5 Extensii utile pentru operă, pe care le folosesc, blog de dezvoltatori web

5 Extensii utile pentru operă, pe care le folosesc, blog de dezvoltatori web

Buna ziua tuturor! Astăzi vom vorbi despre browser-ul Opera. în special, extinderile sale. Extensiile din Opera au apărut de la versiunea 11 și câștigă rapid ritmul. Există din ce în ce mai multe extensii noi și interesante. Personal, eu sunt, ca să spunem așa, un fan al acestui browser și astăzi vreau să vă împărtășesc extensiile utile pe care le folosesc.







Sa întâmplat așa că folosesc poșta Yandex. Mi se pare cel mai convenabil. Și am fost foarte norocos că am găsit o extensie foarte utilă pentru Yandex.Mail. Cu această extensie, puteți verifica poșta dvs. cu un singur clic în timp ce navigați. Economisește timp, iar proprietarii internetului cu viteză redusă au de asemenea nervi

5 Extensii utile pentru operă, pe care le folosesc, blog de dezvoltatori web

2. Luminile

Din numele este clar că a doua extensie este utilizată pentru a crea capturi de ecran ale oricărei zone din fereastra browserului. Extensia este destul de funcțională și va contribui la economisirea timpului pentru turnarea imaginilor în găzduirea de fotografii (built-in fills on prntscr.com). Faceți clic pe pictograma extensie, selectați zona dorită lângă care apar pictogramele opțiunilor:







De asemenea, există butoane din categoria "Share", pe Facebook și pe Twitter. De asemenea, puteți trimite imaginea prin poștă.

5 Extensii utile pentru operă, pe care le folosesc, blog de dezvoltatori web

3. Managerul Rapid de ToDo

Cu această extensie, nu veți uita niciodată ce să faceți. Un fel de notebook "Ce trebuie să fac?" Puteți seta 4 nivele de prioritate. După ce faceți acest lucru, puneți o bifă în fața meseriei și este trecut sau pur și simplu șters.

5 Extensii utile pentru operă, pe care le folosesc, blog de dezvoltatori web

4. Traducător

Traducător îmbunătățită. Selectați textul din pagină, faceți clic pe pictograma extensie și acest text este tradus automat. O mulțime de limbi și 4 servicii de traducere:

  • Traducerea Google
  • Translator Bing
  • Promlutați traducătorul
  • Traducătorul Pragma

5 Extensii utile pentru operă, pe care le folosesc, blog de dezvoltatori web

5. Site-uri Read-to-Read

Extensie pentru a crea marcaje rapide. În timp ce vă aflați pe pagină, faceți clic pe pictograma extensie și faceți clic pe Adăugați. Când doriți să accesați această pagină, accesați extensia și selectați-o din listă. După tranziție, pagina dispare din listă, însă poate fi rezolvată făcând clic pe pictograma blocare.

5 Extensii utile pentru operă, pe care le folosesc, blog de dezvoltatori web

Am instalat aplicația Yandex.Mail și Managerul Simplu pentru ToDo. Acesta din urmă, apropo, este un plugin foarte util. Foarte convenabil. Vă mulțumim pentru recenzie!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: