45 lucruri pe care le voi spune fiicei mele - doar cele mai interesante

45 lucruri pe care le voi spune fiicei mele - doar cele mai interesante

Ei publică un articol de Jennifer Haramp despre ce cuvinte trebuie să spună mereu fiicei ei cel puțin o dată în viața ei.

Cel puțin de două ori pe zi trebuie să faceți trei lucruri: spălați-vă fața, periați-vă dinții și spălați-vă mâinile.







Familia nu este determinată de legăturile de familie. Familia sunt oameni care te iubesc cu adevărat fără motiv.

Fii tu insuti. Iubeste ce iti place. Fă ce vrei să faci și nu ascultă pe nimeni.

Te iubesti mai intai. Dacă dintr-un motiv oarecare nu te iubești și te conduc, vorbește cu tatăl tău. Împreună cu el am trecut prin multe lucruri.

Toată lumea are propriile neajunsuri. Nimeni nu este perfect. Chiar și părinții tăi. Prin urmare, veți veni la tatăl dvs. pentru a învăța cum să conduceți, și pentru mine, să învețe cum să joace jocuri sportive.

Uneori cumperi cină pentru iubitul tău.

Semnele tale scolare nu reflecta nivelul inteligentei tale.

Nu trebuie să purtați o rochie și pantofi pentru petrecere.

Dar, dacă vreți să mergeți, mergeți la stilou, indiferent de înălțimea sa. Principalul lucru - stai tu.

Încercați rujul roșu, indiferent ce spune vânzătorul despre ton.

Urmăriți-vă visul. Nu lăsați nimănui să spună că nu merită.

Vom avea o conversație despre sex. Și nu o dată. Se va întâmpla într-o mașină cu uși încuiate și nu vei putea să scapi de mine. Te rog, ascultă. Nu fi timid. Am făcut multe greșeli și vreau să învățați de la ei.

Dar fă greșelile tale. Încercarea nu este tortura, nu va fi pedepsită pentru ea.

Nimeni nu îndrăznește să te atingă fără permisiunea ta. Nu contează dacă vă întâlniți cu această persoană sau sunteți deja căsătoriți. Mai întâi trebuie să ai permisiunea ta.

Și, dacă cineva vă atinge într-un mod necorespunzător - a lovit această persoană. Te las eu.







Sarcina nu este cel mai rău lucru care se poate întâmpla. Dar sexul sigur este întotdeauna cel mai bun sex.

Dacă dansați și cineva vă privește - invitați. Nu vă fie frică să faceți primul pas.

Nu vă fie rușine să așteptați iubirea și nu contează cât de vechi sunteți.

Niciodată nu alergi după cineva care nu te iubește. Nu poți să-l faci.

Inima ta va fi spartă. Acest lucru nu înseamnă că nu poate fi lipit din nou împreună.

Oamenii te vor dezamăgi.

La prima dată, comandați tot ce doriți.

Mănâncă a doua piesă de pizza. Promit, va fi excelent.

Esența exercițiilor fizice este să fie sănătoasă. Asta e tot. Deci, le face mai des.

Carbohidrații nu sunt dușmanii voștri. Prin urmare, o salată pe care o înghițiți fără a observa nu va fi niciodată mai bună decât mâncarea pregătită de mine.

Coaceți ceva pe bază de rețetă cel puțin o dată într-o viață. Chiar dacă nu aveți nicio idee despre cum să separați proteina de gălbenuș.

Nu trebuie să mergi la universitate imediat după școală. Odihniți un an și prioritizați. Încercați viață pe gură.

Fii capabil să fii fericit singur cu tine și nu te teme să fii singur.

De asemenea, nu trebuie să fii sigur de ceea ce vrei să faci cu viața ta după admitere. Universitatea este o bună ocazie pentru a găsi răspunsul la această întrebare.

Înainte de a vă stabili undeva, mergeți în altă țară timp de câteva săptămâni și locuiți acolo.

Tatăl meu și cu mine ne-am certat din cauza asta, dar în orice caz. Stați după seară. Fă-mi griji. Fă-mă să mă enervez. Forțează-mi tatăl să mă oprească când mă duc să te caut. Dar vino acasă cu un zâmbet și o poveste uimitoare. Doar fi ok, purtați un spray cu piper și amintiți-vă cum te-am învățat să lupți.

Aplicați protecție solară chiar și în timpul iernii. Cancerul de piele nu este în vogă acum.

Cel puțin o dată în viață, planificați și conduceți evenimentul.

Amintiți-vă: știința este foarte minunată.

Găsiți 2-4 legume pe care le puteți mânca. Frunzele de salata nu conteaza.

Fiți întotdeauna capabili să vă ridicați. Întotdeauna.

Abordați darurile cu înțelepciune.

Ești capabil de mai mult.

Dacă aveți un aviz, acesta trebuie motivat. "Pentru că" nu este un argument.

Nu citiți sfatul medicului pe Internet.

Aflați cum să modificați anvelopa. Asta este, uite, când voi arăta.

Dacă prietenii tăi nu-ți plac a doua jumătate, poate e ceva ce nu vezi. Nu fi indignat imediat de acest lucru. Retreat, aruncă o privire mai atentă și trage concluzii. Dacă simțiți că ceva este în neregulă, atunci așa este.

Nu în ultimul rând, îmi poți spune orice. Promit, toată lumea, cu excepția aderării la sectă, am trecut deja. Și chiar dacă am puțină experiență în ceva, te voi asculta cu atenție. Ești copilul meu. Asta inseamna ca, din moment. când te-ai născut, sarcina mea este să te ghidez până când te poți duce singur. Cu tine - iubirea și sprijinul meu necondiționat, în ciuda tuturor lucrurilor.

Navigare după înregistrări







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: