5 Secretele de frumusețe de la Oxana Federal

Secretele frumusetii »Îngrijirea pielii» 5 secrete de frumusețe de la Oksana Fedorova

5 secrete de frumusețe de la Oksana Fedorova

5 Secretele de frumusețe de la Oxana Federal
Uimitoare femeie, purtând titlul "Miss Univers", povestește despre cum să-ți aduci rapid fața în ordine și să fii mereu în formă!







Pentru a arata grozav, trebuie sa dati organismului in fiecare saptamana o sarcina fizica.
Este foarte important să faceți exerciții fizice - dar și fără rupere. Îmi place să mă întind. Este importantă întinderea bună dimineața și seara. Un plus imens de întindere este faptul că exercițiile se pot face oriunde, nu necesită condiții speciale.

Combaterea excesului de greutate cu ajutorul dietelor este barbar!
Este mai ușor să respectați regulile rezonabile în ceea ce privește alimentația și stilul de viață, astfel încât să nu vă recuperați urâțenia: mai multe legume, mai puțin făină. În dieta trebuie să fie carne sau pește pentru un cuplu, brânză de vaci, ouă, legume, fructe. Până la ora o după-amiază, mă las să mănânc orice vreau, dar să nu mănânc noaptea. Încerc să mănânc de 5-6 ori pe zi, dar în porții mici. Acest lucru ajută la reducerea greutății și menținerea acesteia la normal.







Starea noastră de sănătate și modul în care ne uităm, depind în mod direct de zgârierea corpului.
Încerc să fac regulat proceduri care elimină toxinele. Cel mai bun dintre ele este o saună sau o baie. Îmi place să iau miere la saună și să-i smulg fața și corpul chiar în camera de aburi - pielea după aceea doar straluceste! Îngrijorat Eu de obicei 3-4 apus de soare, și după fiecare vizită la saună este imersat într-un bazin rece, dacă sunt în saună, sau clătite cu apă rece ca gheața, în cazul în baie. Și apoi - ceai verde sau pe bază de plante, pentru a restabili pierderea de umiditate.

Am un secret cum să păstrez pielea în stare înfloritoare.
Crema inteligentă de înaltă tehnologie este în afara, dar principalul lucru este că din interior. Îmi ajut pielea să păstreze tinerețea și frumusețea cu apă obișnuită. În timpul zilei este necesar să beți nu mai puțin de doi litri de apă, și nu sucuri, nu băuturi, și anume apă. Deshidratarea cronică amenință cu consecințe teribile. Prin urmare, beau cam patru ori pe zi pentru două pahare de apă - dimineața, la fel cum m-am sculat, noaptea și în mijlocul zilei, cu o jumătate de oră înainte de mese. Din acest motiv, nu știu care este uscăciunea pielii.

Când trebuie să îmi reîmprospătesc fața, scoateți cercurile întunecate sub ochii mei. Fac o procedură foarte simplă - comprese de contrast. Mai intai imi curat chipul si apoi o sterg cu un pad de bumbac umezit cu apa fierbinte si aplic un strat gros de crema nutritiva direct pe pielea umeda. Îmi dau puțină smântână, și în acest moment pregătesc un prosop și apă fiartă. Când crema este absorbită, înmoașesc o bucată de prosop în apă clocotită, o stoarce și o pun cât mai aproape de fața mea, până când pielea tolerează. Un prosop fierbinte ar trebui adus în toate părțile feței - chiar și la ochi. După ce porii sunt bine deschise, îmi smulgeam din nou fața cu o cremă hrănitoare. Apoi repet prosopul în apă clocotită și repetați totul din nou de două ori. Ca etapă finală, mi-am pus fața după prosopul crem înmuiat în apă rece și apoi am frecat cu un tonic și un cub de gheață. După gheață, am pus crema pe fața umedă și am masaj din nou.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: