7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

Piele. Curățați pielea de două ori pe zi. Eu folosesc săpun pentru față, și după ce am aplicat o cremă ușoară. De asemenea, încerc să beau multă apă, deoarece zborurile frecvente usucă pielea.







Păr. În îngrijirea părului, niciodată nu mă bazez pe niciun brand. De fiecare dată când am șampon, cumpăr un brand diferit, așa că nu sunt legat de branduri. O dată pe săptămână folosesc o mască de curățare cu acțiune intensă în loc de balsamul obișnuit - așa că părul meu este sănătos și protejat.

Machiaj. Pe set, am învățat să folosesc un creion de nuanțe luminoase pe jantele interioare ale ochilor. Ea "deschide" ochii și le face mai vii. Când nu lucrez, prefer să renunț la cosmetice. În zile libere, vreau pielea mea să respire. Dar, desigur, încă mai pun un pic de fard de obraz și rimel pentru ochi. Și mama mea mi-a dat cel mai bun sfat despre machiaj: "Nu contează cât de perfectă este machiajul tău, singura cale de a fi cu adevărat frumoasă este un zâmbet".

Dieta. Încerc să mănânc alimente sănătoase. Nu trebuie să mă opresc, mă simt mai bine dacă mănânc alimente sănătoase. Îmi plac legumele și carnea pe grătar, dar evită sosurile. Uneori îmi pot permite și desert, dar totul este echilibrat de o dietă sănătoasă, fără a compromite cifra.

Corp. Fugiți la sală! Fac fitness, dar nu cât de des vreau. Am multe mișcări, am obosit și nu merg la antrenament în hoteluri. Dar când sunt în Israel, lucrez cu un antrenor de 4-5 ori pe săptămână. Și nu sunt un fan al tratamentelor spa, prefer masaje la domiciliu.

Aromă. Întotdeauna mi-a plăcut mirosurile delicate. Eu folosesc parfum în fiecare zi, nu cred că acest lucru necesită un caz special. Îmi place când am un miros "de-al meu", zi și noapte.







Frumusețe. Îmi plac femeile care se păstrează cu demnitate, dar nu se pun pe un piedestal. Pentru mine, printesa Diana este idealul frumosului. Ochii ei erau buni și eleganți, dar era foarte simplă în același timp.

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

Interviu cu Gisele Bündchen: "Familia mea vine întâi"

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

De la gladiatori la "aviatori": istoria ochelarilor de soare

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

Top 5 cele mai senzuale roluri Lei Seydou

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

Timp verificat: familii de stele care nu se grăbeau la nuntă

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

20 reguli pentru a face un om să devină obsedat de tine

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

Top 10 clipuri de Jennifer Lopez

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

Benedict Cumberbatch - despre rolurile sale în filme și femei

7 preceptele principale ale barului de frumusețe refaeli, marie claire

10 citate de oameni buni despre ciclism







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: