5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

5 concepții greșite despre căutarea pe plajă

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Cinci concepții greșite despre căutarea pe plajă

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

O căutare de plajă este, de asemenea, o căutare în apă

Cinci concepții greșite despre căutarea pe plajă

1. Plaja - aur si argint. Din păcate, dacă totul era atât de simplu și simplu. Odată mi-am spus că cercetarea pe plajă abundă cu bijuterii și alte obiecte interesante. Deci, așa este. Dar există o mulțime de rezerve. De exemplu, în cazul în care plaja înainte de tine nimeni nu bate, în cazul în care plaja este mare, dacă sunteți în căutarea acolo în mod regulat și așa mai departe. Lucrul este că hubul principal de pe orice plajă este ambalajul bomboanelor, plăcuțele, gemurile și alte gunoaie. De cele mai multe ori există un patinoar modern, ceva mai rar - monedele din vremurile URSS.







5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Pe plajă, cele mai multe descoperiri sunt praful de metal și mersul pe jos

Dar bijuteriile - se întâlnesc, dar nu cât de des ne-ar plăcea. Toată lumea caută orice pierdere de odihnă, astfel încât să scoată tone de pământ, iar în 90% din cazuri o găsesc. Desigur, dacă comparați un câmp obișnuit și o plajă, atunci pentru a găsi un inel sau lanț este mult mai probabil să fie pe țărm. Dar este o șansă mai mare și o șansă, așa cum se spune - nu este încă o găsire, este doar o posibilitate. Aici, de asemenea, trage concluzii.

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Dar, există și descoperiri plăcute







2. Plaja este o căutare sigură. Aici sunt gata să mă cert cu tine. Nu numai că, orice plajă - este un loc vizitat de oameni (și, în unele locuri, în orice moment al anului), astfel încât, de asemenea, există adesea câini, iar unele resturi sub formă de ace de seringi și așa mai departe este foarte periculos pentru sănătate. De la oameni și câini, următoarele dispozitive sunt foarte utile: cilindru de gaz și șoc electric. Dar acestea ar trebui folosite doar dacă sunteți 100% în pericol.

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Pregătiți-vă pentru o întâlnire cu câinii de pe plajă

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Puteți vedea adesea seringi abandonate pe plajă

3. Trusa de prim ajutor nu este necesară. Plaja de căutare înseamnă doar prezența unui kit de prim ajutor. Vedeți punctul doi. Există așchii de sticlă și alte farmece, care sunt foarte ușor de rănit. Trebuie să fie disponibil cel puțin peroxidul de hidrogen, tencuiala și bandajul.

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Cred că trusa de prim ajutor ar trebui să fie pe orice fel de căutare

4. Poți să faci fără un lunetist. Este posibil, dar căutarea se va transforma într-un coșmar. Bineînțeles, taxiurile de discriminare, dar nu este necesar să tăiem mult, pentru că pur și simplu dor de asta, ceva interesant. Alternativ, utilizați o bobină cu un strat de acoperire mai mic - un lunetist. Este clar că acestea sunt costuri suplimentare și costuri materiale. Dar apoi decideți singur, ce fel de căutare vă interesează mai mult. Și dacă plaja este un sector de interes, va trebui să vă scoateți puțin.

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Căutarea cu o bobină de diametru mic este de preferat pentru o căutare pe plajă

5. Media - un dispozitiv obligatoriu. În nici un caz. Dacă vă uitați numai pe țărm, fără a intra în apă, puteți face fără ea. Cu ea, desigur, este mai convenabil, dar este posibil fără ea, numai mănușile vor trebui să fie mai dense, astfel încât să nu se taie accidental împotriva sticlei și a scoicilor. Este o altă problemă dacă vă uitați în apă. Aici va fi greu, fără a fi sculptat.

5 Concepții greșite despre căutarea pe plajă, vânătoarea de comori de la a la i

Dacă te uiți în apă, va fi dificil

După cum puteți vedea, orice căutare are propriile particularități și subtilități. Cred că aceste cinci iluzii și explicații simple vor fi suficiente pentru un început. Va fi interesant, voi încerca să scriu mai multe.

Cât de mult mi-a fost de folos opusul meu?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: