10 Reguli de viață sănătoasă de la Nicholas Thrush

După cum știți, Nikolai Nikolaevich a condus un stil de viață sănătos pentru o lungă perioadă de timp, călătorește mult și lucrează în același fel. Am adunat 10 reguli de viață ale lui Nikolai Nikolaevich.







1. Motto-ul meu este: "Să trăiești pozitiv!" În tot ceea ce încerc să văd binele. Este necesar să se uite la tot nu prin ochelari de culoare roz, doar o persoană ar trebui să se uite la alții dintr-o parte pozitivă.

2. Nu mănânc carne timp de 37 de ani. În India a devenit interesat de yoga și a devenit un vegetarian. Vegetarianismul este poziția mea pe viață, astfel că este foarte corect pentru o persoană, deoarece stomacul este bine adaptat pentru a planta alimentele, iar digestia unui animal necesită intrări mari de energie. Când știu că de dragul cina mea animalele nu sunt ucise, atunci sunt calm.

3. Instalarea mea: nu fuma! În casă și în împrejurimi nu avem băuturi cu alcool. Întreaga mea familie conduce un stil de viață sănătos.







4. Profesorul meu este academicianul Yury Petrovich Gushchko. El are o carte utilă "Doisprezece chei din seiful longevității".

5. În fiecare dimineață, fac exerciții pe toate grupurile musculare.

6. Pentru o jumătate de oră înainte de micul dejun, beți 2 cești de apă caldă și puțin sărată. Această recomandare a prietenului meu academician Ivan Ivanovich Nevmyvaykin (a adus primele cosmonauturi). După ce ați încărcat pentru micul dejun, bomboane de ovăz sau hrișcă, puteți adăuga miere sau prune uscate, caise uscate.

7. Un angajament de bună dispoziție - nu urmăriți știrile pentru noapte. Eu păstrez modul de somn. Mă duc la culcare înainte de miezul nopții, mă ridic fără cinci sau șase, fără o alarmă.

8. Sunt trei locuri cu natură neatinsă, de unde mă întorc. Aici este Kamchatka, Baikal. Muntele Altai.

9. Este necesar să iubim oamenii. Numai prin dragoste puteți să depășiți deficiențele unei alte persoane.

10. Am descoperit trei stări care opresc procesul de îmbătrânire. Râzi, cântă și dansează.

ANCHORUL TV Nikolai Drozdov sărbătorește aniversarea Galeria legendară a programului "În lumea animalelor" a împlinit 80 de ani!







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: