9 canal TV - cum să te transformi într-un infractor, protejându-te de arbitrar

Cum să te transformi într-un intrus, protejându-te de arbitrar

Un rezident al zonei metropolitane Giwa Margherita Sarfatti Victor Cernov, care în ultimele șase luni, de trei ori mai ars abandonat casa langa masina, disperată de a găsi o protecție de la poliție și a decis să se apere de ei înșiși intimidează. Ceea ce iese din asta - îi va spune lui Jan Briskman.







Acest monitor din sala de lucru a lui Victor Chernovsky, rezident al districtului Ierusalim Giva-Tsarfatit, funcționează toată ziua și noaptea. O cameră ascunsă arată tot ce se întâmplă în momentul respectiv în parcarea ei.

Viktor Chernovsky, locuitor al districtului Ierusalim Giva-Tsarphatit, spune: "Acesta este un instantaneu din camera pe care am stabilit-o când am ars prima noastră mașină. Acum vedem gardul pe care l-am furnizat când am ars două mașini. Gardul are o lungime de douăzeci de metri. A trebuit să plătesc douăzeci de mii pentru acest gard. Pur și simplu nu era altul
opțiune ".

Acesta este filmul capturat de camera ascunsă a lui Victor acum trei luni. În ultimul an, oamenii necunoscuți au dat foc mașinii sale și mașinii soției sale, parcate lângă casă. Familia Chernovsky nu este singura victimă a unor astfel de atacuri. Prin urmare, Victor este sigur: incendiatorii au venit din satul arab din apropiere Isauia. iar incendierea în sine este un atac terorist asupra solului naționalist. Poliția nu poate găsi criminalii, referindu-se la lipsa dovezilor. Municipalitatea, la care Victor a trimis o cerere pentru a ilumina parcarea și gardul din jurul străzii, răspunde evaziv.

"Am primit o scrisoare, da, vom face ceva, ne vom gândi la ceva. Dar apoi am ars două mașini. Am scris din nou o scrisoare, am primit din nou un răspuns, a fost foarte interesant. Noi o vom înțelege. În general, nu am mai primit răspunsuri ".

După această reacție, serviciile municipale, Victor a decis că siguranța sa și a familiei sale este complet dependent de ea, și a decis să construiască gard, care este peretele de protecție el și vecinii săi va proteja de incendiatori. El a investit 20 de mii de sicli în construcția a douăzeci de metri de gard înalt și un alt metru de 50 de sârmă. Dar săptămâna trecută sa dovedit că Chernovsky a încălcat legea.







Victor spune: "Am venit din Pakahim din Iria și ne-a lăsat o notă, astfel încât în ​​timpul săptămânii am luat acest gard. Adică eliminați-o, deoarece este construită într-un loc public. Si acelasi Pakakhim, cand le-am chemat si le-am spus intregii povesti, spun ei bine. vom extinde timpul, doar scrieți unde aveți nevoie. Înțelegem în ce situație te afli, dar e ilegal. Nu mă deranjează că este ilegal, dar nu e vina mea că vin și sparge mașinile.

Esauia din zona lui Giva Tsarphatit separă doar o mică râpă. Pentru a trece este o chestiune de câteva minute. Recent, suspiciunile lui Victor despre locul unde provin huliganii și inculpații din districtul său au fost confirmate în mod neașteptat. Suferi vecinii care, spre deosebire de Chernovsky, nu au construit un gard în jurul parcării lor.

"A fost literal la ora 12 după-amiaza am auzit un fel de vuiet și a fost o mașină alături de vecinii de lângă ei. Au stat și l-au distrus. Am ieșit și au alergat acolo, au coborât și ne-au dat o mână cu mâna.

Muhammad Abu Humus este cunoștința lui Victor de la Isaau. În tinerețea sa, Muhammad a păcătuit și cu incendierea mașinilor și chiar a servit timp în închisoare. Dar acum - el este un respectabil cetățean care respectă legea și spune că poliția nu a dovedit încă de unde vin incendiatorii. Abu Khumus consideră Viktor un vecin bun, dar se îndoiește că gardul îl va ajuta.

Spune Mohamed Abu Humus, rezident al lui Isaia: "Pentru ca pacea să vină între așezarea Ghibea și satul Isaia, trebuie depuse eforturi. Gardul nu va oferi securitate. Puteți închide întregul gard, dar nu va exista securitate. Aceste ziduri nu vor aduce securitate, numai lumea va oferi securitate ".

Municipalitatea Ierusalim, în răspunsul său oficial, a declarat că, în ultimii ani au avut loc mai multe întâlniri pe locuitorii zonei de siguranță Gibe-Margherita Sarfatti, pe care au fost luate decizia cu privire la acțiunile operaționale pe această temă. În viitorul apropiat, se va lucra pentru a ilumina strada unde locuiește Viktor. În plus, municipalitatea efectuează lucrări explicative cu tinerii din Isauia. Raportul de poliție privind arestarea a 70 de suspecți și promisiunea de a nu se calma. până când se găsesc toți cei care fac necazuri. Ei bine, până când toate incendiatorii potențiali care nu au fost încă arestați, Victor nu are de ales ca speranță pentru ei înșiși și pentru gard lor, care este deja o lună îl protejează de intruși.

Jana Briskman, Eyal Alfasi, Serviciul de știri al Canalului 9

Corespondent Serviciul de Informații Canal 9







Trimiteți-le prietenilor: