FNK on-line bavaria

În a doua jumătate, Bayern a terminat în cele din urmă oponentul său, trimițându-l la poartă încă patru goluri fără răspuns. Ca rezultat, Mario Gomez a creat poker, iar în trei cazuri a fost asistat de Franck Ribery. Ultimul cui în sicriul elvețian a fost Robben, care a proiectat dublul. Împotriva unei astfel de "Bavaria" puternice, puține echipe care vor avea șanse de succes. Așa că oricine din sferturile de finală va fi extrem de dificil împotriva clubului din München. Ei bine, "Basel" a lăsat o bună impresie de performanță în actuala Liga Campionilor, dar la secțiile "Allianz Arena", Heiko Fogel a suferit un adevărat fiasco. Cu tine a fost Maximus Kretov, înainte de toate cele mai interesante.

"Basel" a condus un atac prin flancul stâng și a obținut o lovitură de colț. Valentin Stocker a executat un feed la postul apropiat, din care mingea a lovit Louis Gustavo. Cu toate acestea, selecția lui Marco Streller a fost executată de la penalty, dar mingea a trecut peste ținta.

Două minute mai târziu a adăugat arbitrul. De ce?

Anatoly Tymoschuk a primit transferul în colțul din dreapta al penaltyului "Basel" și a reușit să-și bată adversarul în detrimentul adversarului său. În plus, ucraineanul a decis să lovească la gol, dar mingea a fost foarte inexactă și în momentul periculos nu a venit, deși poziția a fost bună.

Gazdele sunt foarte greu să joace mingea în centrul terenului, folosind aproape toți jucătorii. Astfel, Anatoly Tymoshchuk a obținut transferul pe flancul drept, după care a jucat, bineînțeles, înapoi.

"Basel" așteaptă fluierul final, care va avea loc în câteva minute. Mă întreb dacă va exista ceva de adăugat arbitrului de timp principal? În Germania, nu este așa de acceptat, dar Mark Klattenburg din Anglia. Un moment curios. Poate, principala intriga pentru minutele rămase.

Anatoly Tymoschuk la înlocuit pe Arjen Robben.

. Gooooooooooool! 7: 0! Asta au vrut! "Bayern" scoruriază al doilea meci într-un șir de șapte goluri împotriva adversarilor. Într-un alt atac de punctaj a luat parte înlocuitorul Bastian Schweinsteiger, care a găsit un transfer precis Arjen Robben, a învins în liniște mai mulți apărători și portarul, apoi a rostogolit mingea în plasa goală.

Jacques Zua la înlocuit pe Jerdan Shakiri.

Mijlocașul Bastian Schweinsteiger, care, din cauza leziunilor observate prin înfrângerea „Bavaria“, în primul cu „Basel“, încrezător într-un rezultat pozitiv pentru opoziția echipei sale. „Este important pentru a prinde jocul din primul minut al meciului, și cu sprijinul fanilor lor, putem seta“ Basel „, această căldură. Va fi perfect dacă va înscrie un gol devreme, dar trebuie avut grijă pentru a preveni elvețian prea mult spațiu. Ei știu cum să joace contra și mare se combină, ceea ce poate duce la probleme pentru noi, „Basel“ o bună utilizare a unei apărare zonă și de atac sunt jucători foarte experimentați, -. a continuat Schweinsteiger -. noi trebuie să înceapă să se potrivească exact la fel cum au făcut în Basel am nici o îndoială.în succesul, deoarece pe tot parcursul sezonului am avut o piesă de teatru mare acasă. Ne amintim cu toții că finala va avea loc la Munchen, iar pentru noi este o provocare de soarta. Acum, cu toate acestea, suntem sută la sută axat pe jocul cu „Basel“, iar restul, Sper, va veni.

Mijlocașul Basel Valentin Shtoker, înainte de meci, a subliniat că la Munchen, echipa elvețiană va încerca să înscrie. „Presupunem că primele minute ne aflăm sub o mare presiune din cel mai probabil, va trebui să se adapteze la adversar și nu invers pentru a merge mai departe, trebuie să ne înscrie sperăm că acest obiectiv și pentru a efectua o minune .....“ Bavaria „- un favorit, și ar fi fost prea presumptuos în primul meci, dar încă nu suntem favoriți ai perechii, datorită succesului nostru, un lucru se poate schimba cu siguranță: atitudinea față de Basel în Europa, așa că putem juca cu Spoka suflet ynoy ".

Antrenorul de la "Basel" Heiko Vogel, în ajunul meciului cu "Bavaria", a asigurat că echipa sa nu va fi frică de adversar și sta pe defensivă. „Așteptăm cu nerăbdare acest meci, care promite pentru a obține foarte interesant. După victoria în prima ședință, suntem într-o situație mare, dar avem respect pentru adversar și să realizeze că va fi extrem de dificil.“ Bavaria „va ataca și ne expune la presiuni serioase . este necesar să reziste în primele câteva minute, dar am nici o îndoială în echipa mea, pentru că avem o mulțime de jucători buni. Dacă vom înscrie, „Bavaria“, va fi chiar mai greu. nu-mi pasă de rezultatele celorlalte echipe. sunt concentrat pe saloane și gândească la Stra egy, care ne poate aduce la un loc în sferturile de concentrează doar pe apărarea. - corect, avem nevoie, de asemenea, o mulțime de curaj la o presiune uriașă, dar la o fracțiune din „Bavaria“ cade chiar mai mult nu ne putem ascunde la poarta, trebuie să ne atace, de asemenea, noi ... stiu pe cine avem de-a face, vom prezenta capacitatea „Bavaria“ și respectul adversarului său. Dar nimeni nu va tremure de frică, pentru aceasta nu există nici un motiv. ne apropiem de meci într-o stare de spirit pozitivă. "

antrenorul principal al „Bavaria“ Jupp Heynckes în ajunul meciului cu „Basel“ și-a exprimat încrederea în rezultatul de succes al confruntării, în ciuda înfrângerii în prima manșă. Mentorul a remarcat mai ales revenirea la formația mijlocașului Bastian Schweinsteiger. „Am spus deja că“ Basel „- o echipă foarte bună în structura sa combinația perfectă de jucători tineri și cu experiență, au arătat, în prima manșă a ceea ce ei sunt capabili, cu toate acestea mâine va fi un alt joc Avem o mulțime de jucători cu experiență, dar pentru că .... sunt sigur că vom merge mai departe. am avut un meci mare împotriva „Hoffenheim.“ mă bucur să fiu înapoi Bastian Schweinsteiger. am menționat deja, că l-au pus pe același nivel cu Iniesta și Busquets, dar nu pot încă spune dacă acesta va fi capabil să-și păstreze domeniu toate 90 minute.Echipa are o atmosferă minunată.Desigur, presiunea dar am sentimente foarte bune despre acest joc, trebuie să atacăm, dar este necesar să păstrăm echilibrul și să fim atenți și foarte concentrați să acționăm în defensivă ".

Bine ai venit! La stadionul "Arena Allianz" în a doua etapă a revenirii finale a Ligii Campionilor va juca "Bavaria" și "Basel". Echipa de arbitri condusă de Mark Klattenburg (Anglia) va servi. Vor realiza această difuzare on-line textuală - Maxim Kretov.