10 motive pentru a fi un artist make-up

10 motive pentru a fi un artist make-up

Sunt om destul de vânt, iar clasele mele se schimbă într-un ritm alarmant: luna trecuta am dansat, săptămânal împletit cruce, câteva săptămâni de tricotat cârlig, câteva luni mă duc la sala de sport ... Dar dragostea mea cu perii și borcane de produse cosmetice a fost timp de aproape doi ani și chiar Nu gândiți-vă să dispăreați! M-am gândit: de ce? Am făcut o listă cu profesioniștii mei și acum le împărtășesc.







1. Programul gratuit. Vreau să ... iau trei focuri pentru ziua de azi, vreau una, vreau să mă odihnesc deloc. Nu mă las să fiu suprasolicitat și, prin urmare, îmi place orice imagine pe care am făcut-o, iar în zile este timpul pentru alte lucruri interesante

2. Comunicarea cu oamenii. Îmi place extrovertit, este dificil pentru o lungă perioadă de timp să fie singur, iar munca mea mă ajută să nu piardă: în fiecare zi, vorbesc cu o mulțime de oameni interesanți. Acest lucru și de fotografi și modele, și mi-make-up colegi (în fiecare zi, ne scrie cu ca-minded), și oameni care, pentru o sesiune foto pentru tine sau ca un cadou: există și chimiști, și profesori din universități și traducători, precum și alte personalități interesante uneori peste abandonat în mod accidental în timpul fraza imagistica am câteva zile de gândire, caută ceva pe tema, am citit si de a invata foarte mult.

3. Profesia creatoare. Abilitatea de a-și crea propriile mâini, nu respectă schema, dar, după cum vedeți, aleg să aleg foarte bine soluția de culoare și compoziția de machiaj! Îmi place munca mea pentru asta.

4. Dezvoltarea continuă. De îndată ce există plictiseală în viața mea de machiaj, mă duc la promovare! master-class pe machiaj sau coafuri încurajează, și face re-rula la magazin pentru produse cosmetice, iar noaptea nu dormi, gândire noi imagini și gândire a modului în care să pună în aplicare un nou studiu al tehnicii în următoarea lovitură!







5. Prețuri independente. Eu stau la fel de mult cât mă apreciez. Și nici un director nu mă va lipsi de premiu înainte de noul an

6. Abilitatea de a alege. Pot alege în mod independent, o sarcină, pot alege oamenii cu care voi lucra, și cel mai important - direcția (punctuale, natură și agreabile cu siguranță urât acești oameni nu sunt, prin urmare, despre frumusețea tăcută.): Eu pot colecta la nunta mirese eu pot lucra în cabină, pot face imagini nebun pentru reviste, eu pot - de a face machiaj si coafuri pe o sedinta foto.

7. Rezultate rapide. După cum am spus, sunt mai degrabă nerăbdătoare. Și apoi munca mea din nou mă îngăduie: ora de a leagă activ cu perii, și în fața mea un alt, chiar mai frumos om! Chiar îmi place această transformare aproape instantanee. Cu toate acestea, aștept cu nerăbdare fotografiile de la fotografiere, iar retușarea este un lucru plăcut. Nu fi un fotograf pentru mine, sunt mult mai răbdători decât mine :))

8. Înțelegerea tuturor noilor tendințe și tendințe în domeniul modei. Din cauza specificului muncii mele, trebuie să comunic cu fotografi de modă, să particip la spectacole (ador pe Săptămâna Modei Mercedes-Benz, cel mai favorit eveniment!) Și reviste glossy. Din cauza acestei eu sunt unul dintre primii care afla despre tendințele din sezonul viitor, vom cumpăra nuanțe cele mai semnificative de umbre și rujuri (bine, ca și acum toată industria modei se întâmplă nebun pe Marsala buze de culoare, și înainte de aceasta - pe săgeți colorate asupra ochilor). Spectacolele precizează despre modificările de modă în avans, iar revistele prezintă cele mai variate variante de zi cu zi cu aceste tendințe. Apropo, dacă sunteți interesat, pot scrie despre diferențele dintre podium, zilnic și foto-make-up

9. Capacitatea de a te face frumoasă. Este bine sa fii un artist de machiaj - nu ai dormit suficient, dar totusi frumos ... Apreciez foarte mult ca am un valizaj imens de machiaj si cunostinte, cum sa ma decorez :))

10. Al zecelea element va rămâne gol. Cred că fiecare artist de machiaj va fi capabil să compună o duzină de puncte de ce munca noastră este frumos am scris pe cei ce se incalzesc sufletul meu si face perie namyvat greu și ajunge până la 4 am la mirese. Ei bine, lista poate fi continuată de toată lumea, găsind ceva care o face fericită :))







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: