2 Bloc de consultări "dureri în domeniul coastelor"

După activități fizice, jocuri de volei, durerea mea dreaptă inferioară, se simte când o presez. Într-o poziție mincinoasă nu te deranja, doar nu pot să dorm în partea dreaptă. Adresat terapeut, a declarat că problemele din puzyreom zhelochnom și manipulare tramatologu a spus că rupt ligament și sfătuit să frotiu ortofenovoy unguent, dar aproape de, eu nu văd îmbunătățiri.







Cred că înainte ca ruptura ligamentelor să nu vină, deoarece ruptura ligamentului ar trebui tratată chirurgical.

Pentru a verifica starea vezicii biliare și a clarifica diagnosticul, efectuați uzi-ul cavității abdominale.

În timpul nopții, am avut dureri puternice sub coastele din partea dreaptă a durerii, cele ascuțite trecând în durere și fiind dăruite coloanei vertebrale și sub scapula. Spune-mi ce poate fi.

Cauzele sindromului durerii pot fi diferite. Pentru a clarifica diagnosticul, trebuie să vă consultați un medic pentru examinare. O posibilă cauză este nevralgia intercostală, dar medicul vă va spune exact după examinare.

Am 20 de ani, sunt o fata (inaltime 157 cm, greutate 50 kg). Aproximativ o lună în urmă am avut o traheită acută (și, după cum doctorul a spus șuierătoare în plămâni), a prescris antibiotice și expectorant. Am fost bolnav de aproximativ 2 săptămâni, apoi am fost evacuat, m-am simțit mai bine, dar tusea a rămas (au spus și așa va trece). Tusea a început să apară mai puțin și mai puțin, dar a devenit sufocant, atunci foarte bolnav, pot arăta cu ușurință (dar mi sa spus că nu poate face rău), dar am făcut radiografii pulmonare. Este scris că plămânii nu au modificări patologice. Dar această durere „în lumina“ a trecut în dureri sub coaste mai întâi în partea stângă (ca și în cazul în care dureri), iar acum sub dreapta, de asemenea, a apărut, a devenit dificil de a respira profund, dormi pe o parte, ridicați mâna în sus și se întind. La mine mai devreme astfel nu a fost atât de mult se sperie foarte mult ... În afară de faptul că nu tranzit ... Prompt, ceea ce este poate și la ce experți este mai bine să se adreseze.

Ar trebui să vezi un neurolog. Poate că există probleme cu coloana vertebrală și din cauza acestei nevralgii intercostale. După examinare, neuropatologul va determina diagnosticul exact și va prescrie tratamentul.

A existat un disconfort în partea dreaptă inferioară (și, se pare, ca și cum ar doare). Când îl apăsați, durerea este mai puternică, apăsând aproape în centrul toracelui și în cea mai joasă coaste. Dacă stați pe un scaun și trageți încet stomacul, atunci, ca și cum ar fi un clic sub margine, nu știu dacă acest lucru este legat de acest lucru sau nu.

În absență, este imposibil să se determine relația dintre aceste simptome. Consultați un medic pentru o examinare.

Pieptul meu doare mai mult decât partea stângă. Mai multe oschyuschenii mai multe oase. Ekg a făcut totul bine. Dar totuși nu lăsa umărul. Uneori mă simt rău în fiecare zi de tensiune arterială 140.53 și PULSE 122 sau 140.90 și puls 110. meu AD110.60. Spune-mi ce să fac.

Este necesară consultarea unui cardiolog pentru examinarea suplimentară și excluderea posibilelor patologii din sistemul cardiovascular. Dacă inima este în regulă, atunci căutați problema din partea laterală a coloanei vertebrale. Pentru a face acest lucru, trebuie să vă adresați unui neurolog.

A apărut o durere ascuțită în timpul tragerii mâinii drepte (încercată să se așeze un cuțit în cutie), a revenit la poziția inițială - durerea sa oprit. O zi mai târziu, durerea se simte cu presiune pe partea inferioară a coastelor. Există dureri atunci când se înclină înainte când se pune pe încălțăminte cu brațul drept întins.

Senzațiile de durere pot fi o consecință a disfuncției articulare. Adresați-vă neuropatologului sau traumatologului.

Poate că aveți nereguli la nivelul coloanei vertebrale toracice, iar aceste simptome au apărut din cauza supraîncărcării fizice. Adresați-vă consultației medicului-neurolog.

M-am dus la antrenament în centrul de fitness, după un antrenament pe corpul tau mai mic în primul rând, picioarele rănit (doar de la stres), dar după câteva zile a început să dureri de spate, iar acum coaste, astăzi orice altceva adăugat o altă tuse (doriți să tuse, dar începe coaste dureri) ... Astăzi sunt gata să cumpăr orice unguent și medicamente pentru durere.

Aveți nevoie de consultații cu un neurolog, deoarece nu puteți diagnostica corect și nu puteți prescrie un tratament fără examinare.

Am 30 de ani, greutate 81 kg. creșterea de 186 cm a început sau, mai degrabă, a continuat să se angajeze în sala de sport pentru a crește volumul de mase musculare. Anterior am fost deja angajat în sport, dar a fost o pauză în patru ani. În cea de-a doua săptămână de antrenament, a existat o durere între coastele din partea dreaptă, sub mușchi, mai aproape de centrul pieptului. Durerea apare atunci când sarcina pe piept. Răniri anterioare și vânătăi nu au fost. Spune-mi te rog, ce poate fi și cum să scapi de durere?







O astfel de durere poate apărea ca răspuns la fibrele musculare microtraumatice sau la deteriorarea nervului intercostal. Este necesar să se clarifice diagnosticul unui neurolog.

Pentru mine de 18 ani, cântăresc 51 kg la înălțimea corpului de 1,75 m. La mine o asemenea problemă. De dimineață, există disconfort sub coaste pe ambele părți. Era un sentiment că ceva a fost transmis. Apoi a început o durere plictisitoare. În primul rând, nu puternic. Când inspir, doare. Acum este seara, durerea sa intors iar scaunul este chiar mai puternic. Inhalez si expira durere. Odată, există un sentiment că nu există nimic de respirație. Când apăs eu nu simt durere ascuțită. Pur și simplu se coace și undeva mai mult sub piept, mai aproape de părți. Am observat că nu am făcut nici un fel de stres special și nu mi-am rupt coaste. Aș vrea să știu ce este asta? Va merge singur sau ce ar trebui făcut?

Adresați-vă medicului-neurolog.

Cu o zi înainte de ieri, am petrecut toată ziua curățând dulapul de pantofi, ca urmare a căruia m-am așezat pe o bancă jos și mi-am curățat pantofii. A doua zi dimineața, adică ieri, trezirea, a început să simtă durerea în partea inferioară a coastei drepte sau poate sub ea, nu înțeleg sigur. Cu respirații adânci, simt durere, apăsând degetele pe coasme, simt durere, simt o mică durere atunci când stau pe această parte și când schimbăm poziția corpului, dar este cel mai puternic simțit cu respirație adâncă sau căscat. Astăzi, exact aceleași sentimente. Acesta este un fel de întindere din cauza poziției inconfortabile pe parcursul zilei și va trece de la sine?

Astfel de simptome pot fi observate cu nevralgie intercostală. Pentru a clarifica diagnosticul, contactați un neurolog.

A doua oară în două luni mă simt dureri ciudate sub piept între coaste (chiar în mijloc) sau, mai degrabă, nici măcar durere, dar, de parcă ar fi o greutate mare, se simte ca și cum ceva se stoarce înăuntru. Când am avut prima dată acest lucru, bolile / severitatea au durat aproape trei zile. În prima zi am chiar vărsat. Acum nu există greață, dar a doua zi simt această greutate și rigiditate în coaste și nu știu ce să fac.

Trebuie să vezi un gastroenterolog.

Ieri a avut loc o răceală puternică, strănută toată ziua, temperatura era normală, seara am luat o baie cu ulei de brad, am băut medicamente pentru răceală, am făcut tencuieli de muștar pe picioarele mele și m-am dus în pat. Noaptea m-am trezit cu durere groaznică sub coastele din dreapta, și la început am avut dureri dureroase, apoi am început să strânge din ce în ce mai mult și să dau între coaste, nu puteam ridica brațele. nici pe stomacul meu, nici pe partea mea nu puteam dormi. A măsurat presiunea - 100/70. Am băut un analgezic, mi sa părut că după un timp m-am simțit mai bine. Ar putea fi acesta un semn de ulcer sau pancreas?

O astfel de durere poate fi atât în ​​patologia organelor interne, cât și cu nevralgia intercostală. Trebuie să vă vedeți un medic, deoarece nu puteți determina cauza sindromului durerii fără examinare.

După operația pe plămâni, coastele au fost dureroase timp de 2 luni, dacă ar fi așa, și cât va continua aceasta?

Această problemă trebuie discutată împreună cu medicul curant, deoarece perioada postoperatorie este predeterminată de mai mulți factori.

Mă doare a doua zi în partea stângă și între coaste mai aproape de partea stângă, ce este?

Motivele pot fi diferite de patologia organelor interne și se termină cu nevralgia intercostală. Pentru a clarifica diagnosticul, trebuie să vă consultați un medic.

Pentru a răspunde la această întrebare, este necesar să efectuați radiografie, așadar vă recomand să consultați un medic.

Dacă starea nu se îmbunătățește, atunci este necesar să se acorde atenție stării coloanei vertebrale, în special a regiunii toracice. În acest scop este posibil să se adreseze medicului-neuropatolog.

Am durere sub coastele din fata, mai intai este o greutate si este insotita de durere plictisitoare. Respirau liber. Am 40 de ani, greutate 75, înălțimea 175. Am suferit de osteochondroză timp de 20 de ani.

Este necesar să se consulte un neurolog, deoarece acestea pot fi manifestări ale osteocondrozei.

Zona de nervură începe să rănească, pe partea stângă, mai ales când stau, și cu 2-3 săptămâni înainte de a cădea pe ușă, și anume pe coaste. Era legată de asta?

Poate. Pentru a clarifica această problemă, contactați un neurolog.

Mama cancerul pulmonar al patrulea grad, brâul permanentă dureri insuportabile în partea dreaptă (de la stomac la nivelul coloanei vertebrale), ficat ușor uvelichina, dar medicii spun că nu se poate da o astfel de durere, splina, în formă de rinichi, dar a spus că ea nu a făcut- poate fi cauza unei astfel de dureri severe. Mama nu poate nici să stea, nici să mintă, să meargă deja și să meargă dureros, să doară constant zi și noapte, să doarmă în total 2 ore pe zi. Vârsta mamei mele are 49 de ani, greutate 65, înălțime 165 cm. Soliați cu astfel de semne la ce expert este posibil să se adreseze și ce poate fi.

Este necesar să se consulte un neurolog.

Coastele mele durere, brațul meu este foarte rău (mușchii). Când sunt inhalate, mă doare puțin și când mă întorc și ridic mânerul. Dar mai întâi am avut o coloană vertebrală. Nu știu asta, ajută-mă. Am 14 ani, greutate 79, înălțime 156

Trebuie să consultați un neurolog, deoarece aceasta poate fi o consecință a tulburărilor coloanei vertebrale cervicale.

18 ani, 160 înălțime, 45 kg.

Durerea sub coaste este mai mare în centrul stomacului. Desigur, nu stomacul. Poate că vertebra superioară cervicală este deplasată și dă dureri muschilor coastelor. Sau poate datorită dezvoltării aburii inimii (deformarea valvei mitrale). Durerea este proastă. Foarte îngrijorat.

Spune-mi ce este cel mai probabil?

Pentru a clarifica diagnosticul și cauzele sindromului de durere, este necesar să consultați un neurolog. Dacă este necesar, medicul va prescrie radiografia sau RMN-ul coloanei vertebrale toracice.

Am 23 de ani. Am dureri în partea inferioară stângă a coastei când stau jos și nu pot respira. Ce poate fi și la ce medic să se adreseze?

Poate că aceasta este manifestarea nevralgiei intercostale. Adresați-vă medicului-neurolog pentru specificarea diagnosticului și tratamentului.

Este posibil ca ați dezvoltat miozita. Eliminați activitatea fizică și consultați un medic pentru tratament.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: