6 sovietici cum să nu facă o greșeală în alegerea unui loc de muncă - larisa zavyalova - 5 sfere

6 sovietici cum să nu facă o greșeală în alegerea unui loc de muncă - larisa zavyalova - 5 sfere

Toată lumea știe situația de alegere. - Vreau, și asta, nu pot să aleg. Această situație apare adesea atunci când o persoană se apropie de destin. Munca pentru angajare sau pentru afaceri aduce venit, dar "trage" și "lacrimi sufletești" la altul. Este chiar mai dificil să faci o alegere în direcția sufletului, atunci când aceste locuri de muncă sau de afaceri cum ar fi. Este teribil să lași ceea ce ți-a fost creat, la ce ai investit și ce îți aduce venituri. Și atunci, unde gândurile tale aspiră și ceea ce te inspiră, plănuiește și nu poți face - nu se știe dacă se va hrăni. Deși probabil că sunteți dispus să o faceți pentru o sumă simbolică sau chiar gratuit.







Cel mai adesea această alegere are loc între afacerea (munca) și creativitatea, arta. Cum să luați o decizie dificilă și să veniți la destinație?

Există o serie de tehnici, întrebări "magice" care vă ajută să înțelegeți, să dezvăluiți ocupația vieții voastre, CASE. Dar cum știi că această ocupație te va hrăni? La urma urmei, mulți dintre voi aveți o familie, copii, care, desigur, sunt foarte fericiți că faceți ceea ce vă place, fericit și bucurați-vă. Dar ei vor, de asemenea, să mănânce!

Convingerea mea fermă este că numai că este o chestie care îi place, se hrănește! În general, nu pot face ceea ce nu-mi place. Chiar și acele lucruri care îndeplinesc necesare, am înfășurat într-un înveliș „doresc“, și apoi, deja fericit să cânte. Aceasta se referă, de exemplu, la temele la domiciliu. Trebuie să spălăm podeaua! Ia bomboane înveliș „Vreau să fac clar, îmi place să se plimbe pe podea proaspăt spălat picioarele goale, și chiar mash, pauza FizKult mici“ și a mea. Acum, cu plăcere! Cazurile care nu sunt înfășurate într-un înveliș «Vreau» - deleagă. De exemplu, mergând la taxe și alte instanțe birocratice.







Deveniți un MASTER în afacerea dvs., și profitați, veți găsi-vă! Cu toții vrem să ne ocupăm de PROFESIONIȘTI! Tunsoare de la masterat, să se consulte cu profesori, practicanții au operat cu experiența și cu mâinile de aur, pentru a face drumeții cu un instructor cu experiență, pentru a învăța de la Master, Guru. Și sunt gata să plătească profesioniști!

Dar toate aceste argumente ajută puțin atunci când există o persoană reală și situația reală de alegere. Și se poate trage de ani de zile! 10 ani am două cazuri: afaceri în domeniul industriei de frumusețe și consiliere psihologică. Îmi plac amândouă. Acum 10 ani a stabilit prioritățile: a ales o afacere, iar consilierea - un hobby. De-a lungul anilor, hobby-ul meu a câștigat puterea și priceperea, înconjurat de tehnici, experiență, clienți și a devenit profitabil. Știm cu toții: în cazul în care accentul este, există energie. În cazul în care gândurile, acolo și crește. Deci, psihologul meu a crescut. Și afacerea, în consecință, nu a crescut. Am trimis acolo o cantitate atât de mare de energie pentru a rămâne pe linia de plutire. A sosit timpul pentru a alege sau, pentru început, pentru a stabili noi priorități.

Sunt sigur că dacă lucrați pentru angajare și ați început deja ideea: "Cât de bine ar fi să o faceți ... Mi-a făcut plăcere! "Poate fi astrologie, cusut, magazin online, restaurant, salon, grădiniță, consiliere, beadwork și orice altceva. Chiar și ce crezi tu. Deci, dacă numai un astfel de gând va zbura în cap și va zbura din ce în ce mai mult - nu trebuie să faceți o alegere! Trebuie să fii concediat de la serviciu! Sau va exista o astfel de situație în care veți fi forțat să plecați. Pentru a face ceea ce vă place! Am văzut-o de zeci de ori. Și voi, desigur, ați lansat această situație!

Deci, dacă sunteți într-o situație de alegere (mintea spune un lucru și inima întreabă cealaltă):

1. Pentru a înțelege întrebarea. Între ce și ce nu puteți alege.

2. Verificați ambele cazuri pentru TRINITY - interesant + important + profitabil.

3. Dacă este interesant într-un singur loc, dar avantajos în cealaltă și alegerea finală pentru dvs. nu este încă posibilă - prioritizați. Care va fi hobby-ul tau, si cat timp ti-l vei da? Și ce va deveni sursa de venit și cât de multă energie veți fi acolo?

4. Totul trebuie să fie învelit în Vreau. În mod necesar, va fi ceva plăcut pentru tine în asta. Dacă nu este nimic, delegați fără regret. Cereți sau închiriați.

5. Ascultați-vă și vedeți semnele din jur.

6. În final, fă-ți inima inteligentă și spiritualizează activitățile tale. Aceasta este fericirea!

Ești expert sau vrei să devii unul?







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: