10 "Cauzele" sarcinii mele, uniwoman

10

Primul lucru care ma determinat să mă gândesc la necesitatea de a face un test de sarcină a fost exact toxicoza. Nu cred că cei care se bateau în piept și se asigură că toxicoza se manifestă mai târziu. Sarcina este atât de individuală încât ceva poate fi spus sigur, probabil doar un ginecolog, dar sentimentul de greață nu mi-a părăsit 24 de ore pe zi. Ce să spun, este încă cu mine.






Ce ajuta la rezolvarea: biscuiti (fara condimente) si apa cu lamaie.

Sensibilitate la mirosuri

10

La femeile gravide, simțul mirosului este agravat de 11 ori (fapt dovedit). Acest lucru este inventat de natură, astfel încât o femeie să nu mănânce nimic care este răsfățat sau dăunător copilului, dar acest super-sentiment este plin de o reacție la mirosuri neplăcute. De exemplu, sunt oprit de mirosul de benzină, de țigări (deși eu sunt un fumător în trecut), alimente acide, băuturi dulci.
Recent am citit un articol cu ​​povești amuzante despre femeile însărcinate, unde era o frază pe care mi-am amintit-o: "Doamne, cum lumea miroase în timpul sarcinii!"
Imaginați-vă fața unei persoane, în fața căreia, pe o tăviță de argint se află o coală de păr curat scurt, de origine necunoscută. Prezentat? Deci, aceasta este fata mea timp de 11 săptămâni deja.
Ce vă ajută să faceți față: înconjurați-vă cu miros plăcut. Eu, de exemplu, am cumpărat o cremă de mână cu miros de zmeură, și atât de discret, periodic le-am smear mâinile.

10

În cazul în care testul de drojdie, de asemenea, doare atunci când este atins, cum ar fi "nou" piept sensibil, atunci imaginați-vă cât de sadic suntem atunci când lucrăm la coacere. Ține minte acel strigăt de ajutor când speli aluatul care tocmai a înviat. Sânii mei în primele 2 săptămâni au crescut cu o jumătate de mărime. Nu pot să dorm în stomac chiar acum, din cauza pieptului meu, nu din cauza stomacului meu. Durerea este atât de puternică încât vreau să scream ca o aluatură de drojdie, chiar și când îmi pun un sutien. Mă salvează doar perna pentru femeile însărcinate, sub forma literei latine U, și mă maschează draga mea cu cremă din vergeturi.

Refuzați să faceți o baie

Următorul test pentru mine a fost refuzul de a proceda la baie. Numai un duș, doar hardcore! Pentru mine, un amator care să stea câteva ore într-o baie fierbinte, mai ales în timpul iernii, care a coincis cu primul trimestru, este o mare pierdere. Spălați picioarele este ca și cum ați merge la toaletă, indiferent de ce nevoie - într-o poziție în picioare pentru a vă relaxa și bucurați-vă de momentul este aproape imposibil. Mă spăl acum nu mai mult de 45 de minute, în apă destul de rece, deoarece apa caldă poate provoca un avort spontan, ceea ce, desigur, nu vreau. Visele mele de un scaun amovibil pentru scăldat mă calmează, ceea ce, sper, mă va ajuta să obțin un pic de plăcere de duș.






Și o mică pierdere. Anterior, bărbierirea picioarelor mă făcea chiar emoționat. Picior ușor de ridicat, spumă, mișcare ușoară și sigură cu o mașină de ras! Ehh ... Acum pare destul de regretabil, posesul, probabil, este similar cu lucrările târzii ale lui Picasso. Mai tarziu - pentru ca nu e cu siguranta "fata pe minge". Mi-e teamă să-mi imaginez ce se va întâmpla atunci când stomacul meu devine mai mare! Poate ceva de genul "Naked in a chair", umm?

10

Pablo Picasso. "Naked in the chair" in 1929.

Oboseală rapidă

Îți amintești domnul Bean în filmul "Rat Race"? Sunt sigur că aceasta este întruchiparea multor femei însărcinate. Pentru mine să adorm dormind, în picioare sau sărind - nu mai este o problemă. Și totul ar fi minunat, dacă aș putea dormi întotdeauna când aș vrea. Dar până acum numai vitamine și un minim de opt ore somn ajutor.

10

Noapte orgasme

Dacă mergeți la rândul său, atunci următoarea, deja o descoperire plăcută a fost orgasmul de noapte. Noapte, tăcere, visezi ceva abstract: casa, Paris, pisoi, iar apoi vei experimenta un adevărat orgasm de cinci minute. Nu exagerez! Nu voi intra în detalii, descriind "chinurile" orgasmului în culori. Dar durează ca un anecdot despre viața de familie: la început se repeta de 2-3 ori pe noapte, iar acum câteva ori pe săptămână.

Frecvența urinării

10

Frecvența urinării la femeile gravide este naturală. Nu voi spune că acest lucru este foarte incomod. Cele mai multe excursii tulburi la toaletă pe timp de noapte. Altfel, este destul de tolerabil.

Părul spart

Mama mea, când a fost însărcinată cu sora mea mai mică, ne-a cerut deseori cu sora ei mai mare să-i dezlegem părul. Ca un copil, m-am gândit că mama mea era deja bătrână și părul ei trebuia treptat să se transforme într-o tunsoare sau perucă scurtă, dar a trecut deja 15 ani și părul mamei mele este încă la fel de lung și frumos. Cauza părului care se încurcă, unghiile fragile și unele și problemele cu dinții este o lipsă de calciu în organism. Deci, dacă există produse lactate, pește și alte alimente care conțin calciu și pentru că nu există calciu în tablete, nu ar trebui să apară probleme.

Ei bine, ultima problemă care ma lovit dintr-o dată brusc.
Mă mănâncă doar în copilărie și apoi pentru că aș putea bea prea multă sifon. Nu-mi amintesc nici măcar balonarea fără motiv.
Îmi plac cu adevărat soțul meu, în fața căruia încerc să nu-mi arate atât de sexy, mai fermecător și mai fermecător. Dar fetele drăguțe nu fart! Fetele nu dau deloc și dacă o fac, doar spiritele și fluturii - asta cred majoritatea bărbaților, iar soțul meu nu face excepție. Am absolvit școala de coregrafie și, după o asemenea muncă grea, eram sigură că îmi dețin corpul 100%, dar sa dovedit că nu. Umflarea, care la femeile gravide apare din cauza eliberării hormonului progesteron, nu este supusă mușchilor și controlului. Umflarea vine brusc și în momentul cel mai inoportun. Pentru a preveni acest lucru, trebuie să ascultați corpul și în timp pentru a merge în camera doamnelor, precum și pentru a evita produsele care provoacă umflături: toate legumele, sifon și pâine albă.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: