7 Povestiri incredibile despre oameni care se întorc din cealaltă lume

7 povesti incredibile despre oameni care se întorc din cealaltă lume

7 Povestiri incredibile despre oameni care se întorc din cealaltă lume

Moartea este o experiență tare și amară pentru orice familie, dar durerea devine de neimaginat când o persoană moare de două ori.







Soțul și copiii lui Maria de Jesus Arroyo a depus un proces împotriva personalului spitalului pentru neglijență și tratament neglijent al corpului, dar mai târziu sa dovedit că femeia a fost rănit când a încercat să iasă din congelator, în cazul în care acesta a fost plasat din greșeală încă în viață.

Astfel de cazuri, deși rare, apar, dar sunt indicate de următoarele șapte povești.

1. Africa de Sud sa trezit în morga frigiderului după un atac de astm

2. O femeie în vârstă sa întors de două ori de cealaltă lume și a petrecut trei zile în morgă

3. Copilul a rămas în frigider timp de 12 ore și sa recuperat de la atingerea mamei

Copilul a fost trimis la morgă, după 12 ore părinții încă mai insistau să li se permită să-l vadă. Când femeia ia atins mâna copilului, el și-a deschis ochii și a plâns ...

4. O femeie de 95 de ani a revenit la viață la șase zile după ce "a murit"

Un rezident al Chinei sa ridicat din mormânt în a șaptea zi după moartea ei. După cum a raportat, în vârstă de 95 de ani, Liu Xiufeng de la domiciliu, a căzut și a suferit un traumatism cranian, care, probabil, și a fost cauza morții ei. După o vreme, femeia a fost descoperită de vecinul său Chen Qingwan, care a încercat să o aducă la simțuri, dar în zadar.







Tsinvan a făcut toate pregătirile necesare pentru înmormântare și, în conformitate cu tradiția chineză, sicriul a plecat cu corpul lui Liu Xiufeng în casa ei, pentru câteva zile, astfel încât familia și prietenii pot veni și spune la revedere de la decedat. Imaginează-ți surpriza lui când, cu o zi înainte de înmormântare, a intrat în casa aproapelui său și a găsit corpul ei a dispărut din mormânt.

Chen Qingwan a găsit o femeie în bucătărie - gătea mâncare. Liu Xiueng a explicat mai târziu: "Am dormit atât de mult și mi-a fost foarte foame, așa că am decis să mă pregătesc să mănânc ceva".

5. Un om care a fost recunoscut mort, sa trezit pe biroul patologului

în vârstă de 33 de ani, Carlos Kamedzho, care a recunoscut medicii morții a venit la momentul autopsiei, patologul atunci când se taie fața lui. "M-am trezit de durere insuportabilă", a spus omul ediției locale a lui El Universal (Venezuela).

6. Un copil de doi ani la propria înmormântare a cerut apă

Calvin Santos, de doi ani, din Brazilia, a șocat rudele când, în timpul înmormântării sale, sa sculat din sicriu și a cerut să bea.

Înainte de asta, a primit un spital cu pneumonie bronșică și a murit de complicații. Corpul copilului a fost plasat într-o pungă sigilată după ce a fost găsit mort timp de trei ore.

În timpul înmormântarea mătușii Kelvin se părea că băiatul agitat, și apoi sa ridicat și a cerut papei apă. În câteva secunde literal, copilul a leșinat. Părinții copilului s-au grabit la spital, unde medicii au pronuntat din nou moartea sa, de data aceasta definitiv.

7. Ospătarul a venit la propria înmormântare

Înmormântarea lui Hamid Hafez Al Nubi, chelner din Egipt, de 28 de ani, sa transformat într-o vacanță când a venit la el însuși. Al-Nubi a avut un atac de cord la locul de muncă. Medicii care soseau au fost obligați să precizeze faptul că au murit.

Rudele bărbatului și-au luat trupul acasă și au început să se pregătească pentru înmormântare. Când a venit la doctor să semneze certificatul de deces, el a examinat din nou decedat, a constatat că trupul său nu era rece, dar cald. Al-Nubi a fost adus la cunoștință și a oferit asistența necesară.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: