10 pași către o viață fericită

Printre cele 100 cele mai renumite femei din lume, potrivit revistei Time, a fost nominalizat pentru Premiul Nobel pentru Pace, printre mii de femei din lume, a plecat de la profesor asistent la proprietarul afacerii, apoi a intrat în politică pentru a candida la președinție. Acum citește clasele de masterat cum să aibă succes, rămânând liber. Charismatică și autosuficientă, spirituală și pătrunzătoare - Irina Khakamada. Top 10 sfaturi de la o personalitate neordonată cu privire la modul de a obține o viață din viață și să se simtă fericit.







1) Fiți conducătorul propriei vieți

"Puteți învăța cum să gestionați o companie, dar este mai important să vă puteți gestiona viața. Dacă o persoană are energia interioară a auto-realizării și este pregătită să lupte pentru viața sa, atunci el schimbă atmosfera în jur. Oricine știe să-și schimbe viața, atunci când dorește, cine știe să riste, să calculeze riscurile, care nu jură pe toate în cele mai grave probleme, ci ia și face totul el însuși, este condamnat la succes ".

2) Începeți ziua cu plăcere

3) Fă ceea ce îți place

Căutați un caz care vă inspiră și nu contează ce gândesc ceilalți despre alegerea voastră. Și faceți munca voastră printre oameni care vă sunt plăcuți. Lăsați banii să fie mai mici, iar cariera mai lentă, dar cea mai mare parte a vieții pe care o cheltuiți la locul de muncă ar trebui să vă aducă satisfacție și să nu provoace greață. Și nu contează ce înseamnă vocația ta. Dacă este o familie, fi cea mai bună gospodină din lume.

4) Urmați visul







"Totul in viata noastra este rutina: politica, munca unui jurnalist si munca unui scriitor. Dar dacă aveți un vis de a crea ceva extraordinar, dacă vă place ceea ce faceți, rutina dispare.

5) Fii capabil să fii leneș

"Pentru a fi sălbatic de succes, trebuie să fii capabil să fii leneș. Uneori simți că stai liniștit - asta înseamnă că ți-ai epuizat potențialul și ți-ai marcat capul cu "fluiditate". În acest caz, trebuie să faceți o pauză și să comutați. Poți să te duci în țară, să citești o carte, să te relaxezi complet, mai bine - singur. În procesul unei astfel de pauze, veți vedea absolut calea cea bună. "

6) Ascultați-vă

"Mă ascult mai mult decât lumea din jurul meu. Dacă lumea din jur oferă un criteriu de succes, atunci taoistul încă mai ascultă. Criteriul meu de succes este o forță absolută. Adică, în primul rând, fac ceea ce îmi place, apoi banii. "

7) Nu căutați pe toată lumea

"Lumea vă cheamă în mod constant la noi provocări și, pentru a fi fericită, trebuie să vă îmbunătățiți. Eu numesc aceasta "Teoria egoismului pozitiv": cât de mult trăiesc, atât de mult și dezvolt. O persoană care se dezvoltă în mod constant, se iubește foarte responsabil, pentru că trebuie să fie un obiect vrednic al dragostei sale. Cum poți fi vrednic de a te iubi, dacă nu ești nimeni și nimic și toată lumea e vina pentru asta? ".

9) Nu renunta la dezonoare

"Într-un moment în care este plictisitor de plictisitor și visul dispare, imaginați-vă o clipă că așa veți trăi până la moarte. După ce ți-ai imagina, vei ajunge la disperare și apoi schimbările vor începe spre bine. "

10) Te iubesc mai mult decât alții

"Pentru a deveni fericit și de succes, trebuie să te iubești. Iubește-te mai mult decât părinții, soțul sau copiii. Iubeste-te atat de mult incat nu esti de acord cu nici un compromis care iti poate rani fericirea, calmul, energia ta. De îndată ce te-ai iubi atât de mult și începi să te asculți ca pe un superorganism, vei începe să dezvolți energia potrivită, care este suficientă pentru familie, pentru cei dragi și pentru copii. Veți aduna tot ce este mai bun în jurul vostru - cele mai bune idei, cei mai buni oameni - totul se va învârti în jurul vostru ".







Articole similare

Trimiteți-le prietenilor: