4 din Legea Universului

4 din Legea Universului
Și astfel, prima lege a Universului citește: Unul este totul și totul este unul.

A doua lege a Universului spune: - Există. Nu putem face nimic aici. Aceasta este legea. Există, ceea ce înseamnă că ai existat, că există și că vei exista mereu. Poate că schimbați forma, dar veți exista pentru totdeauna. Pentru că nu există nici un fel de "non-existență". Și dacă există, atunci aveți darul de a exista și nu puteți exista.







Cea de-a treia lege a Universului spune: Ce investiți, veți obține. În rusă, vorbim așa cum sună și sună sau sună sau seamă, apoi se culege. A treia lege a Universului este interpretată în moduri diferite, însă esența ei este una. Se numește și legea reflexiei, dar voi scrie un articol separat despre acest lucru, dar aici voi spune doar că realitatea fizică nu este altceva decât o oglindă care să reflecte cele mai puternice credințe. Și realitatea nu se va schimba niciodată în primul rând, este doar o imagine în oglindă, trebuie să ne schimbăm credințele și realitatea se va schimba.







Și a patra lege spune: Totul se schimbă. Totul se schimbă, cu excepția primelor trei legi ale Universului.

Legea cu un W mare

Când spun legea Universului, nu mă refer la legile locale, terestre, care se schimbă ciclic. Și legi cu o capitală Z, care nu se schimbă niciodată.

Și astfel patru legi ale Universului

Pe aceste 4 balene și deține întregul univers. Toate celelalte sunt o continuare a acestor 4 legi.

4 din Legea Universului

Misiunea vieții mele este cunoașterea mea.
Mă cunosc prin tot ceea ce fac. Se știe foarte mult, multe încă nu au venit. Știu tot ce trebuie să știu astăzi. Pentru mine cuvântul pe care îl știu, înseamnă că fac.

4 din Legea Universului

Într-un blog, îmi voi împărtăși adevărurile. Ele pot deveni și adevărurile voastre dacă le trăiți. Amintiți-vă! Să știi este să faci. Dacă nu, atunci nu știi!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: