30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Oamenii au un obicei să se uite la mine, ca și cum aș fi o oglindă, nu o persoană. Ei nu mă văd, își văd gândurile lor lascivioase, apoi îmi pun o mască albă și mă numește lascivă. "Marilyn Monroe







30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Mereu am simțit că nu există; singura posibilitate de a fi pentru mine este, probabil, a fi altcineva. Am vrut să devin actriță. "Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

- E adevărat că tu, fără un sunet, ai fost de acord să faci gol?
- Nu, am primit un receptor!

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe
"Dimineața, curățitorii care curăță pe strada 57, când ieșesc din ușă, strigă" Marilyn, salut! Cum te simti astazi? "Pentru mine este o onoare si imi iubesc pentru asta". Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Când sfârșitul vine la ceva, vine o ușurare. Toate punctele sunt aranjate și poți respira o ușurare - ai făcut-o. Cu toate acestea, va trebui să începem din nou »Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Viața este prea importantă pentru a fi discutată serios", Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Fii târziu pentru a te asigura că ești așteptat. Și te așteaptă doar. Asigurați-vă că sunteți indispensabili. "Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Când vin zilele grele, cred că este bine să fii curat pentru a mătui durerea interioară." Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

Vreau să îmbătrânesc fără chirurgie plastică. Ele fac fata fara viata, lipsesc de caracterul sau. Vreau să am curajul de a rămâne credincios persoanei create. Uneori cred că ar fi mai ușor să eviți vârsta înaintată, să mori pe tineri. Dar atunci viața mea ar rămâne neterminată, nu-i așa? Niciodată nu m-aș cunoaște pe deplin "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"O femeie de la mine nu a mers. Bărbații, datorită imaginii mele despre simbolul sexual creat de ei și de mine, mă așteaptă prea mult de la mine - se așteaptă ca clopotele să sune și fluierele să fluiere. Dar anatomia mea nu se deosebește de anatomia oricărei alte femei. Nu mă supun așteptărilor. "Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Adesea am crezut că este de dorit să fii iubit. Acum cred că a fi iubit este ca și cum ai arunca o altă persoană în praf, având toată puterea asupra lui "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe






"Hollywoodul este un loc în care sunt plătite o mie de dolari pentru un sărut și cincizeci de cenți pentru sufletul tău. Știu asta pentru că l-am respins pe prima și mi-am întins mâna pentru cincizeci de cenți. "Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Copiii, în special fetele, trebuie să spună întotdeauna că sunt frumoși și că toată lumea îi iubește. Dacă am o fiică, îi voi spune mereu că este frumoasă, îmi voi piepți părul și nu o voi lăsa singură pentru o clipă. "Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Cariera este un lucru minunat, dar nu va încălzi pe nimeni într-o noapte rece" Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Barbatii au un respect sincer pentru tot ceea ce face plictiseala" Marilyn Monroe

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Femeile au doar două arme: rimel și lacrimi. Dar nu le putem folosi în același timp "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Sunt egoist, nerăbdător și puțin nesigur. Fac greșeli, mă scap de sub control și uneori este dificil să mă ocupi de mine. Dar dacă nu poți comunica cu mine atunci când sunt într-o stare proastă, atunci nu mă merita în bine "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Un soț este o persoană care uită mereu ziua ta de naștere și nu va pierde niciodată ocazia de a-ți numi vârsta"

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Acestea sunt cuvintele care ne trădează la mila oamenilor nemiloși care se apropie, ne expun mai mult decât toate mâinile pe care le permitem să fumble peste pielea noastră"

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Toți oamenii sunt la fel. Și au fețe diferite numai pentru ca femeile să le poată distinge "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Noaptea este un moment de asteptare, o oportunitate de a spune cuiva:" Vino inapoi! "- dar sa zicem, nu era nimeni"

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Umorul este întotdeauna umorul unui spirite și, dacă este necesar, veți învăța umorul în capela și viața este prea importantă pentru a fi serios discutată despre"

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Am întârziat pentru că am întârziat pentru toată lumea, pentru toate întâlnirile. Nu numai că te forțez să aștepți "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Privind la cerul nopții, m-am gândit că probabil mii de fete stau de asemenea în pace și visează să devină o stea. Dar nu aveam de gând să mă îngrijorez. La urma urmelor, visul meu nu poate fi comparat cu altcineva "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Faima va trece, ea și atât de mult timp însoțit mine. Ea pleacă și am știut mereu că era instabilă. Cel puțin, am experimentat-o. Dar, totuși, nu pentru asta trăiesc "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

- De la cine ai învățat mersul tău?
"Am învățat să merg când aveam un an și de atunci nu am luat lecții"

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"O fata inteligenta saruta, dar nu-i place, ascultă, dar nu crede și pleacă înainte de a fi lăsată"

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Dragostea și lucrarea sunt singurele lucruri valoroase în viață. Munca este un fel de dragoste "

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe

"Toată lumea este o stea și merită dreptul la strălucire"

30 Cele mai bune fotografii din Marilyn Monroe







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: