15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

Bloggerul Evgenia Chervonyuk scrie:

La început mi-a plăcut să alerg. În dimineața în zorii zilei, în seara într-o ploaie torențială. În parc, de-a lungul malului, pe străzile altor orașe. Cu muzică în urechi, un audiobook, la sunetul unui oraș înspăimântător, șuieratul spumei de mare. În scurte pantaloni scurți cu o broască pe papă în vară, în lenjerie de corp termică și un cap-piedora în timpul iernii.







15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

Apoi a început să participe la curse. La 10 km. și, apoi, și 20. Inițial, nu mi-am făcut o sarcină sportivă. Mi-a plăcut să mă uit la orașul meu / prietenului meu puțin diferit - de la pista de alergare.

15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

Cea mai obișnuită întrebare după care am fost întrebată nu a fost "Ei bine, cum simțiți?", Dar ... "Haha?".

După o altă întrebare, m-am așezat și am răspuns. Răspunsurile au fost de 15.
Împărtășesc cu tine - 15 "am nevoie de mine" conduce un maraton.

1. Motivul meu este cuvintele domnului Haruka:

„Am fost absolut necesar, aceste jumătate de oră de jogging de zi cu zi, eu pot fi tăcut și să fie singur cu tine - care este de a se conforma cu una dintre cele mai importante igiena mentală“ - Haruki Murakami.

Este deosebit de important pentru cei care lucrează în negocieri sau sunt forțați să vorbească mult în cadrul activităților lor profesionale.

2. Să simți puritatea uimitoare a conștiinței.

Personal, nu am reușit niciodată să opresc creierul chiar și în timpul meditațiilor. Dar în timpul cursei se pare. Vin acasă, iau dușul, merg la culcare. Și dimineața ... bingo! creierul este curat, ia decizii rapide, nu mă învârte cu nonsens și se comportă ca un delfin instruit.

3. Strângeți chiflele și bateți-vă pentru mușchii pe care nici nu știați că ați existat.

15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

4. Du-te la linia de sosire și spune-te: "AAAAAA! Am facut-o! ".

Asta e, băieți, un buzunar special. Când am început să mă pregătesc pentru un maraton, apoi undeva în 7-8 km. Un val se repezi peste mine și, de fiecare dată, mi-am imaginat cum alerg prin linia de sosire. Pe galope corporale măturat murașul, firele de păr pe mâini s-au ridicat și lacrimi de bucurie s-au rostogolit peste ochi. Cupe întregi de lacrimi.
Deja în maraton, când am văzut eticheta „500 de metri pentru a merge,“ furnicile au scăpat din stilouri, și a fugit peste corp, firele de păr zaschevelilis nu numai pe mâini, ci și pe cap. M-am tras împreună cu cuvintele: "Nu revizui! E încă devreme! "Și sa scufundat de trei ori mai repede decât înainte. Sentimentele erau magice. Pe fața din imagine totul este vizibil. Și nu cere să se compare cu sexul =) Și apoi, și apoi în mod magic

5. Salvați! Da, pentru că acesta este cel mai accesibil sport =)

Pentru a rula și a conduce un maraton, nu aveți nevoie de echipament suplimentar. Da, și participarea la maraton nu este costisitoare.

Recent, i-am înmânat părinților o armă de medalii colectate în această perioadă pe curse. Cât despre mine, eu nu încerc să mă atașez de lucruri (care ar fi știut cât de greu este dat! =)), Dar părinții sunt agățate cu atenție și clătite de metal pe perete printre fotografiile de familie și alte importante / nu foarte fericit și trofee. E bine!







15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

7. Simțiți durerea câștigătorului.

Este normal să experimentați dureri musculare după un maraton. Această durere se datorează micro-rupturilor din mușchii obținuți prin supraîncărcare. Ca urmare, alergătorul de maraton pentru o vreme dezvoltă un mers specific, de-a lungul căruia alți alergători recunosc cu ușurință.
Și am avut și un incident amuzant a doua zi după maraton. Mă plimb pe coridor spre BC. Ei bine, pe măsură ce mă duc ... pe picioarele directe sunt foarte lente. Uite, să mă întâlnești cu aceiași prieteni. Zâmbi, mâinile mi s-au zdruncinat și au continuat. Aici, apropo, filmul cool, despre mers. Dar nu vă fie teamă, cu abordarea corectă, durerea durează 2-3 zile.

8. Să intrați în comunitatea acelorași oameni intenționați și frumoși.

Rularea cluburilor, toate afacerile. Este deosebit de plăcut să te uiți că oamenii se susțin reciproc. Aceasta este aceeași magie între oameni care se întâmplă în timpul cursei!

9. Punctul de vedere inutil. Deveniți un exemplu de urmat și inspirați pe altcineva să meargă la jogging. Ei bine, ce?

10. Spin romanul. de exemplu! Nici nu-ți poți imagina câte persoane frumoase, atletice, spirituale se adună într-un singur loc în timpul cursei. Cu sugestii de a se familiariza în timpul maratonului de la Moscova, 5 bărbați cu trupuri frumoase și intenții romantice au mers până la mine. Dacă nu aveți scopuri de a organiza o viață personală în timpul unui maraton, puteți să vă uitați pur și simplu la frumoasele preoți atletici ai bărbaților care se desfășoară înaintea voastră. Ce, de fapt, am făcut în secțiunea de 25-30 km. când am decis să iau o pauză de la un audiobook.

15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

11. Mulțumită curselor lungi pe care le-am învățat. ascultați audiobook-urile.

N-am avut niciodată o relație cu audiobook-urile. Chiar și interviul a fost descifrat cu greu de la înregistrator, pentru că era în mod constant distras de altceva. Mai interesant. Și aici nu există altă alegere. În timpul alergării, blindrele sunt în fața ochilor, astfel încât să nu fie distras și să monitorizeze starea, iar creierul necesită divertisment. Din muzică puteți să vă obosiți repede. Desigur, puteți asculta un fel de relaxare sau un concert pentru vioara lui Ceaikovski în 17 variante. Cu muzica, am fugit pentru ultimele 10 km. Iar kilometrele anterioare pe care le-am creat cu biografia lui Churchill și creatiile lui Gabriel Garcia Marquez.

15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

12. Învață să te disciplinezi.

Și nu este doar să vă forțați să mergeți la practică sau să vă încălziți înainte de jogging. Pentru mine a fost important să învăț cum să-ți calculezi punctele forte și să distribui corect sarcina, pentru a rezista la ritmul necesar. Pentru a nu muri pe jumătate. În cele din urmă, am fugit în unele modul de economisire a energiei, și deja la sosire am dat seama că ar putea rula într-un anumit ritm mai mulți kilometri 15. Este bine, primul lucru a fost - să te depășească, iar acum voi lucra în timp.

13. Participarea la maraton crește dramatic stima de sine! Eeeee, iubito

La urma urmei, maratonii sunt organizați pe tot parcursul anului în întreaga lume. Imaginați-vă cât de mare este - să vină la Istanbul, de exemplu, nu mănâncă doar bunatati, pisici și plimbare prin orașul vechi, dar face totul și a alerga pe străzi
Orasul Vechi. În compania unor oameni buni. Și există căi care, în general, capul va scăpa. De exemplu, Big Syuru, în America.

15. Fără îndoială, pentru a consolida sănătatea.

Participarea la maraton mărește capacitatea inimii și a vaselor de sânge și, de asemenea, crește capacitatea de oxigen a sângelui. Simt că se întâmplă ceva bun în sângele meu.

Ei bine, sa întâmplat cumva. Puteți găsi încă o sută de mii de motive, dar îmi plac aceste motive mai mult decât oricine altcineva!

15 Motive pentru a conduce un maraton - în lumea de interesant

Un citat frumos pentru completarea postului:

"Rularea îmi dă o mulțime: supraviețuire, pace, euforie, singurătate. Aceasta este dovada existenței mele corporale, capacitatea de a controla mișcările mele în spațiu și nu în timp și subordonarea, deși temporar, a corpului meu în propria mea voință. Când alerg, mișc straturile de aer și lucrurile se mișcă în jurul meu și calea se mișcă ca un film sub picioarele mele. Acum zbor - acel sentiment de aur ca și cum aș putea rula în aer la cer și eu sunt invincibil, nimic nu mă poate opri, nimic nu poate opri mine, nimic, nimic, nimic, nimic ... "

Audrey Niffenegger. Sotia Travelerului Timpului







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: