3 Deserturi de vară din coacăze

3 Deserturi de vară din coacăze

Fiecare boabe este gustos și util în felul său propriu, iar copilul dumneavoastră, cel mai probabil, va trebui să deguste desert de fructe de padure. Doctorii-neonatologi sunt sfătuiți să cunoască copilul cu capsuni de la 6,5-7 luni.







Am pregătit mai multe rețete pentru deserturi ușoare, fabulos gustoase și sănătoase din coacăze.

Inghetata din capsuni timp de 1 minut

3 Deserturi de vară din coacăze

  • Goose - 0,5 cani
  • Lapte - 0,5 cani
  • Zahar sau miere - 2-3 tsp.

Otrezh la coada cu coada de calarie. Se toarnă boabele într-o pungă și se trimite în congelator. După ce devin puternice, puteți începe să pregătiți înghețată. Dacă îngheți imediat o cantitate suficientă, atunci în viitor totul va fi mai ușor și mai rapid.

Gooseberries gust foarte bun cu lapte. Puneti ambele intr-un blender, adaugati zaharul si amestecati. Toata inghetata este gata!

Prajitura cu castravete

3 Deserturi de vară din coacăze






  • făină 150 g
  • zahăr pudră 50 g
  • Unt 75 g
  • apă 2 linguri. l.
  • căpșuni 400 g
  • gălbenuș de ou 3 buc.
  • extract de vanilie 1 linguriță.
  • cremă 250 ml
  • zahăr 80 g

Pregătiți aluatul. Se amestecă făină, zahăr, unt rece. Razirayem mâinile până la formarea de cruste. Adăugați gălbenușul și, dacă este necesar, 1-3 sec. l. apă rece. Frământăm aluatul, formați mingea. Am pus-o la frigider timp de o jumătate de oră.

O jumătate de oră mai târziu, vom obține un aluat din frigider, rola, răspândirea într-o matriță, formând ledges și scoateți-l în congelator timp de 15 minute după coacere cuptor la 190 grade 15 minute, acoperite cu hârtie, fasole și 10 minute fără ele.

În timp ce prăjitura este coaptă, pregătim umplutura. Bomboanele de capră sunt ale mele, eliminăm cozile. Se amestecă cremă, ouă, pulbere de zahăr și extract de vanilie.

Pe prăjitura terminată punem capsuni pe vârf, se toarnă amestecul preparat de ou cremos. Coaceți timp de 30-40 de minute până când umplerea este bine confiscată.

Am bătut proteinele cu zahăr într-o spumă puternică. Am răspândit capacul de meringu și l-am coace într-o lumină roșie timp de 10 minute.

Puree din coacăze cu smântână

3 Deserturi de vară din coacăze

  • 300 g de agrișă
  • 1 var
  • 150 ml cremă
  • 1 1/2 linguri. linguri de zahăr pudră
  • 1 lingura. o lingură de zahăr brun
  • 1 lingura. o lingură de unt

Gooseberries pune într-o oală mică, se adaugă zahăr, unt și se fierbe la căldură scăzută timp de 5-10 minute.

Când zahărul este complet dizolvat, tăiați blenderul de fruct cu coacăze într-o stare omogenă, apoi trimiteți-l la frigider. Vărul de cer pe un răzuitor mic.

Biciuire crema cu un mixer până când crește în volum, apoi se adauga zaharul si se continua baterea până la o masă densă luxuriantă.

Se amestecă piureul din portocale cu frisca. Adăugați jumătate din coaja de lime, amestecați. Decoreaza crusta ramasa.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: