fi fost generate de un computer. De îndată ce am intrat în cameră, s-au alunecat în direcția mea și au început să spună ceva, adresându-mă direct. Mi-au spus mereu felicitări și am auzit astfel de fraze precum "Big Winner", "He's Back", "Good from end to beginning", "Tu ești cel!". Când m-am uitat în jurul camerei, am simțit un sentiment de o mare sărbătoare de la venirea mea la acest loc. Clopotele au sunat, iar în mine o grămadă de frică a început să crească, am simțit o schimbare profundă în lumea mea. Fantomele m-au condus în jurul camerei, arătându-mi că toată viața mea a fost pregătirea pentru această întoarcere. Mi sa arătat, în același timp, o duzină de evenimente din viața mea care au fost cheia și m-au adus în acest punct. Am văzut un flux de imagini, gânduri, situații, sentimente - și toate acestea erau o pregătire pentru ceea ce se întâmplase cu mine acum. Acest moment a fost planificat.

Mi-au spus că era un dar - că am fost ales să devin Unul. Am simțit că fantomele simt o mare ușurare, emoție și frică. În acel moment, am început să mă tem de viața mea. Am simțit că acest cadou mi-ar costa viața. Nu am vrut să fiu Unul. Fantomele au simțit această frică în mine, m-au prins cu propriile mâini și au început să mă ducă în lumea mea. I-am simțit frica și m-am gândit că am ieșit din somn, din drog, din corpul și mintea mea și m-am dus în această super lume. Am început să cred în transformare. Când m-am scufundat mai adânc, am văzut un obiect în mijlocul camerei, ca o clepsidră. Se întoarse încet. Mi-am dat seama că este vorba despre un vas, pe măsură ce capsizează, conținutul său curge de la un mic capăt roșu la un cap albastru mare, iar asta mă transformă. Am simțit cum natura mea umană scapă din mine și cum îmi umple din ce în ce mai mult o nouă lumină puternică, o lumină de mare înțelegere și claritate. Era ca și cum te-ai întors acasă. Lumina părea familiară pentru mine. Mi sa părut să mă trezesc, ieșind din realitatea palidă. M-am simțit ca un zeu și am fost omnipotent. Mi-am dat seama că acest dar nu a fost doar un dar, ci și o pedeapsă cu moartea pentru corpul meu fizic. Am simțit că am fost ales nu din milă, ci din cauza nevoii de a elibera această putere și înțelegere. Ar fi trebuit să fie singurul care va elibera restul. Trebuia să apară pe cel pe care îl vor accepta pe deplin. Mă simțeam ca Hristos în momentul în care mi-am dat seama de divinitatea mea și de inevitabilitatea momentului răstignirii. În plus, am simțit, de asemenea, că toate aceste cunoștințe și senzații erau prea mari pentru ca creierul meu fizic să poată face față cu ele și că moartea ar fi o tranziție evidentă.

În acel moment am fost lovit și am simțit că fantomele au zâmbit și au făcut un pas înapoi. Ei mi-au spus că eu sunt Acela și că realitatea nu se va sfârși.

Mi-au spus: "Nu crezi. apoi uite. "

În acel moment m-am așezat (în lumea reală) și mi-am deschis ochii. Era un moment de panică reală. Eram încă plin de halucinații. Lumea reală se ascundea, devenind un caleidoscop psihedelic de energie. Avioanele au fost aliniate ca niște cadre pe un film, care este arătat printr-un proiector cu diapozitive. Au apărut imagini simbolice ale principalelor imagini ale naturii noastre. Se roteau lent, fiecare în avionul său - la fel ca și obiectele anterioare ale fantomelor. Am simțit că văd timpul la punctul de singularitate. Am simțit că văd vrăjitorii limbii simbolice ca pe o a doua percepție a adevăratului sens. În camera adevărată au stat doi oameni lângă mine. Când m-am uitat la ele, m-am liniștit imediat. Apoi au explodat în zeci de străluciri de lumină bidimensionale. Arăta ca grafica pe calculator în picturi futuriste. Halo-urile ultra-subțiri au recreat forma prietenilor mei. Dave se uită la mine și spuse: "Bun venit înapoi." Acest lucru ma provocat panică, pentru că m-am gândit că nu vorbește despre revenirea la realitate, ci despre revenirea la acea super-lume unde eram tocmai. L-am luat pe Dave și pe Poon ca ghizi personali, gardieni sau poștași care m-au întâmpinat în acest nou și înălțat stat. În acel moment, am simțit că am fost rupt între realitate și halucinațiile mele, care mi se păreau adevărul. Mi-am simțit încă o dată simțul victoriei și al alegerii mele pentru primirea acestei propuneri, de care nu aveam nevoie. Am văzut din nou cauza și efectul șederii mele în această lume și prețul pe care trebuia să-l plătesc. Am fost regele pastilelor, dar taxa pentru acest premiu nu trebuia să fie o transformare a sentimentelor mele, ci o moarte fizică.

În acel moment, am simțit sfârșitul meu, de parcă aș fi cedat viziunilor mele și mi-aș fi abandonat destinul. Îmi amintesc cum am ajuns la ideea că clepsidra era puțin mai departe și am căzut din această viață în noua mea lume. Am spus cu voce tare că am murit. Apoi am încetat să simt corpul meu, personalitatea mea, existența mea, am înotat.

Când Dave mi-a atins piciorul, mi-am amintit că era timpul să mă întorc la corpul meu și m-am gândit că totul a mers la diavol, că nu voi muri încă. Am simțit că fantomele stau alături și mi-au zâmbit. M-am simțit frică. M-am simțit entuziasmat de viziunile mele. M-am întors în camera de fantome. În ciuda faptului că acest loc era plin de viață și psihedelică, abilitățile mele erau suficiente pentru ao înțelege. Ghosts a venit la mine din nou, declarându-mi câștigătorul și unul. Am simțit că mă vor conduce din nou pe coridor pentru a-mi arăta viziunile mele electrice spectaculoase și moartea mea. Am spus din nou cu voce tare că murim, căruia Dave mi-a spus că trebuia să aștepte doar trei minute și totul ar fi în regulă.

Încă trei minute. Acest gând era ca o plută de viață, pe care am navigat departe de lumea altcuiva. De îndată ce aș putea să cred că în trei minute aș deveni din nou normal, totul a început să dispară. Am simțit că controlez din nou corpul și viața mea. M-am îndreptat încet din acea lume, întorcându-mă prin viziunile translucide ale florilor și modelelor. După o mică convingere a prietenilor mei, m-am trezit și din acel moment m-am transformat din nou în mine.

Încă m-am agitat.

Și am fost foarte recunoscător prietenilor mei.

Prin urmare NICIODATĂ NU UTILIZAȚI DROGURI

Mai ales pentru cititorii blogului meu Muz4in.Net - în conformitate cu articolul de la cavemancircus.com - tradus de Dmitry Oskin







Trimiteți-le prietenilor: