5 Mașină cnc axial de la zero

Bună ziua tuturor. Am căutat, am căutat pe Internet, dar într-adevăr nu am găsit nimic. Am decis să creez un subiect, care să ajute începătorii, cum să creeze o mașină cnc de la zero, vedeți, acest subiect este încă necesar. Vreau să creez un strung cu 5 axe, dar mi-am dat seama că este mai ușor să faci a 5-a axă o masă rotativă. Nu am găsit niciodată o carte pentru începători, așa că o să vă întreb aici. Cum se programeaza motoarele, cum sa decida ce sarcina ar trebui sa le efectueze. Dacă aș pune o masă de răsucire și voi conecta motorul la el, cum va înțelege motorul atunci când ar trebui să rotească masa. În internet, văd că ei scriu ce coduri de pe prog, și dacă programul în sine nu ar trebui să scrie codul în sine. Am crezut că scrieți datele dvs. pentru întreaga mașină, descărcând aspectul, care este necesar și programul însuși scrie codurile, nu-i așa?







Și ajutați-vă să ridicați motorul mașinii. Vreau să construiesc o mașină pentru prelucrarea materialelor moi - spumă, polimer







Știi. Ești oarecum pripită, chiar și cu gânduri despre un astfel de proiect. Pot să mă înșel, dar e prea devreme să-l amenințați.

Ei bine, aici sunteți în zadar. Marul Newton din cap a zburat. Mendeleev a visat un vis. și apoi poate fi aceeași persoană a apărut iluminarea.

Băieți, mulțumesc, bineînțeles, dar eu însumi mă voi decide cumva). Cum și de la ceea ce face mașina pe care o cunosc. Dar cu motoare și programare, nu sunt puțin confuz. Mai bine mă ajuți cu asta =)

O mache3 o va face. Și el lucrează cu 5 strunguri. Totul a căutat pe Internet, dar nimeni nu a pus mașina cu 5 axe. Toți se pliază de-a lungul ultimelor două axe, A și C (bine, de fapt, cine și cum îi numesc ei). În loc să se facă o mașină din 4 axe și 5 axe pentru a face o masă. Contorizați pe cele trei axe pe care mașina le deplasează și coboară, cele patru axe sunt înclinate de router și cele 5 axe rotesc masa. La urma urmei, puteți programa motoarele 4 și 5, astfel încât să încline și să răsucească masa.

Nu vă faceți griji când glumiți, dar când nu sunteți.

În general, timp de trei zile de lectură persistentă a forumului, vă veți lămuri pe deplin despre întrebările dvs.







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: