7 cele mai bune modele de pompe de san conform femeilor

7 cele mai bune modele de pompe de san, potrivit femeilor

7 cele mai bune modele de pompe de san conform femeilor
Fiecare a doua femeie apelează la alăptare. Chiar dacă acest dispozitiv nu este utilizat în mod constant, este foarte convenabil atunci când mama este nevoită să se despartă de copil timp de câteva zile sau dacă este necesară creșterea lactației. Cum să utilizați în mod corespunzător o pompă de sân și ce fel de pompe de mamă aleg mamele moderne?







Ce fel de pompe de san alege femeile?

Evaluarea pompelor mamare se face în opinia mamelor care, pe baza experienței lor practice, au avut ocazia să folosească în mod regulat un anumit model de pompă de sân pentru exprimarea îndelungată a laptelui matern.

Suport pentru sân Medela Mini Electric cu imitație de bebeluș pentru sugari

  • Simularea procesului de hrănire, care stimulează producția de lapte matern.
  • Posibilitatea de a alege intensitatea expresiei (ajustare lină).
  • Material care nu reacționează chimic cu laptele.
  • Compactitatea.
  • Ușor de asamblat.
  • Accesibilitatea pieselor pentru spălarea acestora.
  • Absența de bisfenol-A.

Avent Philips pompa de san stimulează alăptarea

  • Un design unic care permite o expresie mai ușoară.
  • O formă unică, datorită căreia laptele va intra în sticlă chiar și într-o poziție cu un spate uniform (adică nu este necesar să se îndoaie).
  • Duză moale pentru masaj asigură stimularea alăptării.
  • Ușor de asamblat. Procesul de îmbinare a pieselor și a formei acestora vă permite să asamblați rapid dispozitivul.
  • Ușor de curățat (detalii minime).

Pompa de pompa Chicco cu sticla si castron anatomic

  • Bolă de formă anatomică.
  • Material plastic distrugabil.
  • Scop - exprimarea rămășițelor laptelui după hrănire.

Pompa de sân Ardo Calypso cu control manual și electric de pompare

  • Transformare ușoară de la manual la electric.
  • 64 moduri de intensitate de pompare.
  • Pâlnie, care are compoziție antibacteriană.
  • Utilizați simpla apăsare a unui buton.
  • Ecran electronic cu iluminare, afișând informații privind frecvența / adâncimea aspirației.
  • Operațiune fără zgomot de la rețea sau de la baterii.
  • Prezența unei duze de masaj, utilizată pentru a reduce durerea.
  • Absența de bisfenol-A

Compactă și convenabilă pentru pompa de san manual Bebe Confort

  • În kit - tot ce aveți nevoie pentru a stoca și a exprima lapte.
  • Îndepărtează pieptul complet și precis cu un masaj cu silicon.
  • Mâner confortabil: o mână.
  • Ușor de montat-dezasamblat, curățat și sterilizat.
  • Compactitatea.
  • Sistemul de control al forței de decontaminare.
  • Versatilitate: posibilitatea de a combina atât cu sticle Bebe Confort, cât și cu alte sticle.

Pompa de mână Nuby Soft Flex Comfort cu pâlnie de măsurare

  • Exprimarea confortabilă a laptelui.
  • Stimularea zonei din apropiere, datorită unei pâlnii de masaj.
  • Simularea procesului natural de supt.
  • Material non-toxic, sigur.

Pompa de san Dr.Brown cu sistem unic de sângerare a aerului

  • Dispozitivul manual, metoda de control mecanic, dar toate proprietatile pozitive ale pompei electrice pentru san.
  • Un sistem unic de flux de aer unilateral, care elimină aerul din piept și reduce riscul de infecție.
  • Pâlnie de pulsare moale, stimulând pieptul și zona din jurul mamelonului pentru lactație și îmbunătățirea acestuia.
  • Reglarea nivelului de vid.
  • Utilizare fără durere.

Și ce fel de pompă de san folosiți?

Pompa de piept Medela Mini Electric este bună numai pentru cei cu sfârcuri care nu sunt prea sensibile. Sora, aici, nu a putut să o folosească - doare. Poate că sfârcurile mele sunt de fier)), dar nu a existat nici o problemă. Iar forța de exprimare este reglementată foarte ușor. Mare plus - nu lactostazis nu va. Iar viteza este excelentă, am umplut câteva sticle în zece minute. Având în vedere că lucrez, este foarte convenabil. Sa întâmplat la prânz, am luat-o acasă repede și copilul a fost plin.

Din păcate, pompa de mamă Chicco nu avea timp să se folosească mult timp - laptele a dispărut. Dar pentru o lună și jumătate de utilizare am fost convins că dispozitivul este bun. Lapte nu a fost de ajuns, a fost necesar să se exprime în mod constant, că laptele rămas nu a ars. Nu este o pompă de sân rău. Dacă există o mulțime de lapte, este, în general, o opțiune ideală. Mi-a părăsit-o pentru a doua fetiță (deodată mă voi întâlni?)).

Am Nuby Soft Flex Comfort. Mi sa dat această pompă de lapte chiar înainte de nașterea copilului. Asta a fost. În cele din urmă, și-a extins alăptarea de câteva luni! Mulțumesc producătorilor Nubi. Fiul din piept a refuzat brusc și a trebuit să decant (nu voiam să trec la amestec). Da, și util în spital. Toate fetele au suferit - piept ca o piatră în a doua sau a treia zi după naștere. A fost foarte dificil să se încurce. Și m-am confruntat cu o pompă de sân pentru câteva minute. Rapid și fără durere.







Fetelor, am doctorul Dr.Brown's. A spune că sunt fericită este să nu spun nimic. L-am cumpărat înainte de livrare, într-o farmacie și nu am regret deloc. Fiica a mâncat foarte rău după naștere, iar pieptul ei a suferit teribil. Și cu Brown doar super, totul a mers ca un ceas. Și s-au întors acasă și, cu ajutorul lui, mi-am exprimat foarte repede că bebelușul trebuie lăsat să mănânce. O sticlă plină în zece minute. Îi recomand tuturor!

Sunt proprietarul norocos al Bebe Confort. Aceasta este o salvare reală în caz de hiperlactare! Este foarte convenabil de utilizat, nu vă simțiți disconfort. Totul este bine spălat. Și materialul este de înaltă calitate. Super pompa pentru san. Nu am folosit mult timp, laptele a dispărut (o mulțime de psiho), dar opinia despre asta a fost bună. Acum sora mea o folosește și ea foarte fericită.

Un prieten a recomandat să cumpere Avent Philips - și sunt complet fericit!
Dispozitiv foarte confortabil. Și ceea ce este bine - tamponul de cauciuc poate fi fiert într-o cratiță))). El ma ajutat foarte mult când fiul meu a fost în spital după ce sa născut (au interzis să stea pentru noapte). Am pompat și am părăsit asistenta medicală. Întregul proces durează aproximativ douăzeci de minute (undeva se obține un gram de 100-130). În general, nu pot spune nimic rău. Bine. Un alt plus: dacă aveți o mulțime de lapte, puteți cumpăra o sticlă de mai mult sub aceeași pompă de sân. Minus unu: dispozitivul are o mică supapă stea. Dacă nu o puneți, aerul va fi ratat. Așa că întotdeauna pierd această stea. Și rezervă nu este destinat.

Medela Mini Electric sa apropiat de mine - o excelentă pompă de san. Nu este deloc zgomotos (cel precedent a fost pur și simplu groaznic - scârțâit, astfel încât soțul sa trezit)). Exprimă rapid și calitativ. Nu experimentez inconveniente, funcționează perfect. O sută de puncte din o sută.

Nici măcar nu m-am gândit că aș folosi o pompă de sân, dar a trebuit să merg la spital. Părinții mei au luat prima versiune pe care o am - Chicco și nu l-au pierdut.)) Prin urmare, nu pot spune nimic rău - numai emoții pozitive. Exprima perfect. Este convenabil să se spele și să se asambleze-asambla. Plus sticla suplimentara. Electronic nu a folosit, nu pot compara, dar Chikko este foarte bun.

Am vrut să-l cumpăr pe Nubi în primul rând, dar nu l-am găsit în "satul nostru mare". A trebuit să iau ceea ce este. Primul lucru care sa întâmplat a fost Baby Comfort. Nu este un dispozitiv rău. Destul de potrivit. Nu zgomotos, confortabil. Totul poate fi spălat. Va fi ușor. Sânul nu face rău după el. În principiu, chiar și pe timp de noapte, în stare "nirvana" este destul de ușor de asamblat. Nu o voi recomanda, pentru că totul este individual. El sa apropiat de mine și cineva ar putea să nu vină.

Eu folosesc Nuby Soft Flex Comfort. Nu am vrut să cumpăr o pompă de lapte. M-am gandit, iata o fata - si vezi. Și am nevoie de ea imediat după livrare. Pieptul lui era dureros, greu, tare și începu să devină roșu. A trebuit să-l conduc pe soțul meu la magazin urgent. Miracol! Dar am reușit să continuu cu Nubi. Și asta se temea foarte mult, că mastita va începe. Și apoi acasă, în fiecare noapte, am decantat că laptele va veni. Excelent pompa de san!

Nu puteam face fără o pompă de sân. O mică stagnare, și începe roșeață, petrificare, temperatura crește ... În general, horror. Mi-am cumpărat un avent de la Phillips și imediat m-am simțit ca un om alb)). Lipsește șapte până la zece minute la un moment dat pentru a deveni o mama, dar nu lactate.)) Sticle confortabile, reglementate puterea de „muls“, bine sterilizat-curat. Această pompă de sân a ajutat foarte mult în timp ce studieam. În toaleta pe care o ascundeți, sunteți rapid de acord și înapoi. Avent este super. Îi sfătuiesc pe toți.

Medela Mini Electric mi-a fost adusă în spital. Pieptul meu era de piatră, am fost nebun. Și cu o pompă de sân, totul era răsturnat. Acum este o mulțime de lapte, și nu este nevoie de ea. Dar uneori o folosesc atunci când laptele stagnează. Dispozitivul nu este nepoliticos, nu există probleme, nimic nu doare, "nu stoarce, nu zdrobi". Foarte similar cu sugarea unui copil. Puterea întotdeauna stau la maxim. Zece minute sunt suficiente pentru a exprima (ambii sani). Mai puțin: nu am suficiente sticle)), o mulțime de lapte. Trebuie să se scurgă și să continue să pompeze.

Aproape imediat după naștere a trebuit să meargă la serviciu. Și pieptul meu sa umflat, așa că am urlat cu un lup! Mâinile nu pot fi exprimate, în special la locul de muncă. Durerea este infernală, am luat pe toți cu moanele mele))). Soțul meu sa uitat și sa uitat și sa dus la farmacie. Doar doctorul Brown a fost prins.)) Am zburat, grație acestei pompe de sân! Ce altceva pentru o femeie pentru fericire este necesar!))) Deși și manual, dar cât de mult mi-a facilitat o viață. Un lucru foarte necesar. Îi sfătuiesc pe toți să aleagă o pompă de sân în avans, pentru a nu suferi mai târziu. La urma urmei, aceste probleme cu "petrificarea" pieptului aproape toate după naștere - un fenomen normal. Sunt pentru Brown. Nu mă lăsa jos.

A trebuit să merg la serviciu când fiul meu avea cinci luni. Și am fost nevoită să aleg între "decant" și "renunță la alăptare". Am vorbit cu un doctor, ea mi-a sfatuit sa cumpar o pompa de san si nu sa abur!) Am cumparat Ardo Calypso (am citit foarte bine despre asta). Totuși, calitatea elvețiană - este calitatea elvețiană. Foarte simplu, convenabil. Nu știu dacă e mai bine să te gândești la ceva.

Înainte de nașterea copilului meu, am primit o pompă de mamă de la Avent Philips. Am crezut că ar fi un lucru inutil. ea și, la început, adevărul nu era prea necesar. Dar când trebuia să ieșesc sau să fac niște documente, era foarte util. Nu am cumpărat amestecul, mi-am exprimat laptele și l-am lăsat tatălui nostru.

Am fost sfătuit în spitalul de maternitate să primesc o pompă de sân, chiar dacă nu am dat încă naștere, ci am rămas "așteptat" pentru ceasul meu. Apoi nu am înțeles prea multe despre asta, dar mama mea mi-a sfătuit să nu o cumpăr încă.
Dar sora soțului meu imediat deja în spital a cumpărat o pompă de san, și a plătit 150 grivne - nu un pic de bani, la urma urmei. În cele din urmă, nu avea nevoie de el. Da, și în timpul meu. Slavă Domnului, nu am folosit-o, m-am exprimat cu mâinile mele. Am fost învățat acest lucru în spitalul de maternitate - cum să exprim corect fără o pompă de sân.
Prin urmare, nu vă sfătuiesc să cumpărați o pompă de sân imediat în spital - mai întâi, lăsați-o să ia ceva timp pentru a înțelege dacă aveți cu adevărat nevoie de ea, astfel încât banii să nu fie irosiți.

Întotdeauna am avut mult lapte, că deja trebuia să folosesc tampoane speciale pentru piept. Apoi am încercat să decantez de mână, nu mi-a plăcut cu adevărat și apoi am decis să încerc o pompă de sân. Am cumpărat cel mai ieftin Kurbanoski. Picioarele de preț, feldele de acoperișuri sunt toate astfel: era inconfortabil de a utiliza + doare. Apoi am decis să-mi las pieptul singură și să-mi ofer mai des fiica :)

Am fost sub descrierea ca o pompa de san electrica ARDO Calypso a avut un program de 64 de pompare, altele sunt mult mai puțin, plus încă 400 de ore, există o garanție, nu înfricoșător dacă vei rupe) Mai mult lapte de protecție antibacteriană acolo, alții nici o astfel de (Pentru mine a decis exact Voi cumpara aceasta pompa de san))

Bună ziua, mamă. Aș dori să vă împărtășesc o revizuire a mărcii Chico de pompare manuală pentru mamă. De mult timp nu puteam alege o pompa potrivita pentru mine, avem in prezent un sortiment foarte bogat de sortimente;) In cele din urma, m-am oprit pe o pompa manuala de san a brandului Chicco, pe care nu o regret acum! În prima este foarte convenabil să țineți în mâini. În al doilea rând, este ușor dezasamblat și toate piesele pot fi spălate cu ușurință. În al treilea în kit este deja o sticlă cu un suzetă, care este foarte convenabil. Și, cel mai important, este foarte ușor și se adaptează rapid la funcționalitatea sa principală, exprimă rapid și funcționează în tăcere. Cine alege o pompă de san care să-i recomande lui Chicco.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: