14 Lucruri pentru care nu trebuie să-ți ceri scuze, Creu

Adesea ne cerem scuze pentru că suntem prea îngrijorați de ceea ce cred alți oameni sau pentru că ne pasă prea mult de sentimentele lor în detrimentul propriilor interese și nevoi. Crede-mă, există o mulțime de situații în care nu este nevoie să se rupă în scuze.







14 Lucruri pentru care nu trebuie să-ți ceri scuze, Creu

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru faptul că iubesti pe cineva

Bucură-te de faptul că ești capabil de iubire. Există o mulțime de oameni din lume care sunt prea frică să-i iubească și de teamă să refuze o astfel de șansă. Nu contează cine iubiți și dacă sunteți reciproc. Cel mai important este că știi cum să iubești.

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru eșecul tău

Respectarea propriilor limite este, în primul rând, respect pentru sine. Dacă esti hotărât în ​​refuzul tău, atunci nu ai de ce să-mi ceri scuze. Abilitatea de a spune "nu" este o trăsătură distinctivă a unui adevărat lider.

Nu trebuie să-ți ceri scuze că ești adevărat visului tău

Viața, trăită cu regret, poate fi considerată fără scop. Nu vă scuzați niciodată de faptul că aveți un vis la care vă aspirați, iar acest vis te face să fii singur. Nu veți ști niciodată ce fericire este, dacă visați în mod pasiv toată viața și nu trăiți pentru dragul acestui vis.

Nu trebuie să-ți cereți scuze pentru că ați luat timp mai întâi

Nu trebuie să-ți cereți scuze pentru propriile dvs. priorități

Niciodata nu lasa pe nimeni sa te faca sa te simti vinovat de modul in care iti stabilesti propriile prioritati. Dacă e important pentru tine, atunci e foarte important. Oamenii dragi pentru tine vor respecta întotdeauna alegerea ta.

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru că încheie relația agonizantă







Nu trebuie să regretați niciodată că eliberezi oameni care ți-au provocat disconfort sau durere. Dacă înțelegeți că relația a devenit dureroasă și nu vă permite să vă deschideți complet și să vă realizați potențialul, atunci acesta este un pas uriaș înainte. Înconjurați-vă cu oameni care vă susțin în determinarea voastră.

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru imperfecțiunea ta

Imperfecțiunea și neajunsurile - acest lucru te face unic, special și atrăgător. Acceptați neajunsurile dvs. cu dragoste. Nu vă scuzați niciodată că sunteți imperfectă.

Nu trebuie să-ți cereți scuze pentru poziția dvs. fermă

Nu vă cereți scuze pentru apărarea valorilor, a moralei, a eticii, a credințelor religioase sau spirituale. Liderii adevărați nu cer niciodată iertare pentru gândurile și acțiunile lor, pe care le consideră singurele corecte.

Nu trebuie să îți ceri scuze pentru că n-ai știut răspunsul

Dorința constantă de cunoaștere este antrenată de creierul nostru. Nu vă scuzați niciodată de faptul că nu știți nimic și recurgeți cu recunostinta la oportunitatea de a câștiga noi cunoștințe. Capacitatea de a recunoaște ignoranța cuiva este un semn de forță și modestie.

Nu trebuie niciodată să-ți ceri scuze pentru că ai pus pe cineva mari speranțe

Nu cereți niciodată iertare pentru ceea ce vă așteptați de la ceilalți așa cum vă așteptați de la voi înșivă. Marile speranțe pe cineva înseamnă că ești îngrijorat de acești oameni și le doresti cel mai bine.

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru că ai cheltuit bani pe tine însuți

Nu regretați niciodată că v-ați răsfățat cu ceva special. Când vă cumpărați ceva plăcut, vă sporește stima de sine. Oamenii fericiti si de succes stiu cat de importanti sunt dorintele lor pentru o viata indeplinita.

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru o altă persoană

Toata lumea este responsabila pentru actiunile si comportamentul lor. Nu aveți nevoie să vă cereți scuze pentru ceea ce face o altă persoană, chiar dacă simțiți că acțiunile dvs. vă implică sau vă afectează în mod direct.

Nu trebuie să îți ceri scuze pentru întârzierea răspunsului tău

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru ceea ce ai spus.

Oamenii puternici vorbesc adevărul. Nu-ți cere scuze pentru că ești o persoană puternică. Chiar dacă acest adevăr este destul de dureros, este mai bine să rămâneți cinstiți.

Fiți adevărați pentru dvs. și nu vă faceți griji cu privire la ceea ce cred ceilalți oameni. Excesive scuze sau regrete, atunci când acest lucru nu este necesar, încet și cu încredere reduce stima de sine. Salvați cuvântul "Îmi pare rău" pentru acele cazuri când sunteți într-adevăr greșit sau ați făcut o greșeală.

Nu trebuie să-ți ceri scuze pentru că nu dansați bine

Dansul este o plăcere, deci îndepărtează orice stânjenire și stânjenire. Dans prin viață!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: