9 sfaturi înainte de lansarea omenirii divizate - bloguri - bloguri pentru jucători, bloguri de jocuri, crearea unui blog,

Deus Ex: Omenirea divizată a venit în cele din urmă! Acesta este unul dintre cele mai așteptate continuări ale timpului său, care, în toate ar putea extinde si regandeasca Human Revolution predecesorul, oferind mai multe instrumente și spațiu pentru a le utiliza. Stilul tau de a trece sarcina - ca un maniac violent, lăsând nici un martor sau ca un diavol vorbesc dulce, capabil să convingă pe nimeni de nimic - depinde de consecințele acțiunilor tale. Alegerea unui imens, dar s-ar putea confunda cu ușurință începători, în timp ce nu da sfaturi adecvate asupra faptului pe ce să se concentreze. Dar nu vă faceți griji, aici sunt câteva reguli, după care vă va face repede prieteni cu Deus Ex: Omenirea Împărțit.







Mai întâi de toate, luați această Aigumentare!

9 sfaturi înainte de lansarea omenirii împărțite - bloguri - bloguri pentru jucători, bloguri de jocuri, crearea unui blog,

Deus Ex a fost întotdeauna un joc de alegere, dar fără o augmentare majoră este destul de limitat. Abilitatea de a vedea lucruri utile situate chiar lângă ei este, desigur, bună. Dar dintr-o dată vă puteți găsi înconjurat de mine, turnulete și dușmani, pur și simplu pentru că v-ați hotărât să nu vă îmbunătățiți picioarele pentru trecere ascunsă. Iată o listă de augmentări obligatorii care vă vor ajuta să nu vă răsturnați.

Hacking-ul la distanță este în prezent cea mai utilă abilitate în diviziunea omenirii. Cu aceasta, puteți hack dispozitivul, doar privindu-l (și apăsând butoanele în timp). Maximizați la distanță de hacking în valoare de ea, pentru că vă permite să dezactivați temporar turnulete, roboți și un aparat de fotografiat, care este foarte util pentru trecerea stealth, cât și pentru cei care bate ușa din față a piciorului, agățate cu centuri de muniție. Costul complet de pompare costă doar 3 puncte PRACSIE este o afacere bună.

salt armat (Klipspringer Salt Mod) - fără capacitatea de a sari mai mare, vei rămâne închise puțuri de ventilație, pasaje secrete și acoperișurile clădirilor, care limitează foarte mult manevrele tactice. Și nu vrei asta, nu-i așa?

Optimizatorul muscular - cele mai multe niveluri au găuri de aerisire care sunt blocate de frigiderele mari sau mașinile de cartofi. Fără această îmbunătățire, tot ce puteți face este să stați alături de ei și să plângeți, privindu-vă pasajul secret care nu vă este accesibil.

Strângeți cutii și cutii de gunoi







Mediul este plin de obiecte fizice, care sunt minunate pentru a le arunca la gardieni. Dar totul se schimbă atunci când întâlnești adevăratul sfânt apărător și salvator al nostru - cutii de gunoi. Într-una din misiuni trebuie să intri în sediul cultelor. În mod amiabil, trebuie să intrați de la primul etaj, să vă deplasați prin muntele de protecție și să ridicați ceea ce aveți nevoie. Dar puteți merge în spatele clădirii și puteți construi un turn direct în paradisul cutiilor și cutiilor de gunoi. Nu uitați să vă opriți la etajul al patrulea și să obțineți experiență pentru sarcina completă înainte de a continua să vă construiți calea spre cer.

Faceți fiecare sarcină suplimentară

... sau ignorați complet aceste misiuni și doar explorați Praga

Praga - nu este Skyrim, dar este imens, masiv și elaborat. Aproape fiecare clădire ascunde o scrisoare care merită citită, o slujbă interesantă, un depozit de arme sau o cameră cu cutii prețioase de gunoi. Canalizarea este un labirint complet. În timp ce m-am plimbat de-a lungul coridoarelor mirositoare, am găsit din greșeală un pasaj secret într-un loc unde, timp de câteva ore, am încercat fără succes să pătrund în secret. Și bineînțeles, toate astea arată foarte frumos. Sunt mai multe detalii și personaje aici decât în ​​orice joc Deus Ex. Designerii merită fiecare penny din salariul lor.

Citiți fiecare e-mail și secretarul de buzunar

Piesele uriașe de text mic pot fi un test pentru ochi. Dar în Deus Ex aceasta este o parte importantă a jocului, care deschide noi rute și rute pentru tine. Unele conțin parole ale sistemelor de securitate (apărarea cibernetică în viitor este destul de prost) și face sugestii despre cum să găsiți pasaje secrete. Odată am citit o scrisoare despre unde există un cache secret cu arme, care este perfect ascuns pe unul dintre acoperișuri. Fără această idee, aș fi trecut fără îndoială, fără a observa și ar fi pierdut o îmbunătățire abruptă a armei.

Verificați toate tabelele pentru prezența butoanelor secrete

Toată lumea merită să găsească un buton secret cel puțin o dată în viață.

Dacă vă place stealth, nu scuturați scutul de sticlă

Această piesă este înlocuită pe supravegherea stealth de energie care nu este distractiv, și acoperă un mod mult mai interesant de a juca (hacking, penetrarea inteligenta minieră - toate acestea mor pur și simplu, pentru că acestea sunt înlocuite cu clivajelor dintre adăposturi și adunări la masa de așteptare pentru reîncărcare de putere).

Nu vă pompați augmentarea doar pentru un singur stil de trecere

Până la sfârșitul jocului vei avea mai multe puncte Praxis, nu veți ști ce să facă cu ele. Dar, la începutul opțiunile sunt foarte limitate și nu merită să investească toate pompare numai stealth, hacking-ul, sau musculare. Da, bineînțeles că poate fi un mare hacker și hack totul, inclusiv elektrokastryuli, dar atunci când vine vorba de necesitatea de a ajunge undeva sau să fie de acord, va fi absolut inutil și încolțit un slăbănog. Prin urmare, este mai bine să distribuiți în mod egal abilitățile de a avea mai multe oportunități atunci când treci.

Nu vă fie teamă să vă înșfăcați

Aceasta este recomandarea mea personală. Nu vă fie teamă să mergeți la Deus Ex, ca să vă distrați. Este minunat prin faptul că vă permite să nu reușiți și să vă bucurați de ea. Jocul are un loc pentru un pasaj fantomatic, astfel încât nimeni nu te vede. Dar momente memorabile se întâmplă atunci când totul merge în iad - lăsați sistemul să vă observe. Cel mai amuzant lucru pe care l-am avut în Revoluția omului a fost momentul la începutul jocului, cu pătrunderea în secția de poliție. Nu am ajuns la un acord și am decis să intru în secret, în care a fost rapid reținut de poliție. Așa că m-am gândit că merită tăiat un polițist și trăgându-i în ventilație. Acesta a fost un plan foarte stupid, dar a funcționat și am râs din toată inima. Omenirea divizată oferă și mai multe oportunități pentru o astfel de improvizație.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: