4 Motive pentru a te teme de gibson sgj

4 Motive pentru a te teme de gibson sgj

Iată ce am găsit în cursul lucrărilor:

1. Vopsea slabă

4 Motive pentru a te teme de gibson sgj

4 Motive pentru a te teme de gibson sgj

Poate ca acest punct să încurajeze chiar fanii Relic și de epocă pentru a cumpăra, dar dacă doriți instrumentul cât mai mult posibil mai păstrează prezentarea sa, această chitară nu este pentru tine. Asta pentru că, după 2 ani de joc vopsea pe gât, într-un loc în care cotul se bazează pe punte și pe suprafața posterioară a punții începe să urce în jos de frecare elementară (nu relicvă-transformare în conformitate cu chitara nu au simțit proprietarul).







2. Suprapunerea

4 Motive pentru a te teme de gibson sgj

Capacul are o grosime inversată de-a lungul lungimii gâtului, diferența de la început și în final este de aproximativ 0,7 mm. Din acest motiv, proprietarul pune în bucăți pentru piesele de coarde de aluminiu, ea a lucrat, dar știi, nu contează. Am decis să pună o nouă piuliță și a constatat că, dacă instalați terminat piulița Gibson, înălțimea corzilor este încă insuficientă, deoarece piulița trebuia să fie ridicată cu o inserție (pune grafit)







3. Electronică

4 Motive pentru a te teme de gibson sgj

Nu, la calitatea sa de nici o plângere, dar dacă, de exemplu, vă decideți să setați manual un cut-off, de exemplu, așa cum am avut un tinichigiu foarte bun pentru a accelera procesul de fabricație și de a reduce fire cantitatea Gibson utilizată în acest model de bord și sunt sudate vase și toate odihnă. Prin urmare, necesitatea de a se încălzi în același timp, toate sudoare și picioare pentru a obține nu este ușor, să nu mai vorbim de faptul că PCB este destul de fragile și se pot rupe comision. Ca rezultat, cut-off set (de altfel, nu orice costum sudoare înălțime). Dar nu este totul ...
Privind la schimbarea taluzului de pe pod, am realizat că funcționează ca un singur, deoarece cablajul era pur și simplu confuz ... De asemenea, am corectat acest lucru.

4. Kolka
De exemplu, 3 șiruri de caractere nu vor să țină sistemul la benzile de 1,5 tone. Din păcate, acest tip de ciupiți nu vă va atrage mai tare, va trebui să vă mulțumiți cu ceea ce există.

Drept urmare, chitara a fost adusă la o stare de lucru complet și adusă în minte. În ceea ce privește sentimentele jocului, ele sunt mai mult decât pozitive, deoarece instrumentul sună foarte vrednic, cu sunete noi Zebra 61, care vor satisface atât bluesmanul, cât și jucătorul de metal. Tristețea este simțită în mână confortabilă, dar profilul este, desigur, ușor diferit de cel al SG Standart - este mai gros, potrivit pentru chitaristii mari de bas.

A cumpăra sau a nu cumpăra este de până la tine, iar majoritatea puțurilor pot și ar trebui corectate.

În viitorul apropiat, vom încerca să facem o comparație între standard și junior, deci stați liniștit!

_____________________________________
Atelier de fixare usor: Fixăm - vă place
_____________________________________







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: