3 Citate cele mai bune din aripile aripilor de molii (2018)

Sunt supărat de trei lucruri: îmbrăcăminte, kiwi și instalatori.
Cu mult timp în urmă, acum 30 de ani, am locuit într-un singur loc, la etajul patru.
Odată ce mi-am spălat lucrurile. I-am agățat de fereastră. Așa că sa rupt un clothespin. Și chiloții mei au zburat. Pentru a le ridica, a trebuit să mergem repede. Am făcut-o, bineînțeles. Și acolo m-am întâlnit cu soția mea. Ne-am căsătorit. Copilul sa născut.






Iar 15 ani mai târziu, fiul meu a fost dus motocross. A început să participe la concursuri.
Deci, cu o zi înainte de concurs soția mea a cumpărat kiwi. Apoi nu exista nici o modă pentru ei. Am mâncat-o. M-am simțit rău. Au chemat un doctor și mi-a spus că sunt alergic la kiwi. Iar a doua zi nu puteam merge cu fiul meu. Atunci soția mea a mers cu el.
Și au intrat într-un accident. Fiul meu a murit pe loc, iar soția mea a supraviețuit.
Mereu ma acuzat de moartea fiului ei. Ma părăsit.






Am început să mă simt deprimat. Mi-am pierdut slujba. Și am decis să pun capăt totul imediat.
Casa era plină de pastile, o grămadă întregă. Știam că trebuie să iau zece pachete de aspirină și două antidepresive. Și totul se va sfârși.
Le-am umplut în gură. Apoi a plecat să-și toarne un pahar de apă. [Grin]
Am aflat mai târziu că în acea zi nu exista apă, deoarece instalatorii au repara linia.
Așa că am rămas cu o gură plină de pastile. Și nu există o picătură de apă.
Apoi am început să caut toate dulapurile. Am găsit o sticlă de ulei. El a băut-o. Desigur, am vomitat.
În general, nu am avut noroc.

clapă molie Lumina deasupra Atlanticului poate provoca un uragan în Oceanul Pacific. Deci, nu ezita sa se angajeze cel puțin ocazional acte fără sens gratuit și ridicol, pentru actul tău fără sens irațional și ridicol, este capabil de a schimba radical ordinea universului.

Fiecare detaliu, fiecare gest, oricât de mic ar fi, ridică nenumărate lucruri care duc la nepoprovimym consecințe și cele mai mari efecte. Este suficient să vă pipiți în mare pentru a ridica nivelul oceanului mondial.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: