8 sovietici, cum să mă descurc cu soțul meu-mizerabil

Ah, un cavaler nenorocit ... Acesta este doar Pushkin, acest erou a fost un romantic extrem, dar în viața noastră reală un om lacom este atât de neplăcut! Oricare ar fi motivul pentru zgomot, ajuta-i pe omul tău să devină generos. Cum se face acest lucru? Citiți mai jos.







Cel mai adesea, zgomotul nu este corectat de nimic. Dar se întâmplă și așa - un bărbat poate fi strâns în cheltuielile pentru unele femei, dar cu alții să fie generos. Cu toate acestea, de multe povești a spus în forumuri femeilor, puteți face o concluzie dezamăgitoare - bărbații sunt în scădere, și se așteaptă ca acestea vor aduce în dinții unui mamut, și, în plus față de el un pachet de dolari nu este în valoare de ea. Și totuși femeile au elaborat în mod armonios o tactică de comportament prin care un băiat poate să-și deschidă poșeta și să-și îndeplinească datoria naturală a bărbatului - de a oferi femeii tot ce este necesar.

1. Admirați cu sinceritate pe om

Nu vă uitați la portofel și la facturile sale, căutați în sufletul său, în ochii lui, în mintea lui. Un om care poate câștiga bani este unic de inteligent, ceea ce înseamnă că merită respect. Oamenii îi plac când ne uităm la ele de jos în sus - este cu o admirație necondiționată. Simțindu-și puterea și puterea asupra unei femei, un astfel de om este gata să arunce întreaga lume la picioarele celui ales pentru a auzi din nou și din nou cuvinte de admirație. Dar luați în considerare - falsitatea oamenilor este tăiată imediat, încă de la primul sunet.

2. Învățați-vă copiii să fie generoși

Ai crescut un fiu? Învățați-l să fie generos și de ce are nevoie de bani. Spune-i că să invite o fată la film, și să-l trateze tort pentru a partaja cu un prieten Coca-Cola, da drumul la copilul pe scaun leagăn - e în regulă, drept și nobil în raport cu alte persoane. Deci tu ai pus bazele bunătății și generozității la băiat.

3. Nu vă grăbiți să plătiți într-un magazin, film, cafenea

Cel mai adesea, plata pentru "cincizeci și cincizeci" este așteptată de bărbații străini. Aceștia sunt atât de răsfățați de feministele lor locale, încât se tem, de cele mai multe ori, să le plătească pentru o femeie. Slavă Domnului, chiar dacă oamenii noștri sunt în mod corespunzător crescuți în acest sens! Dar totuși - mergând la o întâlnire cu un bărbat, mai ales la invitația lui, nici măcar în gândurile tale nu presupui că trebuie să plătești pentru ceva. În timp ce sunteți cu un bărbat, numai el poate obține o geantă. Dacă simțiți că cetățeanul este tensionat, calm în momentul cel mai crucial, renunță la cuvintele: "Încă mai plătiți și voi merge popdirit nosik."







4. Instruiți-l să facă cumpărături

5. Înțelegeți motivul avariei sale

Poate că nu este sigur despre posibilitățile sale materiale și încearcă în orice mod să "acopere" o zi ploioasă. În acest caz, a lua ofensă la zgomotul său este proastă, este mai bine să lucreze împreună pentru a îmbunătăți bunăstarea materială.

Mulți bărbați sunt generoși numai cu oameni apropiați de ei și nu sunt irosiți pe străini. Și atunci merită să ne gândim: de ce ești străin pentru un iubit? Poate că nu te grăbești să faci ceva pentru el, iar această alienare este răspunsul lui? Cu toate acestea, unii oameni preferă în general să cheltuiască bani pe cont propriu, uitându-se cu succes și făcând un cadou pentru vacanță și cumpără mâncare pentru cină. Desigur, acesta este un egoism real, care este dificil, dar este tratat. Va trebui să învăț un om să aibă grijă nu numai de el însuși, ci și de familia sa.

6. Încurajați dorința lui cea mai mică de a vă face un dar

Uitați o dată și pentru toate expresii cum ar fi „Nu ar fi petrecut atât!“ Sau „De ce ai cumpărat un lucru atât de scump?“ Nimic nu descurajează și nu descurajează omul ca deprecierea eforturilor sale și capacitatea sa de a plăti. Se întâmplă ca o femeie să fie ghidat de creșterea puritană și modestă cu cele mai bune intenții, având grijă de siguranța portofelului omului. Înțelegeți că omul și banii sunt concepte indisolubil legate, și respingând darul său sincer, tocmai ați pus energia masculină în conducta de canalizare. Amintiți-vă - când un om te face un cadou, chiar dacă acesta costă cinci cenți, ar trebui să luați ca un colier de diamante, cu recunoștință, admirație și bucurie sinceră. Nu vă îndoiți că următorul cadou va fi mult mai scump (bineînțeles, indicat cu abilitate de către dvs.).

7. Convingeți-vă să consultați un psiholog

Sincer, da acest sfat, nu am nici o idee care parte ea ar fi în măsură să „conducă“ omul cu o astfel de propunere ... Pe de altă parte, nu am putut comunica și mai ales să trăiască cu lacom. Prin urmare, presupun că femeile care au o astfel de viață "superprize", cum ar cum skuperdyay, știu cum să găsească modalități de "intrare". O consultare cu un psiholog competent poate schimba accente greșite în capul unui om la dreapta. Așa că încercați dacă nu sunteți pregătit să vă lăsați pe cel care vă place.

8. Răspundeți reproșurilor cu demnitate

Este avar lacom și iubește pentru a trage coroana lui asul și te arunci în față: „Tu - Mercantile și de vânzare!“ De fapt, în acest caz, Consiliul de unul - rândul său, în jurul și în liniște de mers pe jos pentru totdeauna, fără a da-l nedomuzhchine nu mai reprezintă o șansă de a vă câștiga. Ei bine, dacă ceva încă te prinde în acest caz, spune-i cu blândețe: „Dar atașamentul meu pentru a nu măsura nici un ban, pentru că ceea ce am eu dau, nu are nici un preț, la toate.“

Și ce sfat le poți da? Distribuiți-vă cu noi!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: