16 Idei de manichiură contrastante

Îmi place manichiura luminată. De obicei, fetele preferă culori strălucitoare în timpul verii, iar cele pastelate - în sezonul rece. La mine toți cu exactitate, dimpotrivă.







În vara, îmi vopresc unghiile în nuanțe de lumină (bej, roz, piersic) sau fac fără lac. Dar în toamna și iarna nu am culori vii. Prin urmare, folosesc cu îndrăzneală în manichiură culori luminoase (roșu, coral și chiar verde) și întuneric (indigo, burgundă și negru).

Îmi place să am grijă de unghiile mele. În opinia mea, mâinile bine îngrijite reprezintă o carte de vizită a unei femei. Prin urmare, de îndată ce observ că lacul a început să se clatine, aplic imediat o nouă acoperire.

Când îmi permit timpul liber, îmi fac pictura cu unghiile. Folosesc vopsele acrilice și o perie foarte fină pentru asta. Îmi place foarte mult să folosesc culori contrastante pentru manichiură. Adesea combin alb cu negru, violet cu galben.

Cred că această manichiură este destul de strălucitoare, așa că pictez doar un unghii cu culori strălucitoare, iar restul pe care-l vopresc într-o singură culoare. În opinia mea, cu manichiura de contrast, principalul lucru nu este să o exagerați. Manichiura nu ar trebui să arate sfidător.

Îți place manichiura contrastantă? Cât de des folosiți lacuri de culori strălucitoare?

16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante






16 Idei de manichiură contrastante

16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante
16 Idei de manichiură contrastante







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: