5 Condiții, pentru a nu rătăci

5 Condiții, pentru a nu rătăci

Mâine vom avea un seminar online, unde vom vorbi despre motivele "subtile" pentru excesul de greutate. Aceste motive sunt la nivelul emoțiilor (astral), al gândurilor și credințelor (mentale) și al karmeliei.







Vă reamintesc că seminarul este numit "Aflați motivele excesului de greutate la nivelurile astrale, mentale și karmice și vă motivează pentru armonie"

În plus față de căutarea motivelor, la acest seminar seminarul va arăta puțin înainte. Fiecare participant își va stabili obiectivele - pentru a scăpa de excesul de greutate și armonie. Vom face meditație, în care veți găsi și va întări motivația pentru armonie.

Așa că astăzi vom vorbi despre cum să fixăm corect obiectivele. Citiți acest articol înainte de seminar - veți avea nevoie de aceste cunoștințe în clasă.

5 condiții pentru stabilirea corectă a obiectivului:

1. Pozitive. Formulează-ți poziția în mod pozitiv.

În mod pozitiv - aceasta înseamnă că formularea NU ar trebui să conțină negarea și evitarea. De exemplu:

  • "Pierd greutate" - o formulă proastă
  • "Sunt subțire, mă simt bine și ușor" - bine

2. Claritatea. Imaginați-vă ce va fi rezultatul și când intenționați să-l realizați

Cum va fi lumea ta? Planificați momentul când atingeți obiectivul. Cu cât imaginea va fi mai concretă, cu atât mai multe detalii vor avea, cu atât mai plin de viață va fi - cu atât mai bine.

3. Responsabilitatea. Ia responsabilitatea pentru tine.

  • Greșit: "Vreau ca soțul meu să piardă în greutate", "Vreau ca colegii mei la locul de muncă să nu mai beau ceai cu biscuiți dimineața"
  • Corect "Voi alege în mod deliberat mâncarea, mănânc cu plăcere și devin subțire"

Ce puteți face pentru a vă atinge obiectivul? Care sunt punctele tale forte? Cu siguranta aveti calitatile cu care ati reusit succesul in viata - rabdare, angajament, angajament, da chiar o intentie puternica.

De exemplu, obiectivul este să pierdeți 10 kilograme în plus.

  • Ce se poate face? Învață să te iubești și să ai grijă de tine, să ridici mâncarea potrivită pentru mine.
  • Puncte tari - Pot să întocmesc un plan și să mă descurc de la A la Z, până când obțin rezultatul.
  • Ce poate preveni? Obiceiuri vechi, emoții negative pe care le mănânc, opinia altora.
  • Cum te descurci? Păstrați conștiința, meditați, studiați tehnici speciale, întăriți-vă opinia, semnificația.






5. Adevărul. Verificați dacă obiectivul este adevărat și dacă ați luat în considerare totul

Vă veți simți bine și confortabil atunci când ajungeți la el? Există ceva important pentru tine pe care îl puteți pierde atunci când obiectivul este atins?

De exemplu, puteți pierde în greutate, dar vă stricați sănătatea - din cauza unei alimentații nerezonabile. Sau pierde în greutate, dar în același timp devine iritabil și supărat, pentru că acum nu se poate face nimic și trebuie să te limitezi strict.

Ce se întâmplă ca rezultat:

După ce "îți vei petrece" obiectivul pe aceste cinci puncte, vei începe să formezi un pachet de obiective și căi.

  • "Voi alege în mod deliberat mâncare, mănânc cu plăcere și devin subțire
  • Voi învăța să mă iubesc și să am grijă de mine, să iau mâncarea potrivită pentru mine
  • Voi schimba obiceiurile vechi și voi învăța să tratăți emoțiile negative într-un mod nou - să păstrați conștiința,
  • medita, studia tehnici speciale
  • Voi acorda atenție stării emoționale și sănătății mele

Cu exemplul meu, vă va fi mai ușor să vă împliniți obiectivul, dar nu uitați: acesta este doar un exemplu și veți găsi elemente suplimentare. Am scris în mod special toate acestea în articolul de astăzi, deoarece mâine la un seminar online, veți avea nevoie de el. Așa că vom economisi mai mult timp pentru practicile noastre.

  • Seminar - gratuit pentru toți!
  • Pentru a participa, inițierea lui Reiki nu este necesară.
  • Înscrieți o dată suficient. Dacă ați completat deja acest formular, este posibil să nu completați a doua oară.

Înscrieți-vă pentru un seminar gratuit cu Veronica

5 Condiții, pentru a nu rătăci

Programul Reiki - plus foarte mult. Pentru mine, fiecare seminar este o lecție

De multe ori mă țin chiar tăcut în chat, vreau să absoarbă totul - și ce aud și ce citesc. Personal, mă interesează totul.

Lyudmila, a doua etapă, mila**[email protected]

Citiți recenzia completă >>>

5 Condiții, pentru a nu rătăci

O astfel de abundență de material încă nimeni nu a dat!

Am practicat qigong, o yoga mică, o tantra mică, un șamanism mic. dar pentru a obține unele rezultate, am reușit numai cu ajutorul Reiki.

Natalia, a doua etapă, sp**[email protected]

Citiți recenzia completă >>>

5 Condiții, pentru a nu rătăci

Cum am trăit fără Rake? - Nu-mi pot imagina.

Învățarea la distanță este organizată la cel mai înalt nivel! Excelent feedback!

O atenție deosebită pentru studenți!

Dragoste, pasul 2, lsokolova*@mail.ru

Citiți recenzia completă >>>

5 Condiții, pentru a nu rătăci

Ce este programul Reiki Plus pentru mine? Aș spune: un ghid pentru dirijor

Principalul rezultat - am crezut în mine, că pot ajuta pe cei care chiar vor să scape de probleme.

Kislitsyna Lyudmila, a treia etapă, luk*****@yandex.ru

Cea mai utilă este posibilitatea de a primi răspunsuri la întrebări, de a discuta, de a primi asistență calificată întotdeauna și în orice situație.

Olga a treia etapă, s**[email protected]







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: