FC "rubin" în sezonul 2018 este

La concurs "Ruby" a fost reprezentat de o echipă dublă. Jucătorii de fotbal tineri au reușit să câștige Cupa Commonwealth. învingând pe parcursul turneului kirgizilor "Dordoi-Dynamo", "Dnepr" din Belarus, HIC finlandeză. Turkmen MTTU și Kazakh Aktobe. Cei mai buni jucători ai echipei au fost Igor Portnyagin și Alexander Yarkin (3 goluri).

În finala 1/8 echipa sa întâlnit cu "Wolfsburg". care a câștigat a doua etapă din Villarreal. În primul meci, "Ruby" în terenul său a jucat un egal 1: 1, marcat un gol Christian Noboa. În a doua etapă a finalei de 1/8, "Rubin" a pierdut la "Wolfsburg" cu un scor de 1: 2 în timp suplimentar și a renunțat la Liga Europei.

În prima rundă, Kazan în terenul lor a doborât victoria de la "Lokomotiv" în ultimul minut cu un scor de 2: 0. Primul gol marcat în minutul 87 a fost înlocuit cu Gorbanets. iar al doilea gol în minutul 90 a fost marcat de Bukharov după trecerea lui Tekke. În acest meci au avut loc două debuturi: Jordi a jucat din primele minute, iar Natcho a continuat să-l înlocuiască pe Tekke.

În a doua rundă, Tom a luat clubul Kazan în câmpul său. Jocul sa încheiat cu un scor de 0: 1 în favoarea lui Rubin. Singurul gol a fost marcat în minutul 76 datorită unei lovituri la capul lui Bukharov. Ansaldi a marcat scopul. În acest meci, judecătorul Nikolai Ivanov a arătat 14 cartonașe galbene. 3 dintre ele au devenit roșii. Până la sfârșitul meciului, cetățenii Tomsk s-au dovedit a fi nouă, iar Kazan - zece bărbați.

In 3, 4 si 5 runde Campion legat Terek C (0: 0), Saturn (0: 0) și Spartak Nalchik (1: 1), respectiv.

În etapa a 6-a, Rubin a învins pe Perm Amkar cu un scor de 1: 0. Natho a marcat primul său gol în noua echipă.

În etapa a 7-a, echipa a jucat la egalitate cu Anji. Motivele pentru o astfel de recesiune prelungită în experți jocuri de origine numesc pierderile de personal (nu se poate recupera pe deplin de prejudiciu Sharonov. Semak. Ryazantsev și rapid) și calitatea proastă a gazonului de la stadionul „Central“. [1]

În etapa a 8-a, "Rubin" pe șosea a jucat o remiză cu "Alania" (1: 1).

În etapa a 9-a, echipa gazdă a câștigat "Siberia" cu un scor de 1: 0. Noboa a marcat gol. Pentru prima dată într-un timp îndelungat, Semak a ieșit pe teren.

În runda a zecea a Kazanului a câștigat o clasă pe "Rostov". Scorul este 0: 2. Semak și Bukharov au fost notați ca goluri.

La pauză, echipa a plecat pe locul trei, în spatele Zenit și CSKA.

În etapa a 12-a, "Rubin" a învins Aripile sovieticilor din Samara cu un scor de 3: 0. Obiectivele din contul lui Kasayev. Buhharova și a plecat pentru a doua oară pe teren într-un meci oficial în acest an Ryazantsev. care a realizat o pedeapsă pentru o încălcare asupra lui.

Înainte de etapa a 16-a, a devenit cunoscută despre transferul lui Serghei Semak la Zenit.

În etapa a 16-a, echipa gazdă a câștigat "Tom" cu un scor de 2-1. Golurile marcate Ryazantsev și Nuts.

În etapa a 17-a, "Rubin" a jucat o remiză cu "Terek" la o petrecere - 1: 1. Noboa a marcat gol.

În etapa a 18-a, echipa gazdă a învins Saturn lângă Moscova cu un scor de 2: 0. Noboa a marcat de la locul de penalizare și Medvedev a marcat primul gol pentru noul club.

În etapa a 19-a echipa a jucat o remiză cu "Spartak" din Nalchik. Singurul gol marcat de Alan Kasaev.

Campania de transfer de vară

În runda a 21-a, "Rubin", cu un scor minim de 1-0, a bătut "Anji". Singurul gol din minutul 90 a fost marcat de Karadeniz.

În runda a 22-a de "Ruby" bate în câmpul său, "Alania", cu un scor de 1: 0. Primul gol pentru echipa a fost un începător al Kazanului - apărătorul Bokketti.

În etapa a 25-a, "Rubin" a jucat la egalitate cu CSKA Moscova la Moscova.

În runda a 26-a în meciul cu Wings of the Soviet, echipa a câștigat 2: 0 după dublu Kornilenko.

În etapele ulterioare, echipa a jucat patru meciuri la egalitate cu Moscova Spartak, Dynamo, Zenit și Lokomotiv.

"Ruby" a ocupat locul 3 pe rezultatul sezonului.

În prima rundă, Rubin a pierdut la Copenhaga cu un scor de 0: 1.

Kazan "Ruby" în domeniul său în etapa a doua a etapei de grup a Ligii Campionilor a jucat o remiză cu "Barcelona" (1: 1). Ambele goluri au fost înscrise de pe locașul de penalizare - în prima repriză, Christian Noboa a învins, iar în al doilea - David Villa de la Barcelona.

În runda a treia și a patra a avut loc egalitate la egalitate cu Panathinaikos.

În a cincea rundă, "Rubin" a câștigat prima victorie în această remiză a Ligii Campionilor, câștigând în câmpul său "Copenhaga" un scor de 1: 0. Singurul gol la marcat pe Noboa din penalty.

În a șasea rundă, echipa a pierdut la ieșirea din Barcelona cu un scor de 0: 2.

"Ruby" a ocupat locul trei în grup și sa mutat de la Liga Campionilor la playoff-ul Ligii Europa.